Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

gdzie w okolicach oświęcimia znajdę sprzet budowlany do wynajęcia? Chodzi mi aktualnie o wynajęm zagęszczarki gruntu ...

 

W Chełmku facet ma zagęszczarkę, koparkę, ale nie wiem jak ceny. Kopał mi na działce i proponował zagęszczarkę ale ja dopiero zaczynam. Podaje nr tel. 605091470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie klinów używanych przy montażu okien, czy kliny wyciąga się po jakimś czasie.

Jedni fachowcy uważają że wyciąga się po tygodniu wszystkie a inni że tylko górne i czym zabezpieczyć piankę przed utlenianiem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie klinów używanych przy montażu okien, czy kliny wyciąga się po jakimś czasie.

Jedni fachowcy uważają że wyciąga się po tygodniu wszystkie a inni że tylko górne i czym zabezpieczyć piankę przed utlenianiem.

 

Pozdrawiam.

 

nam powiedzieli że nie wolno wyciągać, ale ich nie posłuchalismy i wyciągnęlismy. Czy coś się stanie? nie wiem. Na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie klinów używanych przy montażu okien, czy kliny wyciąga się po jakimś czasie.

Jedni fachowcy uważają że wyciąga się po tygodniu wszystkie a inni że tylko górne i czym zabezpieczyć piankę przed utlenianiem.

 

Pozdrawiam.

 

Wyciągnąć można wszystkie kliny za wyjatkiem dolnych, one MUSZĄ zostać, miejsca gdzie były kliny dopianować. Wyciągnięcie dolnych może spowodować że okno z czasem osiądzie bo sama pianka tego nie utrzyma, w takim przypadku co nieco sytuację poprawi wczesne zamocowanie parapetów, poza tym w wielu umowach dot. montaży (u mnie również) wyraźnie pisze że podstawą ewentualnych reklamacji jest pozostawienie dolnych podpór. Co do piany z zewnątrz to nie obcinać jej teraz tylko dopiero podczas docieplania, jak chcesz to możesz się bawić z malowaniem farbą akrylową która zabezpieczy ją przed erozją. Poczytaj forum tam o tym piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam:

-garaż budowlany 3,5x2m solidny ciężki, zamykanie na 2 kłódki, w kilku miejscach widoczne ślady korazji, ale przeżyje jeszcze nie jedną budowę cena 450zł

-betoniarkę 250L (duża, nie mieszalnik pasz z marketu) zasilanie 3 fazowe cena 500zł

dźwig -maszyna wyciągowa bez słupa i bez silnika gratisowo dla kupującego komplet

Zainteresowanym prześlę zdjęcia

 

Budowa w Bojszowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałam białą/czarną listę w temacie okien. Ogólnie wiem, że pozytywne opinie-Oknoplast Kęty. Może polecicie jeszcze jakieś firmy???jakie macie okna w domu?Czy pakiet trzyszybowy to teraz już podstawa jeśli mowa o ciepłych oknach?I temat bram garażowych- gdzie warto zajrzeć (chodzi mi o tańsze bramy), gdzie montaż też będzie spoko?

 

Ja mam od dwóch lat okna trzyszybowe Jezierskiego, jeszcze na stałe nie przeprowadziłem się więc ciężko coś powiedzieć, na pewno są ciężkie więc trzeba zwrócić uwagi na wykonanie zawiasów, ogólnie polecam firmę. Bramę z Hormana z napędem somfy ale nie wiem czy można ją zaliczyć do tańszych. Niestety dobra firma (czyt. jakość materiału) to dopiero połowa sukcesu, montaż w moim przypadku to masakra - okna i brama. Kilka razy wzywałem firmy na poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...