Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Warmińsko mazurska grupa budowlana


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 474
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Napewno znajdziesz kogoś kto zechce przyjac twoją ziemię i bedzie partycypował w kosztach ja także mam dom z piwnicą ale cały urobek pozostal na działce mam nierówny teren i jeszcze za mało mam sam żwir i piasek teraz trzeba mi gliny i czarnoziemu ale o tym pomyślę za rok

 

Ziemią się nie martwię bo podobnie, jak w twoim przypadku przyda się do wyrównania działki do poziomu drogi, przeraża mnie jednak ilość tej ziemi jaką trzeba przerzucić na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja musze z jednej strony dowiesc jakies 1,5 m ( na wysokosc ) ziemi bo lawy mam prawie na wierzchu :/

Zobaczymy jeszcze jak to do konca wyjdzie bo troche ziemi z fundamentow mi zostanie :)

 

U mnie w czwartek zalano lawy fundamentowe

Teraz przerwa do przyszlego czwartu i ekipa rusza ze sciankami

 

Moze ktos mi poleci jakas hurtownie z oknami polaciowymi

Oczywiscie mam na mysli taka z najnizszymi cenami

Zastanawiam sie miedzy Veluxem a Rooflite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja musze z jednej strony dowiesc jakies 1,5 m ( na wysokosc ) ziemi bo lawy mam prawie na wierzchu :/

 

Szef23 ostatnio w Olsztyńskiej było ogłoszenie, nie wiem czy widziałeś - że gość odda za darmo 3 tony piasku i 50 szt Suporexu.

Ja niestety nie mam czym przewieźć i gdzie tego składować (moja działka to narazie szczere pole :wink:) ale może Ty byłbyś zainteresowany?

 

To jest facet który albo coś budował albo remontował przy szkole na Gietkowskiej w Olsztynie (tam jest szkoła sportowa) i mu zostało trochę towaru - musiał byś tam się udać i porozmawiać - o ile potrzebujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bedzie kobiece pytanie, prosze mnie nie zlinczowac. Ostatnio mam bezssenne noce z powodu hm... materialu budowlanego. Beton kom, silka, ytong, gazobeton, thermopor, suporeks(x?) czy jeszcze cos innego ? A sen spedza mi z powiek ten nieszczesny wspolczynnik ciepla. Jak bym miala kaaaasy jak lodu to zbudowalabym dom pasywny ale... No wlasnie wszedzie pisza, zeby budowac sciany o tym wspolczynniku ponizej 0,2 . Kurcze gubie sie. Moj humanistyczny mozg odmawia posluszenstwa przy sprawach technicznych. Moja kolezanka - architekt poleca silke. Rozni ludzie i murarze bk lub gazobeton. I jestem w kropeczce. Forum przegladam i dostaje gorszego zawrotu glowy.

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam z Silki 24 cm grubosci + styropian 15 Wspolczynnik U=0.23

Danie 20 styropianu nie wiele zmienia Proponuje przeprowadzic symulacje w Kan OZC

 

Dach: dachowka ,membrana paroprzepuszczalna,deskowanie,20 cm welny, folia , plyta KG U=0.22

 

Zapotrzebowanie wyszlo mi 6 KW na ogrzewanie Kociol kondensacyjny Najprawdopodobniej Vitodens 200 W Tz = 50 Tp = 40 C

Zuzycie energii 68.11 GJ/rok

Dom o powierzchni 218 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dużo nas kobiet :D , mam nadzieję, ze panowie nas jednak nie opuszczą.

 

Chciałabym powrócic do watku o kosztach robocizy, bo dziś zaczęlismy "obdzwaniać" ekipy i jestem w szoku - jedna żąda 350 zł za metr kw. powierzchni użytkowej + garaż. U nas wychodzi tego jakieś 190 m co daje 66500 zł. Co Wy na to? Inne ekipy nieco taniej, ale i tak drożej niż myślałam. No i na takiej prowincji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. jedna żąda 350 zł za metr kw. powierzchni użytkowej + garaż. U nas wychodzi tego jakieś 190 m co daje 66500 zł. Co Wy na to?

 

josephine a gdzie Ty konkretnie budujesz?

 

Ba ja mam namiary na takich robotników (firma nie firma) z Łęgajn - mi wycenili dom na ok 45 tys robocizna - 130m2 ( co swoją drogą uważam że bardzo drogo :evil: ). Za sam stan "zero" za robotę chcą 8 tysięcy - 3 tygodnie roboty .... :evil:

 

No podobno dobrze robią.

 

Jakby co to podam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my będziemy budować się w Ługwałdzie, gm. Dywity. Zmówiłem już projekt (diuna mix z domusa z Wrocławia). Architekta mam już namierzonego z okolic dywit (trochę dorgo chce 4.500 za adaptację, ale daje mu projekt, upoważnienie i mam podobno szybko dostać PNB). Dziś dałem do wyceny dla jednej z ekip. Zobaczymy. Szwagierka z Łomży naraiła mi ekipę za 40.000 za stan surowy z dachem pokrytym papą (do negocjacji jeszcze podobno, jeszcze z nimi nie rozmaw3iałem). Zobaczymy co na to olsztyńskie firmy.

Mapki od geodety już mam (600 zł). Teraz adaptacja i pozwolenie. Będę zaglądał. Acha, też mamy kawałek ziemi w Nikielkowie, ale działka wąska, zero mediów, kilku właściceli. Niech leży. Pozdrawiam DK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. jedna żąda 350 zł za metr kw. powierzchni użytkowej + garaż. U nas wychodzi tego jakieś 190 m co daje 66500 zł. Co Wy na to?

josephine a gdzie Ty konkretnie budujesz?

Na razie poszukamy jeszcze lokalnie - rozmowy toczą się jeszcze bez szczegółów, bo projekt jest w UM. Inna ekipa - podobno dobra - chce mniej. Zobaczymy co z tego bedzie... A moze podali po prostu cenę netto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To nasz pierwszy wpis więc witamy Wszystkich desperados, którzy postanowili w tym kraju wybudować własny dom. My również do nich sie zaliczamy. Zamierzamy ruszyć z budową w maju ale nie wiemy czy uda sie nam zebrać papiery. PS. Ile zapłacicliście za adaptacje projektu?I jakie stawki obowiązują wobec kierownika budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ile zapłacicliście za adaptacje projektu?I jakie stawki obowiązują wobec kierownika budowy.

Adaptacja 2000 zł - architekt zajął się również składaniem wniosków o przyłącza i złożył projekt do UM - teraz czekamy na pozwolenie na budowę.

Co do drugiego - też chętnie sie dowiem. Ja zresztą rozmyślam nad zatrudnienim inspektora nadzoru - czy to może być 2 w 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ Ja zresztą rozmyślam nad zatrudnienim inspektora nadzoru - czy to może być 2 w 1?

W czym to poprawi jakość wykonywanych prac?

Skoro ktoś wymyślił jakieś instytucje nadzorujące jakość prac budowlanych, to jaki sens jest je scalać?

Najważniejszy jest solidny majster i kierownik budowy, zważając by kontaktowali sie tylko na gruncie wykonywanej pracy.

Wszystko w jednym celu.

Władza wykonawcza i ustawodawcza nie może być w jednych rękach dla dobra sprawy :wink: :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ Ja zresztą rozmyślam nad zatrudnienim inspektora nadzoru - czy to może być 2 w 1?

W czym to poprawi jakość wykonywanych prac?

Skoro ktoś wymyślił jakieś instytucje nadzorujące jakość prac budowlanych, to jaki sens jest je scalać?

Najważniejszy jest solidny majster i kierownik budowy, zważając by kontaktowali sie tylko na gruncie wykonywanej pracy.

Wszystko w jednym celu.

Władza wykonawcza i ustawodawcza nie może być w jednych rękach dla dobra sprawy :wink: :D .

Podobno kierownik budowy nie zawsze sie sprawdza jako tek, który rzeczywiście pilnuje odpowiedniego wykonastwa, a wiekszość kierowników przychodzi na budowe tylko kilka razy, by wypełnic swój obowiazek, czyli podpisac sie w dzienniku. Dlatego pomyślałam, ze wolałabym mieć kogos kto przyjdzie nawet kilka razy w tygodniu. Cekawa tylko jestem ile moze zażądac za takie kontrolowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...