Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Niestety domu jeszcze niema i tym bardziej instalacji. Na razie na działce tylko chaszcze. Chce ruszać z fundamentami na jesień. Wnioskowałem o przyłącz docelowy. Nie mam pomysłu jak to teraz rozegrać.

 

No to pas. Jedyne co mi przychodzi do głowy to garaż lub altanka i w niej jakaś instalacja.... Ale chyba musisz płacić za budowlany jak my wszyscy. Alternatywą byłby dobry sąsiad i możliwość podpięcia się u niego z licznikiem własnym żebyś wiedział ile ciągniesz prądu i za ile masz płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie!

 

Czy ktoś się może orientuje, gdzie w Ośw. i okolicach można obejrzeć dachówkę Tondach marsylkę?Tzn. chodzi mi o skład budowlany, jakąs wystawkę kolorów.

 

Mam jeszcze pytanie o okna - jak się sprawdzają okna firmy Budvar?

A może jakies inne są godne polecenia (Oknoplast?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie!

 

Czy ktoś się może orientuje, gdzie w Ośw. i okolicach można obejrzeć dachówkę Tondach marsylkę?Tzn. chodzi mi o skład budowlany, jakąs wystawkę kolorów.

 

Mam jeszcze pytanie o okna - jak się sprawdzają okna firmy Budvar?

A może jakies inne są godne polecenia (Oknoplast?).

 

dachówkę Tondach oglądałam w Pszczynie . przed przejazdem kolejowym po lewej stronie jadać z Oświęcimia mają duży wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety domu jeszcze niema i tym bardziej instalacji. Na razie na działce tylko chaszcze. Chce ruszać z fundamentami na jesień. Wnioskowałem o przyłącz docelowy. Nie mam pomysłu jak to teraz rozegrać.

 

ja też mam wykonany przyłącz prądu, ale nie podpisywałam umowy z TAURONEM , ponieważ spóźnili się z wykonaniem przyłącza i musiałam do budowy domu kupić agregat . A teraz nie będę im dawać kasy za darmo LOLLLLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam stemple:

ilość ok. 100 - długość ok. 2,65-2,75m - cena 4 zł/szt.

ilość ok. 54 - długość ok. 2,75-2,80m - cena 4 zł/szt.

ilość ok. 32 - długość ok. 3,2m - cena 4,5 zł/szt.

Miejscowość Grojec-Łazy/k. Oświęcimia.

tel. 503-56-14-92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich forumowiczow. Na wiosne przyszlego roku planuje kontynuowac budowe domu (fundament juz wylany) do stanu surowego zamkietego. Jestem z Ket, poki co probuje ogarnac jakas ekipe ktora bylaby w stanie solidnie i przystepnie wykonac ww prace. Czy ktos z was drodzy forumowicze, opierajac sie na swoim doswiadczeniu jest w stanie polecic kogos takiego? Ekipy ktore nalezy omijac szerokim lukiem rowniez :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich forumowiczow. Na wiosne przyszlego roku planuje kontynuowac budowe domu (fundament juz wylany) do stanu surowego zamkietego. Jestem z Ket, poki co probuje ogarnac jakas ekipe ktora bylaby w stanie solidnie i przystepnie wykonac ww prace. Czy ktos z was drodzy forumowicze, opierajac sie na swoim doswiadczeniu jest w stanie polecic kogos takiego? Ekipy ktore nalezy omijac szerokim lukiem rowniez :) Pozdrawiam

 

Polecam p. Romana Dwornika z Sułkowic, razem z młodą ekipą. Solidny, praktyczny, dokładny, potrafi doradzić. Fundament solidny. Moje ściany wybudowane przez niego chwalą wszyscy. Cały dom trzyma poziom i pion co do milimetrów. Dlatego teraz wykończeniówka jest łatwiejsza. Dach też zrobił mi solidnie, tylko okna dachowe nieco mniej, ale i tak oceniam go wysoko i polecam. Jakby co to służę telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

My mamy ekipę z okolic Wadowic.

Mamy zrobiony etap 0. Reszta w przyszłym roku.

Póki co jesteśmy zadowoleni, ale na razie polecić nie mogę, bo nie wiem co będzie dalej.

Jak chcesz namiary to pisz na PW.

Na bociankach 2013 jest temat ile za SSO.

Tam jest osoba z Zatora, która ma kilka wycen, moim zdaniem dość tanich, od okolicznych wykonawców.

Może ją podpytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Wesołych swiat dla naszej juz nieco cichej grupy oswiecimskiej!!!

Aby zaczac nowy watek mam temat ktory mnie ostatno nurtuje a natomiast chodzi mi o piec , chodzi mi o piec z podajnikiem tłokowym z mozliwoscia palenia np drzewem czyli z dodatkowym ruszcie . jezli ktos ma jakis ewentualnie moze cos doradzic prosze o pomoc gdzie kupic jaki i za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych swiat dla naszej juz nieco cichej grupy oswiecimskiej!!!

Aby zaczac nowy watek mam temat ktory mnie ostatno nurtuje a natomiast chodzi mi o piec , chodzi mi o piec z podajnikiem tłokowym z mozliwoscia palenia np drzewem czyli z dodatkowym ruszcie . jezli ktos ma jakis ewentualnie moze cos doradzic prosze o pomoc gdzie kupic jaki i za ile

 

Jeśli chodzi o aktywność na forum to nie ma co się dziwić, dużo mniej domków się buduje, więc i uzytkowników mniej i pytających.

 

Jeśli chodzi o piec to ja wybrałem - http://specstal.pl/index.html model pieca PT2B - jestem bardzo zadowolony blacha kotłowa 8 mm

Brałem również pod uwagę kotły z Kotłobudu Osiek http://www.kotlobudosiek.pl/kmg-2-duo.html

oraz ze Stalmarku - http://www.kotlobudosiek.pl/kmg-2-duo.html

Bardzo ciekawymi kotłami są kotły Jaga produkowane w Kętach http://jagakotly.pl/

 

Niewiem, gdzie masz zlokalizowana kotłownie, ale ja mam kotłownie na poziomie parteru i palenie miałem nie należy do czystych.

Dlatego zrezygnowałem calkowicie z palenia miałem i od 3 lat pale ekogroszkiem Jaret z Kopalni Sobieski lub Janina. Jest tańszy od miału 25 z Piasta Bieruń i nie smoli tak pieca. W zimie czyszcze piec raz w tygodniu. a w lecie raz na 5 miesięcy, gdy palę na wodę.

Wsypując miał do podajnika zakurzona jest cała kotłownia, wsypując Jaret nie ma kurzu, bo Jaret to płukany ekogroszek.

Dodatkowo palac Jaretem nie mam wogóle sadzy w kominie i nie muszę go wymiatać. Ostatni raz był wymiatany 2 lata temu, gdy paliłem miałem. Dodatkowo przed wymiataniem wybrałem z wyczystki około 40 litrów sadzy a po wymiataniu kolejne 20 litrów

 

Od kiedy palę Jaretem jeszcze nie nie wymiatałem komina, a ostatnio gdy chciałem wyjąć sadze z wyczystki to nie było co wybierać. Malą ilość sadzy z dna komina spłukałem wodą do kanalizacji i po robocie.

 

Kotłownie mam zrobiona na zaworze 4d wszystko śmiga elegancko. NA piecu mam temp zadaną 57-58C na podłogę idzie 37-38C a na gdzejniki 40-45C

 

Kolega ma kocioł z KBO Osiek i też sobie chwali, sąsiad ma tego Stalmarka BOSS-a i powiem, że zgrabny piecyk.

 

Generalnie to omijaj piace od Płonki z Osieka, mojemu sąsiadowi ledwo skończyła się gwarancja, a piec sie przepalił za naprawe zawołali 800 PLN - taka to lojalna firma. Generalnie te piece przepalały się przy paalenisku automatycznym, teraz wstawiają tam szamot, który wcześniej czy później odpadnie. Nie wierz w bajery z deflektorami ceramicznymi bo one pomagaja na sadzemoże w 10 procentach i z czasem się wypalają i spadają

 

 

 

KOŃCZĄC POWIELAM PYTANIE O NAMIARY NA DOBREGO SOLIDNEGO BRUKARZA Z OKOLIC KĘT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za pomocne glosiki . bierzemy teraz wlasciwie pod uwage dwa piece z kbo kmg-2 duo 30kw vs. ze stal -max-u max13-duo .

to własciwie takie same piece lecz na korzysc stalmax-u przemawia ze ruszt ma o 2mm grubszy . cena własciwie podobna bo stal max 9200zł a kbo 9500zł

a moze inne głosiki?bo nie słysze zeby ktos miał stalmaxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...