Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Witam :D

 

Zapraszam wszystkich obywateli zamieszkujących Oświęcim i jego piękne okolice oraz budujących tutaj swoje domki do rozmowy i wymiany doświadczeń. Osoby z innych okolic oraz ich doświadczenia są również mile widziane w niniejszym temacie:D .

Na dzień dobry mam do Was dwa konkretne pytania:

1. Czy ktoś zna dobrą i niedrogą firmę lub jakiegoś pojedynczego człowieka, która/który wykonuje studnie głębinowe?

2. Jaką pompę polecalibyście /na działce nie mam na razie prądu/?

3. Którą firmę polecilibyście do zakupu i budowy garażu blaszanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Teraz popatrzyłam, że jesteś z Oświęcimia, więc witam serdecznie w naszej grupie - na razie dwuosobowej :D. A fachowców już znalazłam, więc gdyby ktoś był zainteresowany służę namiarami :). Jejku, jak ja nie lubię tego emotikonka, o tego: :) . Ma taki wymuszony ten uśmieszek, gasnący jakiś taki, sztuczny :-? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No witam :D

jak miło że ktos z Oświęcimia już pojawił się na forum :wink:

Ja również witam się z wami i pytanko do Toszki: jaką ekipę znalazłaś? ja też zaczynam się rozglądać. Co prawda jeszcze mamy przed sobą wszystkie formalności ale decyzja jest, projekt upatrzony też no i działka też. Myślę że na koniec lata uda się pozałatwiać papiery i będzie można ruszać z fundamentami 8) , no a powiedzcie jakie macie projekty zaplanowane?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Witam witam :D. Nareszcie się nasza grupa ruszyła :D. Jagódko - oczywiście, że się zaliczasz. Zalicza się każdy, kto identyfikuje się z naszą grupą - koniec, kropka.

Mimono - studnię będą mi robić ludzie z Bierunia, a blaszak aż z jakiejś Skrzydlnej /w górach/ :o . Jak będziesz chciała dokładne namiary, to dam Ci na priv. Blaszak będzie kosztował 1300 zł, czyli cena standardowa. Firmę wyróżnia jedna rzecz /dlatego ich wybrałam/ - przytwierdzają blaszak do podłoża za 150-200 zł. Niby nic ale dla mnie ważna sprawa. Bo jakby tak ten blaszak pod wpływem wiatru "pofrunął" i kogoś /tfu!/ uszkodził, to pójdę siedzieć. A tak - śpię spokojnie. Inne firmy nie świadczą tej usługi, a ja nie mam nikogo, kto by to zrobił /mąż długo pracuje, nie ma odpowiednich narzędzi, itp., itd./. A studniarzy wynaleźliśmy niedrogich. Jak będzie z jakością - zobaczymy. Póki co - przyszedł jakiś czarownik /radiesteta chyba/ i wytyczył 2 ujęcia do wyboru. Całość ma kosztować 1300 zł /studnia abisynka/. Do tego dojdzie koszt pompy z podstawą i jej montażu. Pompa kosztuje ok. 200 zł, podstawa drugie tyle. Czyli ok. 400 zł.

 

Przemku - miło mi Cię powitać w naszej grupce :D

 

My na razie nie budujemy, planujemy ruszyć za 2 lata z fundamentem, a później będziemy budować powoli, bo bez kredytu. Na razie urządzamy trochę działkę pod Oświęcimiem, którą kupiliśmy rok temu w stanie mocno dziewiczym :roll: . Jednak klamka zapadła i jesienią pewnie ruszymy z załatwianiem formalności /najgorszy etap budowy z tego, co czytam :-? /. My jesteśmy już na 99% zdecydowani na ten domek /po roku poszukiwań/:

http://www.bienkowscy.pl/modules.php?name=Oferta&op=showproj&id=131. Dodam, że mamy oboje +- 40 lat, dzieciaka w wieku 16-tu, więc dom budujemy raczej z myślą o dwóch osobach + ewentualnie moja Mama, która mieszka daleko, a jest osobą samotną i po przejściu na emeryturę może poczuć się jeszcze bardziej samotnie i zechcieć zamieszkać z nami :lol: .

A tak na marginesie - Wasze domki są śliczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho :lol: ożywia nam się forum :wink: dziękuję ci Toszko za oferty, w sumie studnia by mnie interesowała. Rodzice mają studnię i powiem ci że nawet do podlewania kwiatków w ogródku to duża oszczędność :D. My póki co mamy jeszcze małe zamieszanie z działką :roll: ale mam nadzieję że w niedługo się wyjaśni

pozdrowienia dla wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toszka, jak Ci zrobią ten blaszak to powiedz jakiej jest jakości, czy blachy są proste i nie pordzewiałe i czy w jednym kawałku czy może łączone z resztek?

 

Co do studni to najtańsi jakich namierzyłem to firma ze Śląska

http://www.studniarstwo.jak.pl

W Przyszłym miesiącu na mojej działce wywiercą studnie na potrzeby budowy a potem ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marxxx, żartujesz, prawda? Blaszak będzie dobrej jakości, bo innego nie kupię :D . Żadnych resztek, żadnej rdzy, żadnych krzywizn i wygięć!

mimonko, telefon do studniarza wyślę Ci na priv ale muszę na męża poczekać, bo on ma go w komórce. Mnie też się wydaje, że do podlewania kwiatków i roślinek lepiej jest używać wody ze studni niż z wodociągu /taniej/. A przecież podlewać niestety trzeba, jeśli chce się mieć ładny ogródek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych i pozdrawiam. Mam zamiar ruszyc z budowa wkrotce. Prosze o pomoc. Znacie jakis fachowcow z rejonu Oswiecimia? Bardzo prosze o pomoc

 

Witaj :D , hehe, dobre pytanie. Jak zauważyłeś nurtuje ono nie tylko ciebie :wink: . Sama też jeszcze nie znalazłam, ale jak tylko coś wykombinuje napewno dam znać. No to mów jaki domek zamierzasz budować? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...