Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Warmińsko mazurska grupa budowlana


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 474
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pomocy i porady....

nie moge sie dogadac z budowlancem co do sposobu zrobienia tarasu...mam w planach taras pokryty deska i on ma dwie opcje:

1.na legarach ( co mi jakos nie pasuje)

2.fundament (jestem za ) ale on chce zrobic na 1,4m .czy to nie za duzo?

myslalam ze wystarczy gora30,-40 cm i wylewka.

prosze o opinie...

 

pytanienie nr 2..

ile moze kosztować polozenie cegły klinierowej na kominy (oczywiscie tylko ten kawałek nad dachem) robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Raar,nikt nie zagladal bo zima w tym roku byla zimowa dla odmiany (wciaz jeszcze moze wrocic). JA mam narazie murarza po operacji kolana, problem z wyborem ogrzewania, albo raczej firmy i kasy jaka za wszystko chca. A jak juz mury i dach i okna pod koniec tego roku beda, to mam nadzieje, ze elektryka i hydraulika pojdzie pieknie i znajde dobrego tynkarza,ktory dostosuje sie do moich standardow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma nic gorszego dla inwestora niż noga w gipsie w czasie trwania budowy.( Nie nie to nie narty ani lód ani wypadek, ale nie powiem, w jaki sposób złamałem nogę, bo aż wstyd się przyznać). A że sporo sam robię na naszej budowie ( z racji finansowych), więc na minimum 8 tygodni mam przymusowe wolne. Ale jak już przysiadłem to zapytam. Ile teraz fachowcy biorą za ułożenie blacho dachówki? O ile chodzi o inne prace np. instalacje c.o. odczuwam już skutki załamania w budownictwie, instalatorzy zchodzą z cenami. Są jednak pozytywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

My też mamy zamiar ruszyć wreszcie z budową - ale jak to jest każdy wie kto się buduje :lol:

Prawie już wszystko było dobrze ... tylko z prądem wciąż sprawa była niejasna - aż tu nagle Energa przysłała krótkie info, że "prace dotyczące wykonania umowy o przyłączenie wstrzymuje się bezterminowo" i hej.

Ci co dostali już pozwolenie na budowę to mieli fuksa a ci co się starają mają cierpliwie czekać - bezterminowo :roll:

 

Ja na szczęście takowe pozwolenie mam - ale prądu niestety na razie nie - historia długa i wkurzająca (okazało się np że drogi wewnętrzne na osiedlu w rzeczywistości biegną zgoła inaczej niż na planach w gminie :o ) .... ehhh.

No ale są widoki, że dziwna sprawa z prądem się jednakowoż zakończy pozytywnie dla nas i będzie ten prąd.

 

Słuchajcie - Wy jesteście już bardzo zaawansowani ze swoimi budowami - może chcecie się pozbyć lub wiecie kto chciałby odsprzedać barak na budowę (żeby był w miarę w dobrym stanie i nie rozleciał się przy transporcie ) :lol:

w jakiejś przyzwoitej cenie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy ktos orientuje sie jak ksztaltuje sie w Olsztynie cena styropianu Yetico na ocieplenie fundamentow?Mimo tego,ze mieszkam tylko 70 km od Olsztyna u nas to tylko na super zamowienie z 2 tyg wyprzedzeniem, po odpowiednich cenach, z odpowiednia marza i oczywiscie z kosztem dowozu-SPECJALNE zamowienie.

Bede wdzieczna za wiadomosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos orientuje sie jak ksztaltuje sie w Olsztynie cena styropianu Yetico na ocieplenie fundamentow?Mimo tego,ze mieszkam tylko 70 km od Olsztyna u nas to tylko na super zamowienie z 2 tyg wyprzedzeniem, po odpowiednich cenach, z odpowiednia marza i oczywiscie z kosztem dowozu-SPECJALNE zamowienie.

Bede wdzieczna za wiadomosci :)

 

wczoraj kupowałem 38zł za paczkę eps 100 o grubości 8mm

 

ja natomiast szukam w warmińsko-mazurskim betonowego szamba z atestem (betonowe niekoniecznie aby jak najtańsze :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie z początku drogi :wink: Działka już prawie jest, wniosek o WZ złozony, a ja czekając drążę muratorowe forum :-? zapewne nie ja pierwsza i nie ostatnia im głębiej drążę, tym płytsza wiedza, ale cóż ... samo życie :wink: Projekt wstępnie wybrany i zapewne po uzyskaniu WZ zakupiony zostanie. Może ktoś z Was ma namiary na architekta, który mógłby zająć się adaptacją projektu ??? Nie żebym była leniwa, bo kilku w okolicy teoretycznie znalazłam, jednak taki ktoś sprawdzony...w praniu :roll: ... a może i geodeta do wytyczenia budynku za rozsądną cenę ??? :roll:

Bardzo proszę z góry dziękując :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was ma namiary na architekta, który mógłby zająć się adaptacją projektu ??? Nie żebym była leniwa, bo kilku w okolicy teoretycznie znalazłam, jednak taki ktoś sprawdzony...w praniu :roll: ... a może i geodeta do wytyczenia budynku za rozsądną cenę ??? :roll:

Bardzo proszę z góry dziękując :)

 

Pozdrawiam

 

Ja jestem zadowolony z p.Marka Dąbrowskiego - 542-61-04

architekt, teraz kierownik budowy

Załatwił mi tańszego geodetę (sprawdzałem)

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dotarły do mnie plotki o wysypisku śmieci, które ma powstać pomiędzy Nikielkowem a Wójtowem. Tego dotyczy moje pytanie czy ktoś z szanownych grupowiczów słyszał coś o tym?? Dzwoniłam do ZGOK'u i tam jedna z pań powiedziała mi o spalarni na Trucku ale powiedziała, że nie jest pewna i połączyła mnie z kierownikiem, tamten zaprzeczył jakiemukolwiek wysypisku ale już o spalarnię zapomniałam się spytać. Może ktoś z Was wie coś więcej na ten temat??? Bo nie bardzo podoba mi się perspektywa sąsiedztwa z wysypiskiem. Oczyma wyobraźni już widzę szczury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...