Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Warmińsko mazurska grupa budowlana


Recommended Posts

Witam Was

rownież chciałbym dołaczyc do waszej grupy. Na wiosne jak pogoda pozwoli planujemy z zona ruszyc z budowa naszego domku na wsi w okolicy ełku. Jak na razie jestesmy na etapie dokanczania projektu domu. W sumie juz prawie projekt skonczony tylko zastanawiamy sie nad wentylację mechaniczną opartą o rekuperator czy gra jest warta swieczki?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 474
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Miałem klienta który miał właśnie wentylację mechaniczną z rekuperatorem i bardzo sobie chwali i polecał to wszystkim swoim znajomym mówił że jest to jedna z lepszych inwestycji jakie zrobił na budowie ale czy pod względem ekonomicznym to nie wiem jak mu to wychodzi skoro zachwalał to znaczy że z czasem sie to zwróci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

rownież chciałbym dołaczyc do waszej grupy. Na wiosne jak pogoda pozwoli planujemy z zona ruszyc z budowa naszego domku na wsi w okolicy ełku. Jak na razie jestesmy na etapie dokanczania projektu domu. W sumie juz prawie projekt skonczony tylko zastanawiamy sie nad wentylację mechaniczną opartą o rekuperator czy gra jest warta swieczki?

pozdrawiam

 

Hejka!

My w naszym domku robimy wentylacje mechaniczną i pompę ciepła. Najlepiej jest poszukać wsrod znajomych-znajomych :) kogoś kto ma taką wentylację i popytać się czy się sprawdza. My dotarliśmy do gości w okolicy którzy mają pomę ciepła i sobie chwalą, a w domku miał ciepło. Niestety nikt w okolicy (ze znajomych) nie miał wentylacji mechanicznej . Maż czytał, grzebał w necie i postanowił "robimy wentylacje mechaniczną". Jak juz zamieszkam w domku z taką wentylacją to będę mogła podzielić się spostrzeżeniami co do ekonomiczności tego posunięcia :).

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. My także na początku myśleliśmy nad pompą ciepła ale ten pomysł wybił nam nasz bob budowniczy(dobry znajomy- jak dobrze ze go mamy). ludzie którym stawiał domki nie byli zadowoleni z pomp a raczej z rachunków jakie zaczęli dostawać po jej zainstalowaniu. Oczywiście to nie on je instalował tylko firmy specjalizujące sie w ich montażu. Więc radziłbym wybór sprawdzonego wykonawcy pompy ciepła.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję osób które jak tylko śniegi stopnieją zamierzają ruszyć z budową w okolicach Nikielkowa.

cel: finansowy może uda nam się stworzyć grupę, która razem będzie negocjować z hurtowniami ceny, czy też ściągać materiały budowlane spoza Olsztyna gdzie ceny są wyszybowane w kosmos i znacznie odbiegają od tych w południowej Polsce. Znajomi ostatnio ciągnęli strop teriva i w cenie jednej olsztyńskiej mieli 2 poznańskie z transportem.

więc proszę o odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikielback, ja bardzo chętnie weszłabym w taki układ finansowy i tak naprawdę, to między innymi, był to jeden z celów poszukiwania grupy "ziomków" ;) My z mężem będziemy budować w Dobrym Mieście, a to od Nikielkowa jeszcze "parę" kilometrów.

Chyba, że jeszcze jest w tej grupie ktoś, kto będzie budował w pobliżu tych dwu miejscowości - przecież dla kierowcy, który jedzie z towarem przez pół Polski 30 km to chyba nie jest wielki problem...a może się mylę...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

rownież chciałbym dołaczyc do waszej grupy. Na wiosne jak pogoda pozwoli planujemy z zona ruszyc z budowa naszego domku na wsi w okolicy ełku. Jak na razie jestesmy na etapie dokanczania projektu domu. W sumie juz prawie projekt skonczony tylko zastanawiamy sie nad wentylację mechaniczną opartą o rekuperator czy gra jest warta swieczki?

pozdrawiam

 

Hejka!

My w naszym domku robimy wentylacje mechaniczną i pompę ciepła. Najlepiej jest poszukać wsrod znajomych-znajomych :) kogoś kto ma taką wentylację i popytać się czy się sprawdza. My dotarliśmy do gości w okolicy którzy mają pomę ciepła i sobie chwalą, a w domku miał ciepło. Niestety nikt w okolicy (ze znajomych) nie miał wentylacji mechanicznej . Maż czytał, grzebał w necie i postanowił "robimy wentylacje mechaniczną". Jak juz zamieszkam w domku z taką wentylacją to będę mogła podzielić się spostrzeżeniami co do ekonomiczności tego posunięcia :).

Monika

 

My też myśleliśmy nad rekuperatorem, ale wystraszyła nas cena - gdy mój mąż zrobił bilans ile to będzie kosztowało i po jakim czasie inwestycja nam się zwróci, to stwierdziliśmy, że chyba gra niewarta jest świeczki - pomijam tu wszystkie inne kwestie - skupiliśmy się tylko na finansowej, bo mamy dość drogi w wykonaniu projekt i gdy do tego dodaliśmy koszty rekuperatora i całej "otoczki", to spasowaliśmy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja jestem z Ostródy i podejrzewam, że jak mrozy puszczą to i my się puścimy w wir pracy na budowie, także jakby coś to możemy się dopisać do tej grupy robiącej zakupy w hurtowniach. Z naszych dotychczasowych rekonansów hurtownianych wynika, że najtaniej było w Lubawie i jak do tej pory to tam się zaopatrywaliśmy, ale jak będzie nas więcej, to może gdzieś indziej będzie jeszcze lepsza oferta.

Do pozostałych forumowiczów, to proszę o namiary na dobrych hydraulików do instalacji c.o. i podłogówki oraz dekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja jestem z Ostródy i podejrzewam, że jak mrozy puszczą to i my się puścimy w wir pracy na budowie, także jakby coś to możemy się dopisać do tej grupy robiącej zakupy w hurtowniach. Z naszych dotychczasowych rekonansów hurtownianych wynika, że najtaniej było w Lubawie i jak do tej pory to tam się zaopatrywaliśmy, ale jak będzie nas więcej, to może gdzieś indziej będzie jeszcze lepsza oferta.

Do pozostałych forumowiczów, to proszę o namiary na dobrych hydraulików do instalacji c.o. i podłogówki oraz dekarzy.

Witam. wiadomość pójdzie na prw A mogę dostać namiary na tą hurtownię w Lubawie.

co do podłogówki to z kilku źródeł nawet lewusów technicznych słyszałam o samodzielnym układaniu można zrobić zakupy w sklepie podlogowka.pl gdzie dostaniesz zestaw z instrukcją.

co do dekarzy to zależy od stopnia skomplikowania dachu. jak masz prosty to podobno nie ma co inwestować w bardzo drogich i tu mogę dać jakieś namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświdczenia to mogę poradzić aby nie trzymać sie jednej hurtowni....zawsze na początku jest ok taniej itp...jednak z czasem okazuję się że ni które materiały mozna kupic taniej gdzie indziej....Tak więc radzę skakac po hurtowniach bo właśnie chodzi o to aby zawsze być na tym początku :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupowania razem tez tak bedziemy robic bo w tym samym czasie zaczyna budowe szwagier wiec myslimy razem pochodzic po hurtowniach ile przy wiekszej ilosci mozemy dostac rabatu jak nie za wiele bedziemy kombinowac material z polski moze bedzie sie oplacalo ale narazie my jak i on czekamy na projekty a wtedy bedziemy wiedzieli ile czego potrzebujemy.

Pozdro dla grupy war-mar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z Wami i Mazur

Kilka dni temu stałam się szczęśliwą posiadaczką ziemi 6,5 h w okolicach Szczytna. ( wieś Romany)

Na tej ziemi mam zamiar zbudować siedlisko. Gmina do tego pola nie ma planów zagospodarowania przestrzennego. Muszę starać się ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu . I nie wiem jak mam to dokładnie zrobić - czy ktoś z was przechodził podobną procedurę i jak sobie z tym poradziliście

Interesuje mnie wzór planu zagospodarowania działki do wydania warunków o zabudowę . Jak to napisać jak przedstawić graficznie . Wszędzie jest informacja co dołączy , mapa w jakiej skali ma być tylko nie mogę znaleźć przykładu takiego plany. Trafiłam na jeden plan zagospodarowania terenu ale był zrobiony przez architekta a ja czegoś takiego nie jestem w stanie zrobi sama .

Byłabym bardzo wdzięczna o jakieś dokładne wskazówki. przeszukałam net i trafiam wszędzie ze najlepiej zlecić to architektowi ( rozumiem takie zlecenie gdybym występowała o pozwolenie na budowę ) ale ja budować się będę za kilka lat ( ok 3) najpierw chce wystapic o warunki zabudowy i tak naprawdę nie wiem jak mam to zrobić

Jak opisać teren zagospodarowania działki jak sporządzić plan przedstawiony graficznie. Byłabym wdzięczna zw wszelkie informacje i materiały poglądowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświdczenia to mogę poradzić aby nie trzymać sie jednej hurtowni....zawsze na początku jest ok taniej itp...jednak z czasem okazuję się że ni które materiały mozna kupic taniej gdzie indziej....Tak więc radzę skakac po hurtowniach bo właśnie chodzi o to aby zawsze być na tym początku :D

 

pozdr

A to już słyszałam o takich zagrywkach. No cóż bracie to jest wojna. Podobno nawet budowlańcy mają hasło kto się buduje tego się nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już słyszałam o takich zagrywkach. No cóż bracie to jest wojna. Podobno nawet budowlańcy mają hasło kto się buduje tego się nie żałuje.

 

Podoba mi się to hasło :) Jutro idę targowac się o cenę dachówek i okien połaciowych. Te hasło nastaraja mnie do boju :evil: zobaczymy co zwojuję.

 

Ogólnie witam wszystkich nowych na wątku :)

Niekielback twoj pomysł żeby zmobilizowac się w parę osób i negocjowac wieksze upusty bo i materiału bierze się wiecej myślę ze zda egzamin. Moj znajomi jak budowali sie pare lat temu to dogadali sie z sąsiadami i na robociznie i na materiałach dużo zaoszczędzili. Ja niestety juz jestem na etapie dachówek, styropianów więc chyba nie pasuję do Waszej grupy :cry:

Lidia_G co do wentylacji mechanicznej to koszt może i spory ale zwróc uwagę żę pozbywasz się kominów które też nie są tanie. Nam zostaje tylko komin od kominka reszta odpadła a co się z tym wiąże kasy na nie nie wydaliśmy. Na kominie też chyba nie ma co oszczedzać i zrobić porządny co równoważne jest z poniesionymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kominami, Monika, masz rację, tylko, ze my i tak te kominy byśmy budowali (ha ha ha na wypadek wojny chyba), bo przecież wystarczy, że wyłączą prąd i dom nie jest wentylowany - my chcieliśmy mieć wentylację zarówno mechaniczną jak i grawitacyjną, wiec w naszym wypadku byłby to dodatkowy koszt. Mieliśmy na to straszna chrapkę, ale doświadczenia zdobyte podczas generalnego remontu mieszkania przed przeprowadzką, pokazały nam, że zawsze warto przesunąć kasę na wykończenie, bo na finiszu portfel strrrrasznie trzeszczy ;)

Wszystkim chętnym jednak rekuperację polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kominami, Monika, masz rację, tylko, ze my i tak te kominy byśmy budowali (ha ha ha na wypadek wojny chyba), bo przecież wystarczy, że wyłączą prąd i dom nie jest wentylowany - my chcieliśmy mieć wentylację zarówno mechaniczną jak i grawitacyjną, wiec w naszym wypadku byłby to dodatkowy koszt. Mieliśmy na to straszna chrapkę, ale doświadczenia zdobyte podczas generalnego remontu mieszkania przed przeprowadzką, pokazały nam, że zawsze warto przesunąć kasę na wykończenie, bo na finiszu portfel strrrrasznie trzeszczy ;)

Wszystkim chętnym jednak rekuperację polecam ;)

 

Lidia_G szanuje Wasz wybór, jestem daleka od nakłaniania do zmian, tylko mam parę uwag więc pozwolę sobie jeszcze coś dodać.

Nie wiem u kogo zasięgaliście porad w sprawie wentylacji mechanicznej ale mając w domu wentylacje mechaniczną z rekuparacją nie robisz grawitacyjnej (jedna drugą wyklucza).

Przy Twoim rozwiązaniu gdybyś miała wentylacje mechaniczną z rekuperacją to ciepło odzyskane dzięki rekuperatorowi uciekałoby w niebo przewodami wentylacji grawitacyjnej. Trochę to by było bez sensu, sama chyba przyznasz.

 

Lidia od roku maż próbował mnie przekonać żeby w domu mieć wentylacje mechaniczną, najpierw podchodziłam sceptycznie (kasa) ale im więcej podrzucał mi artykułów tym przychylniejszym okiem patrzyłam na to rozwiązanie. Wszystko sobie spokojnie przemyśłałam, przekalkulowałam i w końcu się do mechanicznej wentylacji przekonałam.

A jak zabraknie prądu to nie tylko wentylacja nie będzie działać, przestanie chodzić lodówka, pralka, zmywarka. Na wentylacje w takim przypadku mam radę - otworzę okno :) Z lodówką i pralką będzie gorzej :)

Pozdrawiam wszystkich cieplutko

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...