Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich Budujących

Na poczatku marca planuję wbić pierwszą łopatę ( już się boję) a jestem zielony w tym temacie kompletnie, będę wdzięczny za wszystkie dobre rady i informacje, może macie jakieś sprawdzone i z przystepnymi cenami hurtownie z materiałami budowlanymi w pobliżu Bałołekia i Stanisławów I .

Chętnie odkupię też stęple i deski

MOże ma ktoś namiar na odwierty wody

Pozdrawiam Szczepan 509143917

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Mam do sprzedania przyczepe kampingowa dla "fachowców".

Przyczepa jest w dobrym stani, 4-5 osobowa, z aneksem kuchennym, i ogromnym namiotem - przedsionkiem.

Przyczepa 1-osiowa niestety bez papierów. Lokalizacja Kazimierów gmina Halinów. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

 

Zyczę spokojnej budowy i samych najlepszych fachmanów. :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Coś cisza zapadła. Nikt sie już u nas nie buduje?

Ci co sie już dawno wybudowali też nic nie piszą. Stara ekipa:kze, Wllie, krzyss, rafal9, Jacek69, w40, EFKAkonewka, dominikams, jane, kasiaR i reszta! Co u Was się dzieje? Wybudowane i zamieszkane?

 

Ostatnio tylko same ogłoszenia...To i ja umieszczę swoje

 

Robię porządek w domu i garażu. No i znowu potknąłem sie o RBetkę :wink: . Do sprzedania!

Tutaj link do działu ogłoszeń na forum

Cena do uzgodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Coś cisza zapadła. Nikt sie już u nas nie buduje?

Ci co sie już dawno wybudowali też nic nie piszą. Stara ekipa:kze, Wllie, krzyss, rafal9, Jacek69, w40, EFKAkonewka, dominikams, jane, kasiaR i reszta! Co u Was się dzieje? Wybudowane i zamieszkane?

 

Ostatnio tylko same ogłoszenia...To i ja umieszczę swoje

 

Robię porządek w domu i garażu. No i znowu potknąłem sie o RBetkę :wink: . Do sprzedania!

Tutaj link do działu ogłoszeń na forum

Cena do uzgodnienia.

 

Mieszka sie mieszka i niec nam sie nie chce , alei wkońcu zabieramy sie za wykończenie poddasza i kostkę na zewnątrz :wink:

 

a co u Ciebie Broncio?

 

pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka sie mieszka i niec nam sie nie chce , alei wkońcu zabieramy sie za wykończenie poddasza i kostkę na zewnątrz :wink:

 

a co u Ciebie Broncio?

 

pozdrawiam serdecznie :D

 

U nas domek czeka na otynkowanie. Mam nadzieje, że w tym roku już damy radę. Jak sie uda to również się rzucimy na ogrodzenie od ulicy. Od sąsiadów już jestem odgrodzony :D .

Walczymy z wykonawcą o poprawki. Wiadomo - zrobione to już reszta ich nie interesuje. Na szczęście mamy umowę.

No i powolutku urządzamy ogródek. Tutaj możecie zobaczyć krokusiki ładnie kwitnące w lutym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian jak tam pertraktacje z moją ekipą od wykończenia?

 

Ekipa to jest moja :D i jak się uwiną do końca marca i ewentualnie poprawki i wykończeniówka w kwietniu to dopiero ich oddam :D :D :D

 

właśnie rozmawiam z moja/Twoją :D ekipą i mam pytanie czy któregoś dnia mogłabym wpasć do Was na budowę aby zobaczyć jak robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian jak tam pertraktacje z moją ekipą od wykończenia?

 

Ekipa to jest moja :D i jak się uwiną do końca marca i ewentualnie poprawki i wykończeniówka w kwietniu to dopiero ich oddam :D :D :D

 

właśnie rozmawiam z moja/Twoją :D ekipą i mam pytanie czy któregoś dnia mogłabym wpasć do Was na budowę aby zobaczyć jak robią?

Oczywiście kwestia dogadania terminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka sie mieszka i niec nam sie nie chce , alei wkońcu zabieramy sie za wykończenie poddasza i kostkę na zewnątrz :wink:

 

a co u Ciebie Broncio?

 

pozdrawiam serdecznie :D

 

U nas domek czeka na otynkowanie. Mam nadzieje, że w tym roku już damy radę. Jak sie uda to również się rzucimy na ogrodzenie od ulicy. Od sąsiadów już jestem odgrodzony :D .

Walczymy z wykonawcą o poprawki. Wiadomo - zrobione to już reszta ich nie interesuje. Na szczęście mamy umowę.

No i powolutku urządzamy ogródek. Tutaj możecie zobaczyć krokusiki ładnie kwitnące w lutym

 

piękne krokuski :D

 

Pozdrawiam serdecznie,

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z naszej grupy przygotowywał dokumenty do zakończenia budowy i oddania do użytkowania :-? :-? :-? - może się przyzna :wink: :wink: :-? :lol:

 

Pytałem niedawno o to samo... nikt sie nie ujawnił. :o

 

Wydaje mi się że damian ale w postach nie znalazłem :-? :-? . Ale temat był poruszany, niestety wyszukiwarka jest niedoskonała :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że damian ale w postach nie znalazłem :-? :-? . Ale temat był poruszany, niestety wyszukiwarka jest niedoskonała :-? .

 

Racja! Na stronie PINB http://www.pinb.pol.pl/ znalazłem formularz WNIOSEK O POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE - może to jest to? Wymienia on szereg niezbędnych dokumentów. Nie wygląda to dobrze :o :o :o :o :o

 

1) kopię ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę (z potwierdzeniem jej ostateczności),

2) oryginał dziennika budowy (z wpisem kierownika budowy o zakończeniu budowy),

3) oświadczenie kierownika budowy:

a) o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami,

b) o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także - w razie korzystania - ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu,

W razie zmian nie odstępujących w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę, dokonanych podczas wykonywania robót oświadczenie, o którym mowa w punkcie 3a powinno być potwierdzone przez projektanta i inspektora nadzoru inwestorskiego, jeżeli został ustanowiony.

4) w razie zmian nie odstępujących w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę, dokonanych podczas wykonywania robót - kopie rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego, z widoczną pieczęcią, naniesionymi zmianami, potwierdzonymi datą i podpisem projektanta i inspektora nadzoru inwestorskiego, jeżeli został ustanowiony; a w razie potrzeby także uzupełniający opis.

5) oświadczenie inwestora o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych (lub pomieszczeń), jeżeli eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego zagospodarowania,

6) protokoły badań i sprawdzeń w tym:

a) przewodów wentylacyjnych, spalinowych z uwzględnieniem wentylacji mechanicznej,

b) pomiaru rezystancji instalacji elektrycznej i wyłącznika różnicowo-prądowego,

c) pomiaru instalacji odgromowej (metryka),

d) odbioru przyłącza energetycznego,

e) odbiór przyłącza gazowego,

f) odbioru przyłącza wodociągowego,

g) odbioru przyłącza kanalizacji sanitarnej,

h) odbioru przyłącza kanalizacji deszczowej,

i) odbioru przyłącza c.o.,

j) odbioru dźwigów osobowych lub innych urządzeń (przez UDT),

k) inne, jeśli są wymagane

Protokoły powinny zawierać potwierdzenie zgodności wykonania z przepisami techniczno- budowlanymi, polskimi normami oraz potwierdzenie bezpieczeństwa użytkowania.

7) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą budynku i przyłączy.

8 ) kartę ewidencyjną ds. statystyki podpisaną przez inwestora, →DRUK 4

9) zgodę na wycinkę drzew, lub oświadczenie, że wycinka nie była konieczna

10) oświadczenia inwestora o braku sprzeciwu lub uwag ze strony organów wg art. 56 ustawy P.b. t.j.: Inspekcji Ochrony Środowiska; Państwowej Inspekcji Sanitarnej; Państwowej Inspekcji Pracy; Państwowej Straży Pożarnej; lub w przypadku reakcji organów odpowiednie decyzje lub postanowienia o zajętym stanowisku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...