Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Warmińsko mazurska grupa budowlana


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 474
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem na etapie wykańczania ......ale jak ktos ma jakieś pytania co do budowy domu to może postaram sie pomóc.

 

Co ja zrobiłem a nie było w projekcie:

 

- solary

- drugi komin w kotłowni ..jakby kiedyś gazu zabrakło:)

- zlikwidowałem balkony i wykusze , efekt większy dom

- podwyższyłem ścianke kolankową - efekt j/w

- zmniejszyłem liczbe okien dachowych...

- rolety zewnetrzne --polecam coraz bardziej je doceniam gdy jest zwierucha...

 

Gdzie dałem d...:

 

- brak podłogówki w salonie ..szkoda

- jakas mała piwniczka pod garażem

- instalacja centralnego odkurzacza

- wentylacja mechaniczna - brak kasy.....

- wieźba - powinna byc czterostronnie strugana..brak tego odczuwam teraz przy ocieplaniu poddasza oraz dobrze zakonserwowania

 

 

Ostania rada na wszystkie roboty spisujcie umowy.... może będzie i drożej o kilka tysięcy ale unikniecie wykładania dodatkowych pięniędzy ...co sie tyczy niestety obecnie mnie.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki, Waldek ;)

Właśnie takie opinie są dla "żółtodziobów" najcenniejsze. My planujemy podłogówkę, centralny odkurzacz, rolety i dodatkowy komin. Być może jeszcze solary i pompę ciepła, ale te dwa ostatnie rozwiązaniaraczej weźmiemy pod uwagę w zależności od tego czy dostaniemy dotację.

Czy ktoś z Was starał się o to w naszym regionie? Chodzi mi o refundację takich inwestycji z jakichś funduszy związanych z ekologią - nie zagłębiałam się w to jeszcze, ale myślę, ze to dość ciekawy temat.

Wiecie coś o tym? Będę wdzięczna za konkretne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej gminie nie ma takich dotacji..nad pompą ciepła bym się zastanawiał czy warto ...Są rózne głosy .....ponoć żre pradu dużo ..i sama inwestycja zwraca się po wielu latach dopiero...może lepiej te 50 tyz w co innego zainwestowac....

 

Następne porady:

 

- jęzeli będziecie robic na parterze działówki.... koniecznie zmocnijcie te miejsca gdzie mają stać..nawet jak w projekcie nie ma przewidzianych tam ław findamentowych... Mam taką jedną która mi pęka ..... w salonie w centralnym miejscu ...pęknięcia na samym środku.. w projekcie nie miałem przewidzianych żadnych dodatkowych ław po dnią i teraz mam zonka...... czekam jak dalej z tym będzie

 

- zrezygnowałbym ze schodów betonowych.... teraz stolarz musi mi je przerabiac ..wyrównywać stopnie..dodatkowe koszty....

 

 

- nie starajcie się zostawiać pewnych elementów budowy na poźniej ...ja tak zrobiłem z rynnami...obsadziłem 3 ruru spustowe o 2 pozostałe to potem... Okazało się że miałem za mało obejm .... lece kupić a gośc w sklepie mówi ze tych już nie produkuja i są nowe fajniesze... :lol: czyli dwie rury mam mocowane innymi obejmami....może to nic ale nerw jest

 

- elektryka umawiać z tynkarzami aby sobie wyjaśnili kwestie .....puszek i kabli

- elektryka jeżeli w ścianach to schowac w bruzdach.....

- nie polecam tynku gipsowego i fachowców mówiących że po nim to tylko malowac...ja musze i tak szpachlowac ..( mam bardzo cierpliwego szpachlarza.... równa te ściany aż miło , miejscami musi aż żdzierac tynk..) Polecam cementowo -wapienny - mocniejszy i też trzeba go szpachlować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mila checia dolacze do waszego grona tylko ze z angli (przepraszam za bledy) projekt znaleziony, dzialka kupiona i zaczyna sie multum pytan????

Zamierzam wybudowac dom parterowy ok 126m i teraz moje pytanie ocieplac fundamenty czy nie? bloczek silikatowy klasc na klej czy zaprawe?

ile moze kosztowac tzw stan zero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mila checia dolacze do waszego grona tylko ze z angli (przepraszam za bledy) projekt znaleziony, dzialka kupiona i zaczyna sie multum pytan????

Zamierzam wybudowac dom parterowy ok 126m i teraz moje pytanie ocieplac fundamenty czy nie? bloczek silikatowy klasc na klej czy zaprawe?

ile moze kosztowac tzw stan zero?

 

 

1. fundamenty chyba zawsze się ociepla ...nie radzę nię

:wink: 2.

2. Są rózne szkoły..ja budowałem na klej... efekt trzyma :D mniejsze szczeliny..jakos tak wogóle bardziej estetycznie...oczywiście ekpia musi umiec i lubić robić na klej...

 

3.

 

cyt.

"Stan zero to jeden z pierwszych etapów budowy domu. Są to tzw. prace ziemne (wykopy) oraz fundamenty. Budynek w stanie zero to wykonane ławy i stopy fundamentowe, ściany fundamentowe, podłoga na gruncie lub ściany piwnic oraz strop nad piwnicą. Na tym etapie fundamenty powinny posiadać izolację termiczną i przeciwwilgociową"

 

Myślę, w granicach ok 30 -50 tyś ..zalezy jakie materiały :D ..pamiętaj o umowie z wykonawca i odbiorem przez kierownika..radzę !!!!!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mila checia dolacze do waszego grona tylko ze z angli (przepraszam za bledy) projekt znaleziony, dzialka kupiona i zaczyna sie multum pytan????

Zamierzam wybudowac dom parterowy ok 126m i teraz moje pytanie ocieplac fundamenty czy nie? bloczek silikatowy klasc na klej czy zaprawe?

ile moze kosztowac tzw stan zero?

 

 

1. fundamenty chyba zawsze się ociepla ...nie radzę nię

:wink: 2.

2. Są rózne szkoły..ja budowałem na klej... efekt trzyma :D mniejsze szczeliny..jakos tak wogóle bardziej estetycznie...oczywiście ekpia musi umiec i lubić robić na klej...

 

3.

 

cyt.

"Stan zero to jeden z pierwszych etapów budowy domu. Są to tzw. prace ziemne (wykopy) oraz fundamenty. Budynek w stanie zero to wykonane ławy i stopy fundamentowe, ściany fundamentowe, podłoga na gruncie lub ściany piwnic oraz strop nad piwnicą. Na tym etapie fundamenty powinny posiadać izolację termiczną i przeciwwilgociową"

 

Myślę, w granicach ok 30 -50 tyś ..zalezy jakie materiały :D ..pamiętaj o umowie z wykonawca i odbiorem przez kierownika..radzę !!!!!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tej grupie budującej. :D

 

Chciałbym dołączyć do zacnego grona i dzielić się drogocennymi radami w sprawie budowy. Jak tylko aura pozwoli wraz z małżonką ruszamy z budową domku w Nagladach koło Gietrzwałdu.

Doszły mnie słuchy o podwyżce cementu 30zł/tona od 1.03. więc zakupiłem

podstawowe materiały budowlane już teraz. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-50tys jescze ma byc podwyzka cementu zaraz taniej bedzie postawic dom na ksiezycu no ale czas pokaze mamy zamiar budowac dom systemem gospodarczym to mam nadzieje ze uda mi sie obnizyc koszty robocizny i zdaje sobie sprawe ze na wybudowanie wymazonego domu nie ma co oszczedzac ale przy tych realiach bez kredytu ullalala bedzie nas kieszen bolec. Pozdrawiam i ciesze sie ze nie jestesmy sami i zawsze mozna zaczerpnac porady doswiadczonych kolegow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Waldek72 własnie oglądałam twoją galerię zazdroszcząc dachu.

Czy Ty nie masz dachówki marsylki ????? Podoba mi sie marsylka, ale chyba będzie u mnie na dachu "falka" :)

Własnie rozmawiamy z dekarzami .... albo nie mają wolnych terminów albo ceny jakby z kosmosu (przynajmniej dal mnie :) )

Pochwalę się że od poniedziałku wznawiamy prace na naszej budowie po srogiej zimie, zaczynamy kłaść więźbę dachową, hip, hip, hurraaaaa :p

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek72 własnie oglądałam twoją galerię zazdroszcząc dachu.

Czy Ty nie masz dachówki marsylki ????? Podoba mi sie marsylka, ale chyba będzie u mnie na dachu "falka" :)

Własnie rozmawiamy z dekarzami .... albo nie mają wolnych terminów albo ceny jakby z kosmosu (przynajmniej dal mnie :) )

Pochwalę się że od poniedziałku wznawiamy prace na naszej budowie po srogiej zimie, zaczynamy kłaść więźbę dachową, hip, hip, hurraaaaa :p

Monika

 

Dzięki też jestem z niego dumny:)

 

Też tak sie cieszyłem..aż przyszła wykończeniówka :lol:

 

Moja dachówka

 

http://www.monier.pl/katalog-braas/dachowki/celtycka-lumino.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesienią zeszłego roku robiła u mnie ekipa tynki cementowo-wapienne w piwnicy (bez filcowania i dodatkowej obróbki) i wyszły im naprawdę dobrze. Właścicielem firmy jest młody człowiek, bardzo sympatyczny i otwarty na wszelkie propozycje. Mają swoją stronę internetową, ale teraz nie mogę jej namierzyć. Kontakt: Maciej Kozłowski tel: 609 521 815. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...