Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Witamy :D

 

Też startujemyz budową, tzn przechodzimy przez papierologię :) co prawda u nas na działce jeszcze nic nie ma poza blaszanym 2 - stanowiskowym garażem ;) ale wszytsko przed nami.

Na ta chwile jestesmy przerażeni ceną za adaptacje z uzgodnieniami do pozwolenia na budowę... bez 2500 nie załatwisz, przynajmniej nikogo takiego nie znależliśmy. Możecie macie jakis namiar, na kogoś tańszego? Jeżeli ktoś załatwiał sam to prosze o wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie! Lakisza, Lawenda w stanie surowym zamkniętym widoczna jest z ulicy Barwnej (jadąc w kierunku Tychów po prawej stronie, na wysokości kościoła). Co do cen adaptacji, ja usłyszałam kwotę 3000zł, w przypadku szkód górniczych cena wzrasta do 4000. Dodatkowo 1500zł za zmiany w projekcie. Zorza, możesz podać namiary na Twojego architekta? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... 2500 to najtaniej co znależliśmy, było nawet 7000 ;) dużych zmian w projekcie nie bedzie dodatkowo ma załatwic uzgodnienia do pozwolenia na budowe ( prąd + woda, gazu nie chcemy )

Dzięki :) czyli nie jest tak źle...

W sumie dobra adpatacja, architekt to podastawa solidnie wybudowanego domu :)

 

Cola0760, w którym miejscu w Rajsku budujecie? Może się okazać, że będziemy sąsiadami :)

 

Życzymy udanej niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również wszystkich nowych ( starych też heheh) co do tej dachówki z moich poszukiwań wynika , a napewno warto sprawdzić firmę netbud z bielska . Co prawda nie roben ale euronit profil S można tam dostać po 19,90 to wydaje mi sie niedrogo . Chyba że ktoś ma jakieś zdanie o wyższości robena nad innymi tańszymi firmami to chętnie posłucham ( w domyśle przeczytam) , bo ZAWSZE WARTO ROZMAWIAĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundament lany cały. Z bloczków mam tylko ściane półokrągłą. Pierwsze woziłem od Galocha ze składu w Brzeszczach po 25zł za tone transport w cenie. Ale jakbym od nich brał na całe fundamenty to by 7000 zł nie starczyło, więc teściu mi załatwił na przecieszynie za free bo się zna z właścicielem. W Rajsku macie po 12 zł tona o ile się nie myle, bo pytałem. U nas już weszło 160 ton i jeszcze wejdzie ze 100.

Porotherm miałem mieć lecz wykonawca wolał robić z jopka 30 P+W to bedzie miał jopka. Troche tańszy to się nie sprzeciwiałem. W sewerze w styczniu mi gość dawał po 5,9 za sztuke 25 P+W.

Byłem dzisiaj popatrzeć na Waszą budowe. Tam obok Waszej działki było też pole do sprzedania tylko trzeba go było przekształcić z rolnego na budowlane, Jakby nie to, to byśmy byli może sąsiadami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam brali 80 zł za KAMAZA 16-18 ton z Przecieszyna do Jawiszowic. Jak chcesz to podam namiary i zobaczysz ile Ci powie.

PS A ta droga wysypana tym klińcem to jest tylko Wasza czy do tej działki obok też z niej mają dojazd. Bo oni chcieli podzielić to pole na kilka działek z drogą w tych działkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów zza Wisły

Jeśli macie jakieś rzeczy w miare dobre a nie używacie już ich to pomyślcie czy mogą sie one przydać powodzianom z Oświęcimia, Babic i okolicy.

Jeśli macie więcej paliwa w baku i przez przypadek zbyt mocno sie rozpędzicie i przeskoczycie na moście Wiślanym to ...wpadnijcie do tego wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=4152100&page=2#post4152100

pozdro bodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również wszystkich nowych ( starych też heheh) co do tej dachówki z moich poszukiwań wynika , a napewno warto sprawdzić firmę netbud z bielska . Co prawda nie roben ale euronit profil S można tam dostać po 19,90 to wydaje mi sie niedrogo . Chyba że ktoś ma jakieś zdanie o wyższości robena nad innymi tańszymi firmami to chętnie posłucham ( w domyśle przeczytam) , bo ZAWSZE WARTO ROZMAWIAĆ

 

No właśnie, tak, jak już pisał Mylas, Euronit to dachówka cementowa, a my jednak wolimy ceramiczną. Roben na pewno do najlepszych nie należy, ale na Creatona, albo Wienerbergera nas nie stać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam brali 80 zł za KAMAZA 16-18 ton z Przecieszyna do Jawiszowic. Jak chcesz to podam namiary i zobaczysz ile Ci powie.

PS A ta droga wysypana tym klińcem to jest tylko Wasza czy do tej działki obok też z niej mają dojazd. Bo oni chcieli podzielić to pole na kilka działek z drogą w tych działkach.

 

sorki

wprowadziłem w błąd bo z rozpędu napisałem że 90 zł a było 60 zł, ale to jeszcze nie koniec niespodzianek :(

 

dzisiaj byłem o 7 rano u Kościelnika by zacząc wozić i plantować a ten mi mówi że ma mnie gdzieś bo mu sie fundament trafił i ma lepszy biznes na tym

BYŁ UMÓWIONY ze mną

jak tak mozna w dzisiejszych czasach?

na szczescie udało mi sie dorwać Pana Radwana z Grojca i mi to wszystko zrobił w mniejszych pieniądzach bo 80 zł za 1h a w ciagu godziny robilismy 2 kursy

w kazdym razie będę wszystkim odradzał Kościelnika bo tak sie poprostu nie postepuje

 

a co do drogi to jest ona tylko nasza i sąsiadów obok tych jeszcze niewybudowanych (służebności mamy w papierach)

a Ty pewnie piszesz o działce na przeciwko czyli po drugiej stronie naszej drogi kamienistej.... ale tam nie wiem co sie z działkami dzieje bo nikt nas o nic nie pytał

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no i fajnie się ruszył wątek o materiałach. myślę że dużo skorzystamy ze wzajemnej pomocy. ja ze swojej strony podam namiary jeśli tylko ruszymy. teraz zakończyliśmy ciężki bój z sąsiadami którzy wpuszczali nam na działkę ścieki opadowe i kanalizacyjne.

co do stali ja znalazłam najtaniej w firmie Bowim w Kielcach ale mają transport lub odbiór może być z oddziału z Sosnowca.

póki co niech wreszcie świeci słońce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...