Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Mam pytanko odnośnie prądu czy ktoś teraz dostał od nich aneks? Ja miałam mieć wykonane przyłącze do 15-12-2011, przed świętami dostałam aneks który wydłuża termin do 30-04-2012:mad: Dzwoniłam do tauronu i tam mi jakiś "miły PAN" powiedział, że jak nie podpisze aneksu to wtedy oni ze mną rozwiązują umowę i że mają prawo tak mnie przeciągać do 16 miesiecy:mad: Miał ktoś podobną sytuację??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tu się muszę nie zgodzić, bo my też próbowaliśmy kupić u nich bezpośrednio i cene podali dużo wyższą niż na składach w oświęcimiu, a to z tego względu iż, składy mają u nich już wyrobione upusty a zwykły człowiek nie.

Wczoraj dzwoniłem i odpowiedziano mi że nie sprzedają dla indywidualnych (przynajmniej oficjalnie:lol2:) i odesłano mnie do lokalnych dystrybutorów. Jeżeli można wiedzieć, to gdzie kupowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłem i odpowiedziano mi że nie sprzedają dla indywidualnych (przynajmniej oficjalnie:lol2:) i odesłano mnie do lokalnych dystrybutorów. Jeżeli można wiedzieć, to gdzie kupowaliście?

 

My w końcu kupiliśmy w mrówce bo po przejściach jakie z nimi mieliśmy na początku budowlanej kariery dają nam teraz dobre upusty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie prądu czy ktoś teraz dostał od nich aneks? Ja miałam mieć wykonane przyłącze do 15-12-2011, przed świętami dostałam aneks który wydłuża termin do 30-04-2012:mad: Dzwoniłam do tauronu i tam mi jakiś "miły PAN" powiedział, że jak nie podpisze aneksu to wtedy oni ze mną rozwiązują umowę i że mają prawo tak mnie przeciągać do 16 miesiecy:mad: Miał ktoś podobną sytuację??

 

 

 

Mam w zasadzie identyczną sytuację. Firma która robi przyłącza wybitnie się nie wyrabia. U mnie ostatnio nawet chcieli coś zrobić, ale podobno auto którym stawiają słupy nie mogło wjechać bo mokro. Wiec zrzucili słupa do rowu i słuch po nich zaginął.

 

 

A aneks już podpisałem :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się z prądem udało

nawet musiałem podpisać aneks bo to ja nie wyrobiłem się z budową

ale jak podpisywałem umowę o zamontowanie licznika to już wtedy babka mówiła, że mają opóźnienia

to było na koniec października

zimy nie mieli, deszcze padał

więc powinni być do przodu a nie do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie wylewek, dużo o tym jest na forach ale oczywiście zdania są podzielone. Jak było u was:

- do zbrojenia siatka stalowa czy włókna PP?

- dawaliście dodatkowo folię na styropian czy też nie (oczywiście poza izolacją przeciwwilgociową pod styropianem)?

Z góry uprzedzam, że nie chcę wywołać kolejnej dysputy na temat wyższości jednej technologii nad drugą, tylko czysto statystycznie jak to wychodzi w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudziak - papa - folia gruba (nawet bardzo, jaka to nie pamiętam) - styropian, dużo styropianu w warstawach - wyleweczka z miksokreta z włóknami, a dodatkowo w garażu zbrojona siatką z drutu 6 o oczku 150 mm (zostało mi z budowy, sam robiłem), a na kanałach powietrznych (do wentylacji) i na rurach z centralnego siatka kupiona na składzie. W pokojach nie.

 

I git :)

 

Co do wcześniejszych postów, u elektryków czułem się jak klient, nie jak petent. Dam bardzo dobre doświadczenia. Serio. Załatwiłem wszystko w zielonym budynku w Kętach. Jedna Pani zmanierowana była, ale ogólnie przeprowadzili mnie przez cały proces bez bólu głowy. Nawet przyspieszyłem daty przyłączenia, bo potrzebowałem i odbyło się bez problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów grupy oświęcimskiej.

W tym roku planuję rozpocząć budowę wymarzonego domku oraz co się z tym wiąże połaczyć się z bankiem na kilkadziesiąt lat. Dlatego mam do Was dwie prośby jaki bank ma godny polecenia kredyt oraz jaką firmę budowlaną możecie polecić do zrobienia fundamentów aż po dach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie wylewek, dużo o tym jest na forach ale oczywiście zdania są podzielone. Jak było u was:

- do zbrojenia siatka stalowa czy włókna PP?

- dawaliście dodatkowo folię na styropian czy też nie (oczywiście poza izolacją przeciwwilgociową pod styropianem)?

Z góry uprzedzam, że nie chcę wywołać kolejnej dysputy na temat wyższości jednej technologii nad drugą, tylko czysto statystycznie jak to wychodzi w praktyce.

 

No a u mnie było tak:

na dole, czarna folia, styropian, folia srebrna(specjalna pod ogrzewanie podłogowe), rurki podłogówki, wylewka a w niej siatka oczka 10x10 i włókna. Niektórzy mówią że albo włókna albo siatka, ja mam i to i to. Na dole styropianu wyszło z 10 cm.

na górze: styropian, folia srebrna, rurki ogrzewania i wylewki, a w niej podobnie jak na dole i siatka i włókna.

I tak to poszło. Wylewki udało mi się skończyć na początku stycznia, teraz tylko walczę z dogrzewaniem domku ponieważ wciąż nie mam docelowego prądu więc chociaż kotłownia w komplecie to nie mogę jej uruchomić. A działa na prąd bo to pompa ciepła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie o Waszych kłopotach z prądem i też się dołączę.

Termin wykonania przyłącza miałem ustalony na 5 grudnia. Przetarg wygrała firma z Kielc. Nadmienię że mam prąd budowlany po słupie, a docelowy ma być kablem. grudzień minął i okazało się że firma jeszcze nie zrobiła projektu i uzgodnień. Wiele wykonanych telefonów, wiele wysłuchanych tłumaczeń aż w końcu nagle 24 stycznia wpadają chłopaki z kopareczką i raz dwa mam kabelek i skrzynkę. Tydzień po nich wpadają chłopaki z posterunku i podłączają kabelek na słupie. Chyba wypada mi teraz zadzwonić do zielonego budynku i spytać się kiedy umowa i licznik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie o Waszych kłopotach z prądem i też się dołączę.

Termin wykonania przyłącza miałem ustalony na 5 grudnia. Przetarg wygrała firma z Kielc. Nadmienię że mam prąd budowlany po słupie, a docelowy ma być kablem. grudzień minął i okazało się że firma jeszcze nie zrobiła projektu i uzgodnień. Wiele wykonanych telefonów, wiele wysłuchanych tłumaczeń aż w końcu nagle 24 stycznia wpadają chłopaki z kopareczką i raz dwa mam kabelek i skrzynkę. Tydzień po nich wpadają chłopaki z posterunku i podłączają kabelek na słupie. Chyba wypada mi teraz zadzwonić do zielonego budynku i spytać się kiedy umowa i licznik....

Jak macie już kompletny przyłącz i instalacje odbiorczą, to tylko pozostaje jak najszybsza wizyta w "Zielonym budyneczku" i wypełnienie odpowiednich formularzy i umowy na dostawę energii. Teraz już nie trzeba mieć oświadczenia o gotowości i poprawności instalacji odbiorczej podbitej przez projektanta z uprawnieniami. Jest możliwość złożenia oświadczenia właściciela budynku i koniecznie jak już macie stan zamknięty zmieniać taryfę z C tzw"budowlana" na G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z elektrownią to na początku nie było łatwo, ale to dzięki sąsiadom.

Trzy razy musiałem zmieniać warunki. Potem tak mi się śpieszyło, że pewien miły Pan w Kętach powiedział jak i co mam zrobić.

Więc zrobiłem projekt przyłącza we własnym zakresie i złożyłem w elektrowni. Potem elektrownia zwróciła mi pieniądze za projekt.

Potem trafiłem na drugiego super Pana w elektrowni, który wszystko to co załatwia się w 4 tyg. załatwił mi w 1,5 h.

Scyzoryki zrobiły przyłącz kablem i jest super. Wszystko trwało 3 miesiące od czasu kiedy zleciłem projekt.

NIE MOGĘ NIC ZŁEGO POWIEDZIEĆ NA ENION W KĘTACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów grupy oświęcimskiej.

W tym roku planuję rozpocząć budowę wymarzonego domku oraz co się z tym wiąże połaczyć się z bankiem na kilkadziesiąt lat. Dlatego mam do Was dwie prośby jaki bank ma godny polecenia kredyt oraz jaką firmę budowlaną możecie polecić do zrobienia fundamentów aż po dach.

Pozdrawiam

 

Ja właśnie jestem świeżo po załatwianiu kredytu refinansowego.

Dostałem super ofertę z Banku BGŻ - O % prowizji, Marża Stała 1,15= wibor Konto za free.

Jak bedziesz chciec to napisz na priv pośle Ci nr telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem świeżo po załatwianiu kredytu refinansowego.

Dostałem super ofertę z Banku BGŻ - O % prowizji, Marża Stała 1,15= wibor Konto za free.

Jak bedziesz chciec to napisz na priv pośle Ci nr telefonu

 

Jak się orientowałam w kredytach to najkorzystniejsze oferty miał BGŻ i BOŚ Bank. Zaglądnij do tych banków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...