Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Ja ocieplałem zwykłym styropianem FS 20 grubości 5cm.(dom podpiwniczony 2 metry poniżej poziomu 0,styropian ten co pod wylewki-niedałem się namówić na styropian ekstrudowany,napewno jest dobry lecz cena jest taka że przyprawia o zawrót głowy...) nato dałem siatke zatopioną w kleju a nato dyserbit nie wchodzący w reakcjie ze styyropianem a póżniej folia kubełkowa,mineło już cztery lata i jest ok., oczywiście domek jest opasany opaską drenarską.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono i odrazu proszę o namiary gdzie mogę niedrogo w okolicy kupić brame z napędem 2,7 x 2,4 segmentową w kolorze złotego dębu i najlepiej jeszcze z montażem...

 

Pan Amrozi z Kańczugi 609-642-850 - mam idento wymiary i kolory. 2500 zł + montaż (z tym że ja montowałem sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominany przeze mnie Michał Markiewicz był polecany już nie pamiętam dokładnie przez kogo, ale chyba przez Misior lub Sammi.

Jest z Wieprza. Jak byś miał namiar na tych z Łęk to reflektuję. :wiggle:

 

Tak, ja polecałam Michała, ale dzięki "szanownej" Energetyce i opóżnieniu w przyłączeniu energi TYLKO o 4 miesiące zmuszeni byliśmy zrobic tynki ręcznie.

I nie żałujemy, po prostu klasa :)

Pan Zdzisiu to "złota rączka"

Otynkował, przymurował, zamontował drzwi.

Instalatorzy, oraz odwiedzający byli pod wrażenniem solidności i dokładności wykonania :)

Nie trzeba gipsować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ociepliłem 10 cm styropiany twardego EPS 100. Ale najpierw na ściany dysterbit pozniej styropian na kleju w piance pozniej siatka zatopiona w kleju, dysterbit, folia kubełkowa:)

 

Ja prawie identycznie. Bloczki fundamentowe pomalowane dysterbitem, potem styropian (10 EPS 100) na kleju z użyciem niezastąpionej pianki i folia kubełkowa. Dodatkowo bloczki zapuszczałem wcześniej (przed malowaniem) jakimś ustrojstwem (nazwy nie pamiętam - sorki), które polecił mi znajomy inspektor nadzoru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia wychodka, czy Inwestor powinien wznieś tą budowlę sam czy robi to ekipa, która przyjdzie budować? (Może ktoś pochwali się taką budowlą, jak robił z czego itd - czy wsad leci prosto w ziemie czy robić taki, który można opróżniać?)

 

Czy warto kupować nowy blaszak (garaż - składziki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia wychodka, czy Inwestor powinien wznieś tą budowlę sam czy robi to ekipa, która przyjdzie budować? (Może ktoś pochwali się taką budowlą, jak robił z czego itd - czy wsad leci prosto w ziemie czy robić taki, który można opróżniać?)

 

Czy warto kupować nowy blaszak (garaż - składziki) ?

 

generalnie to Inwestor powinien zapewnić wychodek

chyba, że budowlancy są skłoni sami wykonać

wychodek wykonany z deski na podbitkę ;)

robił wujek .. a jak usłyszałem cenę na tartaku 600zł to normalnie :jawdrop:

przed malowaniem wyglądał tak

a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w umowie, że muszę zapewnić wychodek

właśnie jestem na etapie szukania toi toi do wynajęcia

przyjeżdżają, opróżniają tak że nie ma z tym problemu

ja kupiłem garaż 24m2

zrezygnowałem z garażu przy domu

więc ten po budowie będzie jako garaż na auto

lub magazyn na narzędzia itp

myślałem aby sobie zbić szopę z desek

ale za dużo z tym roboty zwłaszcza jak nie ma prądu na działce

po budowie trzeba by to rozebrać

a tak za blaszaka dałem 2k i w przyszłości będzie służył jako garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to Inwestor powinien zapewnić wychodek

chyba, że budowlancy są skłoni sami wykonać

wychodek wykonany z deski na podbitkę ;)

robił wujek .. a jak usłyszałem cenę na tartaku 600zł to normalnie :jawdrop:

przed malowaniem wyglądał tak

 

Dzięki za info, wieczorem usiądę, rozrysuje budowle i chyba sam ją zbije :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego problemu nie było.

 

Budowlańcy mówili ze potrzebują dzień na zagospodarowanie (m.inn. kibelek) i rozeznanie terenu, stwierdzili że muszą trochę desek przeznaczyć gospodarczo, ale że mam na zewnątrz domu z zagrodzie WC (takie starodawne) więc nie robili.

 

Puenta - dobry budowlaniec sam sobie kibelek wytnie...

 

JLWW - daj chłopakom na flaszkę, sami zrobią wypasiony WC, a Ty będziesz miał czas na bardziej potrzebne rzeczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bramy garażowej ja polecam pana Waldemara Serafina z Zaborza, tel: 723491357, może to reklama ale gorąco polecam Pana za terminowość, fachowość i CENĘ-handluje bramami Wiśniowskiego.

Druga sprawa do was:

SPRZEDAM

- stemple budowlane sztuk ok. 350 w tym 2/3 dł. 290cm i 1/3 dł. 260 cm

- krokwie zaimpregnowane sztuk 8 wym: 8x18x810cm

- kołki do szalunku ok. 300 sztuk dł. 115-118cm (6x8cm) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego problemu nie było.

 

Budowlańcy mówili ze potrzebują dzień na zagospodarowanie (m.inn. kibelek) i rozeznanie terenu, stwierdzili że muszą trochę desek przeznaczyć gospodarczo, ale że mam na zewnątrz domu z zagrodzie WC (takie starodawne) więc nie robili.

 

Puenta - dobry budowlaniec sam sobie kibelek wytnie...

 

JLWW - daj chłopakom na flaszkę, sami zrobią wypasiony WC, a Ty będziesz miał czas na bardziej potrzebne rzeczy....

 

u mnie jest ten problem

że jedyne deski jakie będę miał na budowie to deski okapowe i podbitka

bo deski z palet raczej się nie nadają

one i tak będą już pod koniec budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...