Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nam też idzie całkiem, całkiem... Jedna wizyta w Oświęcimiu i ... 1) wiem już na pewno , że możemy budować bez podziału działki, 2) mam mapkę zasadniczą , 3) załatwiłam energetykę i gazownię ( warunki przyłączy mediów) - mamy czekać 2 tygodnie , 4) kanalizacji brak ( trzeba będzie budować oczyszczalnię ) 5) w gminie podpowiedziano mi , że można złożyć już wniosek o numer rzeczywisty domu ( który jeszcze nie stoi). Jeszcze została wycieczka "po wodę". Na pozwolenie na budowę czeka się podobno do 65 dni. Jeśli to prawda, to około września można by ruszyć z koparką na działeczkę. A geodeta straszy ,że w tym roku nie zdążymy...Tak.. Ja tu już kopię a projekt nie wybrany. Mąż upiera się przy tym : http://www.dobredomy.pl/projekt/galaktykaIII jest drogi, dlatego znalazłam coś podobnego tańszego : http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/bella/506 ( trzeba przerobić garaż na pokój) ale jemu się nie podoba. Czy wspominałam , że mam upartego męża ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna w pełni więc sezon budowlany się rozpoczął u nas w przyszłym tygodniu będzie robiony wjazd na działeczkę :D bo za 3 tygodnie będziemy chcieli jakieś materiały przywieźć.Jutro będziemy dzwonić po składach budowlanych i orientować się w cenach materiałow to napiszę gdzie i co a może znacie akieś miejsca gdzie warto zadzwonić i popytac?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Muszę sie podzielić czym mnie zastrzelił dziś mój kier-bud . ....... podobno w naszej powiecie oprócz kierownika budowy potrzebny jest inspektor budowlany . Ciekawy jestem czy to prawda więc moi państwo jesli macie rozeznanie w tym temacie to proszę o jakiś głos .

To jest ksiązkowy przykład że nie wszystko co tanie jest dobre .

 

Otóż inspektor nadzoru jest wymagany nie w powiecie a w konkretnych przypadkach wymienionch w ustawie albo w rozporządzeniu (dokładnie nie pamiętam). I tak np w moim przypadku tak - bo budujemy na szkodach górniczych. Jeżeli masz wątpliwości, to poczytaj dokładnie pozwolenie na budowę i tam jest napisane jeżeli jest wymagany w Twoim przypadku nadzór inwestorski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy zgrabnych fundamentów , w związku z tym mam kilka typowych pytanek gdzie i po ile kupowałeś stal i beton . I z racji tego że ja będę robił podobne (mam nadzieję że w czerwcu) napisz jeśli możesz ile ci tego betoniku tam "wlazło" .Powodzenia w dalszym budowaniu!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal kupowałem w styczniu i płaciłem 1900 zł za tonę. Teraz jest po 3100 zł. Firma TL STELL na Fabrycznej w Oświęcimiu. Beton z Brzeszcz 228 zł kubik bez faktury. Weszło 47 m3. W Rajsku u "Kościelnika" było po 265 zł ale z 22% vat. Czyli na to samo wychodzi, tyle tylko ze na kasę ze zwrotu vat-u nie muszę czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwi Ci którzy już zakupili stal zbrojeniową, bo teraz są takie ceny że głowa boli a na składach jeszcze straszą że może iść w górę.Najtaniej znaleźliśmy w krakowie 2800 fi 6 i reszta po 2600,w Oświęcimiu i okolicach tona kosztuje 2800. i więcej :( jeśli ktoś znalazł taniej to niech się podzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...