Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Z tego co wiem, to w Kętach teraz podpisują umowy na docelowy przyłącz z datą na wrzesień (tzn maksymalnie do tej daty podłączą ale może być wcześniej).

 

Oj Kasja to lepiej dopytaj sie w tym temacie.

Ja jak w zeszłym roku w czerwcu po raz 2 zmieniałem warunki to przyłącz był na ten rok na czerwiec.

A jak teraz w styczniu byłem 3 raz to usłyszałem, że jak chce na wrzesień to trzeba juz składać , bo to zaprojektować trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niekoniecznie.

Myśmy mieli umowę do końca grudnia na przyłącz, jest marzec prądu dalej niema.:(

 

kiedy podpisywaliście umowę ?

masz umowę z Kętami ?

jak wszystko dobrze pójdzie z budową to nie chciałbym

aby dom stał pusty z powodu braku prądu

 

ktoś wie dlaczego numer strony na której aktualnie się znajdujesz nie jest zaznaczony ?

teraz trzeba zwracać uwagę na strona 60 z 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kasja to lepiej dopytaj sie w tym temacie.

Ja jak w zeszłym roku w czerwcu po raz 2 zmieniałem warunki to przyłącz był na ten rok na czerwiec.

A jak teraz w styczniu byłem 3 raz to usłyszałem, że jak chce na wrzesień to trzeba juz składać , bo to zaprojektować trzeba

 

Jeżeli wasze przyłącze wymaga projektu budowlanego proponuję abyście projekt wykonali sobie we własnym zakresie tzn. poszukali kogoś kto wam to wykona. Można na prawdę przyśpieszyć gdyż wtedy na przetarg idzie samo wykonanie fizyczne tej roboty. Jeżeli do tego ma dojść wykonanie projektu to okres oczekiwania na wykonanie całości potrafi się wydłużyć o pół roku. Oczywiście koszty wykonania dokumentacji pokrywa się z własnej kieszeni, lecz po opłaceniu opłaty przyłączeniowej otrzymuje się zwrot części tych kosztów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuje projektanta do gazu i pradu, jak ktoś ma sprawdzonego Pana proszę o namiary.

P. s Do bochena czy ty juz załatwiałeś wszystkie przyłącza?

Pozdrawiam

 

Mam tylko zrobiony prąd. Wody nie robię narazie bo bym sąsiadom zrobił dobrze. Mam studnie, wodę sprawdzoną w laboratorium, także pompa i jazda.

Gazu nie potrzebuje, a do kanalizacji nie pozwolili się wpiąć bo mam 100m do studzienki. Także będzie oczyszczalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj buduje się jeszcze więcej,

 

 

 

ceny materiałów i robocizny rosną

 

 

pozdrawiam

 

:lol2:

 

tylko wytłumacz mi dlaczego wszyscy fachowcy do których dzwonie nie maja terminów zajętych na rok w przód,

ba nawet na pół roku nie mają. Narazie ceny jeszcze trzymaja, ale zaczną obniżac, jak trzeba bedzie być konkurencyjnym

Np. docieplanie domu 40 PLN/m2 to czyste zdzierstwo

Wytłumacz mi dlaczego banki nie daja kredytów?

I nareszcie wytłumacz mi dlaczego w zeszłym roku Porotherm 30P+W kosztował 4,80-5,00, a teraz poniżej 4 PLN kupisz?

Chyba nie znasz rynku. To co napewno zdrożało zauważalnie to drzewo. I oczywiście styropian

Ceny może idą w góre, ale tak zawsze jest przed sezonem, a poźniej w sezonie promocje bedą robić jak zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kasja to lepiej dopytaj sie w tym temacie.

Ja jak w zeszłym roku w czerwcu po raz 2 zmieniałem warunki to przyłącz był na ten rok na czerwiec.

A jak teraz w styczniu byłem 3 raz to usłyszałem, że jak chce na wrzesień to trzeba juz składać , bo to zaprojektować trzeba

 

Jestem zorientowana, bo podpisałam już umowę, tylko myślałam (bo tak powiedziała pani w energetyce), że oni na pewno podłączą do tej daty, ale u nas wszystko się może zdarzyć i dopiero jak będę miała skrzynkę to się będę cieszyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

tylko wytłumacz mi dlaczego wszyscy fachowcy do których dzwonie nie maja terminów zajętych na rok w przód,

ba nawet na pół roku nie mają. Narazie ceny jeszcze trzymaja, ale zaczną obniżac, jak trzeba bedzie być konkurencyjnym

Np. docieplanie domu 40 PLN/m2 to czyste zdzierstwo

Wytłumacz mi dlaczego banki nie daja kredytów?

I nareszcie wytłumacz mi dlaczego w zeszłym roku Porotherm 30P+W kosztował 4,80-5,00, a teraz poniżej 4 PLN kupisz?

Chyba nie znasz rynku. To co napewno zdrożało zauważalnie to drzewo. I oczywiście styropian

Ceny może idą w góre, ale tak zawsze jest przed sezonem, a poźniej w sezonie promocje bedą robić jak zawsze

 

To co działo się w latach 2008/2010 w budownictwie myślę że było spowodowane kryzysem. Fachowcy powyjeżdżali za granicę, ludzie mieli więcej pieniędzy więc chcieli budować domy. Czyli popyt ogromny - podaż niewielka = cena bardzo wysoka. Słyszałem, że wtedy cena za robociznę SSO ok. 100-120 tyś za ok. 200 m2 domek. To było chore i nie był to dobry czas na budowanie.

Ceny z końca zeszłego roku były wysokie bo popyt był większy, bo ludzie myśleli że jak cena zwiększy się o 1% (VAT) od 2011 to ich to zabije. To kupowali jak wariaty. PTH 25 potaniał o ok. 50gr. od XII 2010 do I 2011. Natomiast w 2011r. drewno na tartakach ok 800zł netto (było 600 - 2010), stal podrożała, styropian podrożał, beton już słyszałem w hurtownie że w III czy IV ma podrożeć, ceramika też już niebawem.

Myślę że po prostu postawiłeś dom i już nie bardzo orientujesz się co dzieje się z cenami.

Od 1 V część fachowców czmychnie do Niemiec, więc zobaczysz na wakacje jakie będą ceny wykonawców.

Jedyna rozwiązanie to zakasać rękawy i robić samemu, chyba że ma się dwie lewe ręce albo się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile może kosztować projekt przyłącza elektrycznego

słup jest w rogu granicy działki

skrzynka będzie stała max 2m od słupa

 

Sprawdź czy masz w warunkach przyłączenia zapis na drugiej stronie, o konieczności wykonania projektu budowlanego.

A ceny za projekt to ok. 500-1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką folię dachową stosowaliście na swoich dachach? Jeśli papę to również proszę powiedzcie jaką. Z góry dziękuję :)

 

U nas położyli membranę Parotec Beta. Kupioną przez internet, bo było dużo taniej niż na składach. :rolleyes: Jak się sprawdzi w praktyce, to się dopiero okaże jak trochę pomieszkamy, na razie jest nią wszystko ok.

A kupowaliśmy tutaj http://folnet.pl/towar/membrana-dachowa-parotec-beta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy podpisywaliście umowę ?

masz umowę z Kętami ?

jak wszystko dobrze pójdzie z budową to nie chciałbym

aby dom stał pusty z powodu braku prądu

 

ktoś wie dlaczego numer strony na której aktualnie się znajdujesz nie jest zaznaczony ?

teraz trzeba zwracać uwagę na strona 60 z 60

 

Umowę z enionem podpisaliśmy w Kętach w .....MAJU 2010, prądu dalej brak więc

jak tak dalej pójdzie to wiatrak postawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

tylko wytłumacz mi dlaczego wszyscy fachowcy do których dzwonie nie maja terminów zajętych na rok w przód,

ba nawet na pół roku nie mają. Narazie ceny jeszcze trzymaja, ale zaczną obniżac, jak trzeba bedzie być konkurencyjnym

Np. docieplanie domu 40 PLN/m2 to czyste zdzierstwo

Wytłumacz mi dlaczego banki nie daja kredytów?

I nareszcie wytłumacz mi dlaczego w zeszłym roku Porotherm 30P+W kosztował 4,80-5,00, a teraz poniżej 4 PLN kupisz?

Chyba nie znasz rynku. To co napewno zdrożało zauważalnie to drzewo. I oczywiście styropian

Ceny może idą w góre, ale tak zawsze jest przed sezonem, a poźniej w sezonie promocje bedą robić jak zawsze

 

no a podpiszesz firmie umowe na hydralulike jesli nie masz jeszcze domu starasz sie o kredyt i niewiesz czy go dostaniesz a o cenach sie latwo dyskutuje jesli sie nie prowadzi firmy wez 3 ludzi do pracy zaplac im po 12 zl na godzine dotego zus kup jakis spszet do pracy dodej jeszcze paliwo do samochodu i sam zobaczysz dniuwka kosztuje pracodawce od500 do 600zl no a w firmie tez musi cos zostac kasy czyli najlepiej dziennie robic conajmniej 20 metrow elewacji na gotowo nielicze jeszcze kosztu wynajecia rusztowania bo niekazdego stac na kupno no chyba ze bedziesz pracowal za5zl to dej numer zatrudnie cie zatrudnie ale widze ze zachowujesz sie jak Prawdziwy polak sam bys chcial zarabiac 5tys a drugi najlepiej jakby pracowal u ciebie za tysioc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

tylko wytłumacz mi dlaczego wszyscy fachowcy do których dzwonie nie maja terminów zajętych na rok w przód,

ba nawet na pół roku nie mają. Narazie ceny jeszcze trzymaja, ale zaczną obniżac, jak trzeba bedzie być konkurencyjnym

Np. docieplanie domu 40 PLN/m2 to czyste zdzierstwo

Wytłumacz mi dlaczego banki nie daja kredytów?

I nareszcie wytłumacz mi dlaczego w zeszłym roku Porotherm 30P+W kosztował 4,80-5,00, a teraz poniżej 4 PLN kupisz?

Chyba nie znasz rynku. To co napewno zdrożało zauważalnie to drzewo. I oczywiście styropian

Ceny może idą w góre, ale tak zawsze jest przed sezonem, a poźniej w sezonie promocje bedą robić jak zawsze

 

no i wez pod uwage ze firma ma pszestuj w zimie a w zusie ich nie interesuje ze jest zimno i nie zarabiasz tylko karza placic a z kad wezmiesz kase to ich nie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...