Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
A znacie może jakiś magików od kominków . generalnie interesuje mnie kominek z delikatnym rozprowadzeniem powietrza bez płaszczy i innych tych rzeczy ,ma pełnic funkcje dekoracyjno-urzytkową na jednym na czym mi zalezy to czysta i w miare wolno brudzaca sie szyba a jesli chodzi o wkład to narozny z szybą łączoną bez szprosa ,....wiec moze jakies doswiadczenia ...(czy cóś :-) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, odpisuję choć strasznie późno. Poziom wód gruntowych niski, mam żwiry od 1m do 14- stare koryto Soły.

Cenowo o ile pamiętam około 14 tysięcy, oczyszczalnia, rury, kręgi koparka, no i zbiornik na wodę który mam zaraz za oczyszczalnią do podlewania kwiatków. Ostatnio dowiedziałem się że nie powinno się do tych oczyszczalni wrzucać żadnych bakterii, a ja wrzucałem i miałem problem z zapachami. Skończyło się na opróżnieniu całości i napełnieniu wodą. Teraz czekam na panów od oczyszczalni aż przyjadą z zaczynem z działającej oczyszczalni i wleją do mojej. Pozdrawiam

 

Czy jesteś zadowolony z oczyszczalnii? Zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem. Tylko, że u nas poziom wóg gruntowych to ok 30 cm. w ekstremalnych warunkach, więc musi być przepompownia. Działa bez awaryjnie? A jak smrodek? Będziemy mieć blisko domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić instalatora od centralnego odkurzacza oraz jakiej firmy odkurzacz polecacie

 

Witam

Nam odkurzacz instalowała firma z Osieka http://www.orkisz.ovh.org/index.htm Szybko sprawnie i co najważniejsze na miejscu.

 

My wybraliśmy odkurzacz firmy Beam razem z separatorem do kominka i cóż mogę rzec no fajna rzecz ale materiał z którego wąż jest zrobiony jest beznadziejny - twardy mało elastyczny za tą kasę mogli by się bardziej postarać.

 

Akurat mamy sam odkurzacz nie montowaliśmy tych szufelek automatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jeśli ktoś szuka dobrej ekipy to śmiało mogę polecić firmę kresbud, efekty ich pracy możecie zobaczyć w moim dzienniku budowy. Pan Jacek naprawdę fajny gość z którym można się dogadać :)

Duza wygoda, nie muszę za niczym jeździć, czy później sie tłumaczyć ze coś nie dojechało.

Co do ceny to miałem 2 oferty na sama robociznę, jak doliczyłem materiał to wyszło mi prawie to samo.

Od stycznia nie ma odliczenia vatu, wiec wszystko miałbym kopic z vatem 23% a tak mam tylko 8% wiec suma summarum wyjdzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy jesteś zadowolony z oczyszczalnii? Zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem. Tylko, że u nas poziom wóg gruntowych to ok 30 cm. w ekstremalnych warunkach, więc musi być przepompownia. Działa bez awaryjnie? A jak smrodek? Będziemy mieć blisko domu.

 

Witaj,

strasznie długo nie zaglądałem na nasze forum stąd taka późna odpowiedź.

Oczyszczalnia pracuje, raz w zimie zamarzł przewód doprowadzający powietrze z domu, a raczej woda która się w nim skropliła. Na szczęście po tygodniu przyszła odwilż i odmarzło. Więc rada aby przypilnować kładzenie przewodu na odpowiedniej głębokości albo jego dodatkowa izolacja. Smrodek pojawia się przy spadku ciśnienia, wtedy wiem że mam oczyszczalnię za blisko domu gdyż moja oddalona jest o około 8-9 metrów. Gdy zakładali mi ją dostałem taką dziwną klapę okrągłą, dzieloną na pół, tak żeby można było podnosić jedną z połówek gdy chciało się zajrzeć do oczyszczalni. Klapa była nieszczelna i śmierdziało bardziej. Obecnie jestem już po wymianie klapy na pokrywę jednoczęściową, za którą musiałem słono zapłacić ale zamyka ona szczelnie oczyszczalnię i przez większość czasu jej nie "zauważamy". Zakupiłem ostatnio nowy preparat do oczyszczalni, TRIGGER i obecnie go testuję. Generalnie jestem z niej zadowolony pracuje już 4 lata, w przyszłym trzeba będzie zrobić serwis, gdyż korodują zaciski na przewodach rozprowadzających powietrze i trzeba będzie je wymienić. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to jaki tynk wybrać cementowo-wapienny czy gipsowy?

 

Witaj,

My mamy oba rodzaje. Na parterze z racji tego że remontowaliśmy stary dom i mieliśmy stare ściany jest cementowo-wapienny, na piętrze na nowych ściankach jest gipsowy. Bardziej podoba mi się parter, ma charakterystyczną fakturę powierzchni, widać takie drobniutkie ziarenka, co jest typowe dla tych tynków. A gipsowy jak gipsowy, gładziutki i tyle. Cementowo-wapienny nie jest jednorodny i tego trzeba być świadomym, kolor nie leży na nim płasko i jednolicie tylko "miga", właśnie z uwagi na ziarenka które są na jego powierzchni. Są miejsca przy bocznym świetle delikatnie ciemniejsze gdzie np. występuje skupisko tych ziarenek. Mi się to bardzo podoba, ściana ma wtedy swój urok. Oczywiście tynki u mnie też robiła ekipa Pana Pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witaj,

strasznie długo nie zaglądałem na nasze forum stąd taka późna odpowiedź.

Oczyszczalnia pracuje, raz w zimie zamarzł przewód doprowadzający powietrze z domu, a raczej woda która się w nim skropliła. Na szczęście po tygodniu przyszła odwilż i odmarzło. Więc rada aby przypilnować kładzenie przewodu na odpowiedniej głębokości albo jego dodatkowa izolacja. Smrodek pojawia się przy spadku ciśnienia, wtedy wiem że mam oczyszczalnię za blisko domu gdyż moja oddalona jest o około 8-9 metrów. Gdy zakładali mi ją dostałem taką dziwną klapę okrągłą, dzieloną na pół, tak żeby można było podnosić jedną z połówek gdy chciało się zajrzeć do oczyszczalni. Klapa była nieszczelna i śmierdziało bardziej. Obecnie jestem już po wymianie klapy na pokrywę jednoczęściową, za którą musiałem słono zapłacić ale zamyka ona szczelnie oczyszczalnię i przez większość czasu jej nie "zauważamy". Zakupiłem ostatnio nowy preparat do oczyszczalni, TRIGGER i obecnie go testuję. Generalnie jestem z niej zadowolony pracuje już 4 lata, w przyszłym trzeba będzie zrobić serwis, gdyż korodują zaciski na przewodach rozprowadzających powietrze i trzeba będzie je wymienić. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam

 

Dziekuje za cenne informacje. Najbardziej niepokoi mnie bliska odległość pomiędzy domem a oczyszczalnią, chyba nawet mniej niż u Ciebie. A ile osób zamieszkuje domek? Wcześniej pisałeś, że nie dodaje sie do ej oczyszczalni bakterii, a preparat, który dodajesz to w jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania piec gazowy dwufunkcyjny nówka firmy TERMET 25Kw ECOCONDENS CRYSTAL 25 zakupiony w ostatnim dniu grudnia 2013 (ucieczka przed Vat-em). Kupiliśmy za szybko, a teraz trzeba zamontować i się okazało, że nie miał być taki. Chcieliśmy ECOCONDENS INTEGRA z wbudowanym zbiornikiem na wodę. Cena pieca to 3.400,00 zł. Gdyby był ktoś zainteresowany to podaję nr tel. 603 77 44 35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich,

 

Mam pytanie jakich mało:

Jaki będzie koszt wykoania instalacjo wod-kan-co wraz z tynkami i wylewkami? Dom 140 m2 użytkowej .

 

Pozdrawiam,

 

marcin

 

wod-kan-co: od około 20kzł w gorę - w zależności co chcesz (podaję dla gazu)

tynki - około 15-16kzł

wylewki - około 4-5kzł (mixokret. anhydryt drozej o 50%o ile pamiętam dobrze)

Dane na podstawie mojej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich,

 

Mam pytanie jakich mało:

Jaki będzie koszt wykoania instalacjo wod-kan-co wraz z tynkami i wylewkami? Dom 140 m2 użytkowej .

 

Pozdrawiam,

 

marcin

 

Instalacja około 25-27tys, ale to zależy co tam sobie nawymyślasz:D

Tynki 25 PLN/m2 z materiałem

Wylewki 12 PLN/m2 robocizna

 

Policz sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie może jakiś magików od kominków . generalnie interesuje mnie kominek z delikatnym rozprowadzeniem powietrza bez płaszczy i innych tych rzeczy ,ma pełnic funkcje dekoracyjno-urzytkową na jednym na czym mi zalezy to czysta i w miare wolno brudzaca sie szyba a jesli chodzi o wkład to narozny z szybą łączoną bez szprosa ,....wiec moze jakies doswiadczenia ...(czy cóś :-) )

 

Jeśli chcesz mieć czystą szybe to unikaj poprostu palenia byle jakim drewnem. Unikaj drzewa iglastego świerków i sosen

 

Najlepiej palić suchym bukiem, dębem lub grabem.

 

Co do wkładu kominkowego to polecam strone kratki.pl

 

A jak bedziesz potrzebowal solidnego fachowca to odpisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tlalken napisałem na priv i czekam ale pozatym jakby ktos znał kogos rozsądnego do zwykłego przeszlifiwania scian ,zagruntowania a nastepnie lekkiego przeszpachlowania oraz połozenia farby podkładowej , wiec czynnosci niemalze dziecinnie proste (ktorych zwyczajnie z braku czasu nie moge sam zrobic) , najlepiej azeby była to osoba prywatna bo nie zalezy mi na czasie , fakturze itp moze to sobie robc wieczowami weekandami bo firmy zazwyczaj niewiedza sami ile brac zaraz zaczynaja liczyc metry itp a mnie raczej interesowała cene całosciowa po zobaczeniu i ustaleniu zakresu prac . Prosze bardzo o namiay maga być na priv,

ps. Życze wszystkim udanych wakacji i nie zameczajcie sie zbytnio (choc w naszym tzn .budujących sie jest trudne do osiagniecia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...