Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

atacama witamy witamy :lol: :lol: no jak wspomniano wyżej zapomniałeś karty i kodu :o :o :evil: ale każdy tutaj tak miał :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: .

 

kze witamy witamy także dawno tutaj nie byłeś :wink: :wink: :wink: :wink: . :oops:

 

 

monia do Twoich drzwi to http://www.dormet.com.pl/drzwi.html# oraz drewno meble 602 279 982, 604 246 095 z Ciechanowa (lub okolic)

Bywałem, tylko nie zawsze pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atacama witamy witamy :lol: :lol: no jak wspomniano wyżej zapomniałeś karty i kodu :o :o :evil: ale każdy tutaj tak miał :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: .

 

kze witamy witamy także dawno tutaj nie byłeś :wink: :wink: :wink: :wink: .

 

 

monia do Twoich drzwi to http://www.dormet.com.pl/drzwi.html# oraz drewno meble 602 279 982, 604 246 095 z Ciechanowa (lub okolic)

 

Eugeniusz_, dziekuję bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na elewacje tynk akrylowy czy silikatowy? Firma, która ma mi robić elewcje poleca akryl, dużo tańszy od silikatu i tez podobno dobry w

utrzymaniu czystości. Ale nie wiem czy akurat na elewcji opłaca się

oszczędzać? Nieraz oszczędność na budowie "wyszła mi bokiem" ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim projekcie stropy, nad parterem i i piętrem, są żelbetowe (także ławy fundamentowe i ściany są wylewane z betonu).

 

Ekipy, które są solidne i w związku z tym nie narzekają na brak zleceń, niestety niechętnie traktuje żelbet: jest bardziej czaso- i pracochłonny, a proporcjonalnie tylko trochę droższy. Większość preferuje popularne stropy typu Teriva, które są dużo szybsze i prostsze w realizacji.

 

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy ktoś z Was ma stropy żelbetowe, ewentualnie mógłby polecić ekipę do stanu surowego, chętnej do wykonania ww. stropów.

 

PS. Taki jest projekt, i nie da się go zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobra ekipa nie powinna widzieć problemu czy strop jest żelbetowy czy teriva. Oczywiście jezeli twierdzą ze jest bardziej czasochłonny i pracochłonny to niech doliczą odpowiednia sumę za tą pracę.

 

Moi bracia którzy budowali nasz dom powiedzieli że moga zrobić zamiast terivy strop żelbetowy, im to nie robiło żadnej różnicy.

 

Rozmawiaj z ekipami o wycenie budowy według projektu a nie tak jak im bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sąsiedzką pomoc Potrzbuję ekipy do tynków cement-wap.

Macie jakieś sprawdzone namiary?

Z góry dziękuję.

p. Bogdan, tel.: 0 607 89 37 82

Tynki cem-wap zacierane piaskiem kwarcowym.

Polecam, bardzo sprawna ekipa (chłopaki z takimi fajnymi patelenkami), można wspomnieć, że namiary od Marcina z ul. Traszki.

PS. W sobotę będę ich ponownie gościć, bo mam kilka przeróbek po elektrykach i hydraulikach - z umawianiem się też nie było problemu.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonego stolarza do drzwi zewnętrznych. Jeśli możecie kogoś polecić byłabym wdzięczna.

 

Mam stalowe z atestem klasy dawnej C, z lustrem weneckim, w MDF (czy coś innego drewnopodobnego) z obu stron. Wyglada ładnie (montowane 2 miesiące temu). Zamek Saab. Widziałem wielu wykonawców drzwi stalowych, i tylko te mi się podobają pod wzgledem solidności wykonania. Jak się będą sprawdzać w praktyce, zobaczę. Nie są to drzwi drewniane ale b. ładnie wyglądają i ja nie widzę, żeby się różniły od drewnianych z dalszej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam pilnie namiarów na sprawdzonych tynkarzy do tynków wewnętrznych gipsowych z sugestiami do rozmowy :) Już umówieni niestety mnie wystawili ...

 

U mnie skończył 2 tyg. temu Waldemar Kużma tel. 601-208-018, Osoba o b. dużej kulturze, z ekipy jestem zadowolony (ładnie, równo, elegancko wysprzątane) Obowiązkowo zawiera umowę, cenę ustaliłem z góry (niektóre ekipy po robocie podają cenę i się okazuje, że wykusz liczą inaczej, okna inaczej i wychodzi zupełnie inna cena niż oczekiwana). Z czystym sumieniem (jak na razie, zobaczymy, jak tynki się będą sprawować :-) polecam P. Kuźmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim projekcie stropy, nad parterem i i piętrem, są żelbetowe (także ławy fundamentowe i ściany są wylewane z betonu).

 

Ekipy, które są solidne i w związku z tym nie narzekają na brak zleceń, niestety niechętnie traktuje żelbet: jest bardziej czaso- i pracochłonny, a proporcjonalnie tylko trochę droższy. Większość preferuje popularne stropy typu Teriva, które są dużo szybsze i prostsze w realizacji.

 

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy ktoś z Was ma stropy żelbetowe, ewentualnie mógłby polecić ekipę do stanu surowego, chętnej do wykonania ww. stropów.

 

PS. Taki jest projekt, i nie da się go zmienić.

 

Ja mam żelbet i jestem b. zadowolony. Dałem więcej betonu o 2 cm niż w projekcie (tak znajomy inżynier doradził). Ekipa murarzy długo strop robiła (nie pamiętam 2 tyg?) i trochę marudziła ale chłopaki byli b. w porządku. W tym roku mają pełne ręce roboty. Mogę dać namiar na przyszły rok, naprawdę b. uczciwi, co rzadko się zdarza. Strop był drogi ale mam pewność, że nic nie będzie pękać (co przy Terivie ma miejsce czasem). Mogę podać namiary na niedroogiego i uczciwego inżyniera (adaptacja gotowych projektów, przeliczenia przy zamianie jednych materiałów na drugie etc - np. zastąpiłem płatew drewnianą na metalową usuwając jeden słup dzięki czemu w pokoju po srodku nie mam słupa - z 2 pokoi zrobiłem jeden)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...