Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla mnie kopał Andrzej Sala - Osiek, jestem zadowolony.

600-615-370

 

Kto może pomóc w namiarach na bramę garażowe. :bye:

 

u mnie również A.Sala kopał i naprawdę polecam sprawnie i tanio.

odnośnie bramy to ja kupiłem w Bomir, ul.piekarska, bielsko, brama Wiśniowski bez problemu z przyjazdem i montażem,

Ścianę trzeba otynkować przed montażem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj byłem po pieczątkę stwierdzającą prawomocne PnB

teraz siedzę nad kosztorysem :bash:

w przyszłym tyg do banku i załatwianie terminu rozp budowy

wysłałem dzisiaj umowę do ZE Kęty

nie tak dawno powiedziano mi, że prąd mogę mieć w lipcu

w umowie jest zapis, że mają czas do 26 sierpnia :bash:

ale może uda się załatwić wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Przemku powodzenia i cierpliwości do urzędów. Uzyskanie PnB i uzgodnienia to zdecydowanie najmniej "atrakcyjna" część budowy - pocieszaj się że potem będzie lepiej...

 

No tym się właśnie pocieszam. Bo jak na razie to do stanu "zero" jeszcze kawał drogi, a już tyle irytacji po drodze, że jak miałoby tak być cały czas to szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Zacznijmy od tego ze ciotunia przepisała mi dom w Bobrku (gm . Chełmek) /k.Oświęcimia . Jako inwestycje które muszę wykonać jest to dobudówka( przedłużenie starego budynku) wraz z wymianą więzby i dachu . Materiał blacho-dachówka . Dodam ze otrzymałem już PnB (czekam aż się uprawomocni) i chciałbym ruszać powoli z budową .

Czytałem wszystkie wasze posty z propozycjami materiałowymi ale może ma ktoś to zebrane razem lub doszły nowe propozycje/oferty.

Podsumowując szukam (w miarę niedrogo :)) :

stali

więzby dachowej

blacho dachówki (połysk),wełny itd

beton

pustaki

okna dachowe, zwykłe

oraz szukałbym kogoś komu mogę zlecić budowę dachu (niedrogo i solidnie)

Wszystko okolice Oświęcim , Chełmek , Libiąż itd , wraz z cenami jeżeli macie taką orientacje.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze zagoszczę tu na dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam pytanie czym zasypywaliście fundamenty? Proszę o namiary i info... pozdrawiam

 

U nas wyglądało to tak, że kupiłem kiedyś trochę kubików ziemi - miała być piaszczysta. Pierwotnie chciałem ją użyć do zasypania odwodnienia wokół domu, ale jak zobaczyłem tę ziemię (z 70-80% piasku) poleciała do środka fundamentu. Fundamenty robiliśmy na jesieni, a chudziaka wylewaliśmy dopiero teraz, więc miało okazję przez zimę się zagęścić. Dodatkowo oczywiście zagęszczarka chodziła pół dnia - powiem Wam że podłoże wyszło pierwsza klasa!

 

PS: przypominam, że przed zasypaniem i zalaniem warto zrobić przyłącza do wody i kanalizacji - po co potem kuć i kopać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam pytanie czym zasypywaliście fundamenty? Proszę o namiary i info... pozdrawiam

 

Ja również polecam piasek zamułkowy z Przecieszyna ,,,,Dobrze i tanio , czego chcieć więcej

 

Nie zostało komuś przypadkiem troche do odsprzedania suporexa czy gazobetonu szósteczki ( to grubość), dodam tylko że potrzebne na wczoraj ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...