Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Warmińsko mazurska grupa budowlana


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 474
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastrzelieś mnie Raarr z tą ceną bloczków. :o

Nawet na Allegro teraz przeglądałam ofertę na bloczki i oferują za cenę 3,29 - 3,93 zł. (W-wa lub zachodnopomorskie) - więc pewnie tak jak z gazobetonem - zamówisz w W-wce a przywiezie Ci ta sama firma z Olsztyna, która chciała Ci sprzedać po 6 zł. Paranoja !

Trzeba w takim razie szukać towaru poza Olsztynem - bo Olsztyn jest drogi !

 

Kiedyś na Allegro widziałam aukcję - gościu sprzedawał bloczki fundamentowe po 3,5 zł. - a był z Biskupca (podobno sam je produkuje..) ale teraz nie widzę go. Muszę wysłać teścia na poszukiwanie go w tym Biskupcu - kto to jest i czy faktycznie je robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już zamówiłem bloczki u tego samego pana z Gdańska co i gazobeton.

Cena może nie rewelacyjna bo 4,33 zł brutto. Znowu będą dostarczone przez jeden ze składów z Olsztyna, sami tracą klientów ;) .

Jednak z tego co się orientuje to bloczki będą tylko już teraz drożeć bo nie bardzo można je produkować w temperaturze oscylującej w okolicach zera lub poniżej.

 

Byłem w obu firmach w Jonkowie w październiku i nie polecam ich produktów nikomu, może cena jest przystępna, ale sam produkt pozostawia wiele do życzenia. O tym producencie z Barczewa nic nie mogę powiedzieć.

Bardzo fajne bloczki i w miarę w przystępnej cenie robił pan, który ma skład tarcicy na bodajże Stalowej, trzeba wjechać w głąb koło Elgromu i za zbrojarnią w podwórku jest ten skład, ale spóźniłem się z zakupem :evil: .

Jak chciałem kupić to już wstrzymali produkcję na zimę, mają wznowić jak tylko pogoda znowu dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raarr spać nie może - budować nie jest łatwo..... :lol:

 

Raarr powiedz mi czy te bloczki fundamentowe to maja jakiś standardowy rozmiar czyli 38x24x12 ? (bo widziałam na Allegro jakieś jeszcze inne).

 

My też będziemy chcieli postawić stan surowy z dachem krytym papą i zostawić na zimę a wykończeniówką zająć się w następnym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raarr spać nie może - budować nie jest łatwo..... :lol:

 

Raarr powiedz mi czy te bloczki fundamentowe to maja jakiś standardowy rozmiar czyli 38x24x12 ? (bo widziałam na Allegro jakieś jeszcze inne).

 

Bo-war, wiesz jakoś tak się zasiedziałem przed kompem wczoraj :D .

 

Rozmiar standardowy 38x24x12 bo widziałem też 38x24x24, ale takie to chyba już z pół tony ważą każdy :) . Mam tylko złe wieści bo cena przez noc wzrosła z 4,33 na 4,50 bez prowizji dla składu, poniósł producent i się okazało, że są z tej wytwórni z pod Szczytna. Mają być dziś na placu, już nie mogę się doczekać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam majstra-budowlańca w celach wiadomo jakich.

A żeby tak jeszcze był dobry i tani -byłoby super :wink: Znacie takiego ??

 

Nie musi to być ekipa - pomocników załatwię - dużych , silnych i z długimi ręcami - hehe :lol:

 

Stan surowy otwarty (bez więźby dachowej i krycia dachu) z wykopem piwnicy pod garażem - czas : kwiecień, maj lub czerwiec..

 

 

Krzysztofik - Ty chyba nie jeden dom wybudowałeś to napewno wiesz - jaka kasa za robociznę dla firmy za stan surowy j.w. teraz wychodzi :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

 

 

Krzysztofik - Ty chyba nie jeden dom wybudowałeś to napewno wiesz - jaka kasa za robociznę dla firmy za stan surowy j.w. teraz wychodzi :roll: ?

Zadajesz bardzo trudne pytanie.

Buduje 2 dom.

Przy pierwszym miałem styczność z wieloma "majstrami" i ekipami.

Teraz buduje sam z pomocą tych o "długich rękach" :wink:

Wychodzisz z dobrego założenia, jeden solidny majster i to będzie najtańsze rozwiązanie.

Niestety nie mam takiego wolnego by na bieżąco kontrolował to co wyczyniają pozostali.

Wszystkie ekipy budowlane w okolicach Olsztyna mają ten problem.

Mam kolege stawiającego średnio 8 domów rocznie, bo z tego sie utrzymuje.

Ma podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 900 szt bloczka na placu :)

 

Teraz już tylko czekam na gazobeton, ale mój dostawca coś kręci, że nie ma, że cena w górę, ale zobowiązał się, że za poprzednią cenę przywiezie i czekam, zobaczymy co z tego będzie.

 

Co do ekipy bo-war mam ten sam problem, ale majstrowie z prawdziwego zdarzenia to na wyspach chyba teraz budują domy :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofik wiesz, że kto pierwszy raz buduje to zadaje najwięcej pytań, przeważnie trudnych a często z punktu widzenia budowlańca - bezsensownych :lol:

 

Krzysztofik - Ty jesteś ELITA Forum ! - więc znasz odpowiedź prawie na każde zapytanie - takiego zielonego ludka jak ja... heheh

 

Moje pytanie : gdzie najlepiej zakupić stal zbrojeniową (okolice Olsztyna oczywiście)?

 

We wstępnym kosztorysie z pracowni napisano tak:

ławy fundamentowe fi 16 - 259,37 mb

ławy fundamentowe fi 6 - 379,56 mb

stal fi 16mm - 135,46

stal fi 12mm lub fi 10-zgodnie z projektem - 640,33 mb

stal fi 8mm - 27,00 mb

stal fi 6mm - 760,29 mb

 

Jak mi się uda znaleźć murarza to pewnie zweryfikuje mi te wyliczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal kupowałem w kilku miejscach i kierowałem sie głównie ceną i kosztem transportu.

Ostatnio kupowałem na Augustowskiej (na zapleczu Jasamu)

Strzemiona kupowałem zawsze w zbrojarni naprzeciwko Elgromu bo zawsze tanie i jeśli nie mają jakiegoś rozmiaru to zrobią prawie na poczekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też, że stal w przystępnych cenach mają na ulicy Poprzecznej, kawałek za bramą główną do cmentarza na górce po lewej stronie.....

.. heheh Raarr - chyba nie chcesz powiedzieć że z odzysku :lol:

 

Swoją drogą jak te ceny tak skaczą (przeważnie w górę :evil: ) to trudno wyczuć gdzie dziś jest najtaniej .

No ale dzięki Wam wiem chociaż gdzie mam szukać - dzięki za pomoc :wink:

 

Raarr - gazobeton dotarł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raarr - gazobeton dotarł?

 

Jeszcze nie i mam co do tego pewne obawy :( Miał być na paletach rozładowywany HDSem, będzie luzem, trochę się nagimnastykowałem i umówiłem paru kumpli na rozładunek tylko kiedy, to tego nikt jeszcze nie wie. Bo samochód spedytora miał się podstawić wczoraj w cegielni, ale jednak nie dał rady, ma dziś, ale to się okaże. Osiwieć można ze stresu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ! Miało być fajnie a jest jak zwykle.

Jak idziesz do nich kupić - to usłyszysz to co chciałbyś usłyszeć: że będzie na czas, bez problemów i zgodnie z umową. Tylko jak już się zapłaci - to ta realizacja umowy wygląda zgoła inaczej.

 

No oby dotarł - będziesz spokojny :wink: i do dzieła ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...