Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

też przeważnie robię zakupy w sewerze,ale możesz jeszcze podjechać do budgipsu,tam brałem cement, gdy podadzą ci swoją cenę za cement ty przedstaw im wycenę np.z sewery,i tak

ze wszystkim;)zamiast wapna plastyfikatory , piach ze żwirowni w przecieszynie

 

my zaczęliśmy w marcu i jak dobrze pójdzie za tydzień będziemy działać z więżbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też namawiali mnie tam na takie kominy,cena owszem mniejsza od schiedla, ale bez ciągów wentylacyjnych,zdecydowałem się na schiedla,dobrą cenę dostałem w Megawicie w jankowicach,najlepiej rozmawiać z kierow.sprzedaży p.adamem k. naprawdę konkretny gościu,brałem tam też terivę i za dnia będę zamawiał dwa okna dachowe,co do zapela to o ile pamiętam czeski wyrób i chyba narzekają na klej rozrabiany w wiaderkach do łączenia rur kwas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przeważnie robię zakupy w sewerze,ale możesz jeszcze podjechać do budgipsu,tam brałem cement, gdy podadzą ci swoją cenę za cement ty przedstaw im wycenę np.z sewery,i tak

ze wszystkim;)zamiast wapna plastyfikatory , piach ze żwirowni w przecieszynie

 

my zaczęliśmy w marcu i jak dobrze pójdzie za tydzień będziemy działać z więżbą

arro77 czy budujesz z ceramiki? tzn z pustaka ceramicznego? bo tak mi wygląda ten pustak na zdjęciu. Jeśli tak, skąd brałeś pustaki? I w ogóle piszcie gdzie najlepiej zaopatrywać się w materiały, to bardzo cenne wiadomości i myślę że można sobie nawzajem pomóc. Ja mogę dodać że odnośnie kruszywa najdrożej jest w Zalasie. W Imielinie i Libiążu ceny są podobne, aczkolwiek podobno z Libiąża kruszywo się nie lasuje. W Trzebionce kopalnie splajtowała ale można jeszcze dostać kruszywo. Póki co my na razie zajmujemy się zjazdem. Koparka od Kościelnika.No i ogrodzenie będziemy stawiać, a właściwie wymieniać. To tyle. Słuchajcie, czy ta stal rzeczywiście ma iść w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy ta stal rzeczywiście ma iść w górę?

Mimonko droga my kupiliśmy stal w tym tygodniu bo wszędzie gdzie mąż dzwonił straszyli że jest drogo i będzie jeszcze drożej,myśleliśmy żeby trochę poczekać, że może spadnie cena bo ile może iść w górę ale po przemyśleniu kupuliśmy bo raczej w sezonie już nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arro77 czy budujesz z ceramiki? tzn z pustaka ceramicznego? bo tak mi wygląda ten pustak na zdjęciu. Jeśli tak, skąd brałeś pustaki? I w ogóle piszcie gdzie najlepiej zaopatrywać się w materiały, to bardzo cenne wiadomości i myślę że można sobie nawzajem pomóc.

 

tak z ceramiki, porotherm wienerb.25 ,kupiony w sewerze

stal kupowałem na fabrycznej w ośw.końcem lutego,wtedy cena za tonę ok.1900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

Buduje domek w Bulowicach, ale dopisuje się do Was. Buduje domek ze Studia Atrium, Gl355 Bajkowa Chata, tyle, że uproszczone wejście i dach domu.

Na wstępie chciałem podzielić się ważna informacją, widze, że kilka osób pisze o stali od Bryzka z Andrychowa. Też tam miałem kupować, ale nie wiem czy pech, albo szczęście, czy tak miało byc, ale znalazłem jakieś 150 zl na tonie taniej. Gdyby ktoś chciał to podam na priva.

Fundamenty zrobione, teraz podejścia i chudziak no i jak pogoda pozwoli to ruszaja mury.

Potrzebuje namiary na dobrego elektryka z okolic oraz hydraulików, bo murarzy i cieśli juz mam

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujących w Oświęcimiu i okolicach!! :)

 

Co prawda jesteśmy dopiero na etapie kupna działki (już jest wybrana), ale bardzo się cieszę, że znalazłam to forum.

Działka ma zostać wydzielona z działki 70-cio arowej i tu już mam pierwszą zagwozdkę - w wydziale architektury powiedziano mi, że lepiej najpierw wystąpić o warunki zabudowy, a dopiero potem dzielić i kupować działkę. Czy przypadkiem nie powinnam się starać o WZ dla konkretnej wydzielonej już działki?? Czy warunki, które otrzymam teraz dla całej działki będą również obowiązywać na działce z niej wydzielonej?

 

W każdym razie tak czy tak, idę dzisiaj do starowstwa po mapy, a potem po warunki do energetyki, gazowni i wodociągów.

 

Nasz wymarzony projekt to: http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S5/s5_rzut.html (w zadadzie bez żadnych zmian), chociaż obawiam się, że dom może się okazać dla nas zbyt drogi (bardzo skomplikowana, rozłożysta bryła). Wśród opcji są: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-pigwowcach-3/m4a167e15afec5 oraz http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=139&a=332 wersja B z wieloma zmianami.

 

Mam nadzieję, że do wiosny 2011 unam się wydzielić i zakupić działkę, uzyskać warunki zabudowy, kupić projekt, zrobić adaptację (robi to moja mama, więc jest nadzieja, że załatwi to najszybciej jak się da ;) ) , załatwić fomalności i dostać pozwolenie na bodowę - ambitnie, a co!! ;)

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam pytanko, zastanawiacie się już może czym będziecie kryć dachy? My jesteśmy na etapie wybierania dachówki- zdecydowaliśmy się na ceramiczną i chyba będzie z firmy Roben. Właśnie się dowiedzieliśmy, że w psb Mrówka mają mieć duże upusty na Fleminga, kolor kasztan, jesienny liść, i chyba miedziany. Z dachem ruszamy we wrześniu, chyba już najwyższy czas coś zamówić. Jakie są Wasze pomysły na dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE. Tlalken, co do taniej stali chętnie skorzystam, proszę przyślij namiary. Lakisza wybrałaś piękne projekty, szkoda, że takie duże , będą drogie w budowie. Co do Lawendy z Horyzontu widziałam ją w Bojszowach Nowych (wersja A). Przy okazji: można skorzystać z usług Twojej mamy, za ile robi adaptację i zmiany w projekcie? Przepraszam za bezpośredniość .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakisza wybrałaś piękne projekty, szkoda, że takie duże , będą drogie w budowie. Co do Lawendy z Horyzontu widziałam ją w Bojszowach Nowych (wersja A).

 

Wiem, że duży, ale taki właśnie chcemy. A już za 40 lat będzie całkiem nasz ;)

A gdzie dokładnie w Bojszowach ta lawenda stoi? Chętnie podjadę ją sobie zobaczyć...

 

 

Przy okazji: można skorzystać z usług Twojej mamy, za ile robi adaptację i zmiany w projekcie? Przepraszam za bezpośredniość .

 

Jasne, w końcu to jej zawód :) Chociaż ona nie mieszka w Oświęcimiu i mogło by to być średnio wygodne... A ile bierze - nie wiem, mam nadzieję, że mnie nie policzy ;););)

Jeżeli byś chciała, dam Ci do niej maniary - sama zapytasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...