Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zorzo serdeczne dzięki za odp. na Priv :)

Aby uniknąć dodatkowych kosztów może pomocne byłoby to:

Zakres prac:

Proszę o sporządzenie wyceny w trzech etapach:

1. stan "zero"

2. poziom parteru

3. strop drewniany z konstrukcją dachu wraz z pokryciem.

Zakres robót wchodzących w pkt 1.:

Wersja 1/2.

- zdjęcie warstwy humusu

- wykop mechaniczny liniowy pod ławy fundamentowe (kto zamawia sprzęt - koparkę na w/w punkty?)

- ławy fundamentowe wykonane w gruncie

- zbrojenie konstrukcyjne ław

- ściany fundamentowe z bloczków do zalewania (1)

- ściany fundamentowe w deskowaniu(2)

- izolacja pionowa ścian fundamentowych roztworami asfaltowymi

- izolacja pionowa ścian fundamentowych termiczna ze styropianu

- hydroizolacja z folii kubełkowej

- zasypanie fundamentów ziemią

- (można byłoby rozważyć wykonanie i ułożenie drenażu opaskowego w uzależnieniu od konfiguracji - nachylenia działki)

- zasypanie przestrzeni międzyfundamentowej mieszanką piaskowo-żwirową z zagęszczeniem mechanicznym warstwami co 20 cm

- wykonanie podkładu z "chudego" betonu po ułożeniu kanalizacji sanitarnej

- wykonanie fundamentów pod schody zewnętrzne

- wykonanie fundamentów pod taras zewnętrzny ziemny

 

Zakres robót wchodzących w pkt 2.:

- izolacja pozioma pwilgociowa

- ściany części nadziemnej z pustaków ceramicznych Pototherm(1)

- ściany części nadziemnej z betonu komórkowego (2)

- (dotyczy ścian konstrukcyjnych oraz ścianek działowych)

- nadproża prefabrykowane - systemowe (1)

- nadproża żelbetowe wylewane na "mokro" (2)

- kominy systemowe typ. Schidel (1)

- kominy tradycyjne murowane z cegły lub z kształtek ceramicznych (2)

- wieniec opaskowy żelbetowy monolityczny wylewany na "mokro"

 

Zakres robót wchodzących w pkt 3.:

- izolacja pwilgociowa

- impregnacja konstrukcji więźby dachowej

- montaż konstrukcji więźby dachowej

- wykonanie nadbitki okapowej

- montaż folii wiatrowej

- montaż kontrłat oraz łat drewnianych

- montaż obróbek blacharskich

- montaż dachówki cementowej zakładkowej

- murowanie kominów powyżej połaci dachu z licowanie z cegły klinierowej (1)

- murowanie kominów powyżej połaci dachu z obłożeniem styropianej (2)

- montaż rynien i rur spustowych

Proszę o podanie czasookresu wykonania poszczególnych etapów.

 

 

Zobaczcie na to:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?89845-mały-domek-amonite

 

W murowanym też może być klimacik:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że to wszystko co napisałeś to musisz juz ustalać z ekipą, a i tak wiele spraw wyjdzie w praniu po drodze :)

 

moja ekipa (namiary mogę podac na prv) będzie wolna ale z tego co wiem dopiero w przyszłym roku

 

PS wydaje mi się że stropu nie masz uwzględnionego

 

PS2 z moich obserwacji wynika że jak pogoda dopisuje to stan surowy zamknięty jest mozliwy w 3-4 miechy w zależności od stopnia skomplikowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na wycenę w technologii murowanej w której kompletnie nie mam rozeznania.

Namiary dostałam od potencjalnego kierownika budowy ,a jak już smreczki napisała wiadomo że oni siebie polecają wzajemnie, dlatego chciałabym sprawdzić cenę u innych, więc za namiary będę wdzięczna:wiggle:

Nie wiem z czego można postawić ściany żeby byo ekonomicznie i dobrze.

Wszelkie wskazówki będą dla mnie wartościowe.

Wybraliśmy parterówkę żeby było szybciej, taniej i prosto.

Na razie jedyną budowlą w wersji eko na naszej działce jest Domek Shreka:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że to wszystko co napisałeś to musisz juz ustalać z ekipą, a i tak wiele spraw wyjdzie w praniu po drodze :)

 

moja ekipa (namiary mogę podac na prv) będzie wolna ale z tego co wiem dopiero w przyszłym roku

 

PS wydaje mi się że stropu nie masz uwzględnionego

 

PS2 z moich obserwacji wynika że jak pogoda dopisuje to stan surowy zamknięty jest mozliwy w 3-4 miechy w zależności od stopnia skomplikowania

 

Podaj :)

nie zaszkodzi ;) mogę nie zdążyć w tym roku nawet z fundamentem ale... w wersji optymistycznej widzę dom w st. surowym jeszcze przed zimą :jawdrop:

Trzeba wierzyć w sukces :)

A sukces jest zdolnością do przejścia od jednej porażki do drugiej bez utraty entuzjazmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie :)

 

widziałem też w Twoim dzienniku nadproża :)

gdzie kupowałas i ile płaciłaś? (to chyba za metr sie liczy?)

Przepraszam Cola0760 że dopiero teraz odpisuję ale jakoś tak się zakręciłam i przeskoczyłam ten post.Nadproża również kupowaliśmy w Mrówce,nie liczy się tego na metry tylo są nadproża różnej długości i zależy jakiej szerokości masz okna i drzwi takie kupujesz.My kupowaliśmy 125 cm i 250 cm bo takie własnie nam są potrzebne.O ile dobrze odczytuję z faktury to za 125cm płaciliśmy 14,47zł a za 250cm 35,25zł. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnośnie dachówki roben, czy udało wam się znaleźć najkorzystniejszy cenowo skład w tym temacie? Ja porozsyłałem zapytania jak będę miał wyceny to podam wam gdzie dostałem najciekawszą ofertę. A co wam się udało ustalić, temat zaczyna robić się pilny dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na dachówkę Roben dostaliśmy najniższą cenę w przedsiębiorstwie extraDach ze Szczecina, transport gratis prosto od producenta- Roben Fleming, kasztan angobowany wycenili nam na 2.15 za dachówkę podstawową netto, gąsior 11.89 netto a dachówki skrajne po 17.93 netto.

Jest z nimi jeden problem, mianowicie my trafiliśmy na pana, który był tak zapracowany, że na osiem telefonów do firmy, udało mi się z nim porozmawiać jeden raz! :jawdrop: Prosiłam go wtedy ( dobre trzy tygodnie temu ) o wycenę dodatkowo dachówki Creaton i do tej pory tej wyceny nie zobaczyliśmy. A ponieważ jak dzwoniłam kolejny raz, pana albo nie było, albo z kimś właśnie rozmawiał i zaraz oddzwoni ( nie oddzwaniał nigdy ) darowaliśmy sobie firmę z takim paskudnym podejściem do klienta. Możliwe, że inni pracownicy mają poważniejsze podejście do sprawy.

Za to mogę Ci polecić pośrednika PSB, wycenę mieliśmy następnego dnia i można negocjować cenę, tzn. my negocjowaliśmy. :) Ceny na Roben Fleming, kasztan angobowany- podstawowa- 2.21 netto, skrajna- 19.95, gąsior z klamrą- 13.22. To były ceny z maja. W czerwcu dostaliśmy ceny na Fleminga rustykalną, lub jesienny liść- podstawowa 2.38 netto, gąsior z klamrą- 12.70, dachowka szczytowa- 19.15. Równocześnie mieliśmy wtedy wyceny z Mrówki w Oświęcimiu i z tego składu Raab karcher i ceny mieli wyższe. W Mrówce dla porównania 3.14 za dachówkę podstawową i 25 zł za skrajną brutto.

My natomiast zdecydowaliśmy się jednak na Creatona, model Balance, miedź angobowana. Cenowo wyszła nas taniej niż Roben ( Trochę ponad 9 tysięcy netto na dach o powierzchni 265 metrów, dwuspadowy. ) a ponoć jakość lepsza i gwarancji 50 lat a nie trzydzieści. Jak ktoś chce namiary na najtańszych pośredników to chętnie się podzielę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo; To są wyniki moich kilkutygodniowych poszukiwań :)

extraDACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ

ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ S.K.A.

ul. Krakowska 61A, 71-017 Szczecin

Tel.: 91 431 97 84

[email protected] - Tu mieli chyba najniższe ceny na rynku. Mają Creatona i Roben, ale kontakt z klientem i tempo pracy to jedna wielka porażka. :bash: Mnie brakło cierpliwości i zrezygnowałam z ich usług.

 

GRUPA PSB

"SAGAPOL" Sp. Jawna

43-190 Mikołów ul. Rybnicka 1

tel/fax (032) 738 49 94

kom. 602 651 147

E-mail: [email protected]

Tu mieliśmy najlepsze propozycje na dachówkę Roben. :rolleyes: Creatonem, niestety, nie handlują. Szybka wycena, pan rzeczowy i konkretny.

 

Dach Centrum-Unex Sp. z o.o.

ul. Zawiła 55B

30-390 Kraków

Telefon: 12-2620028

Telefax: 12-2620024

E-mail: [email protected]

www: http://www.dachcentrum.pl - Nie wiem, czy mają Roben, ale na dachówkę Creaton mieli całkiem przyzwoite ceny, za całą ceramikę na nasz dach ( 265 m2) wyszło nam 11 766 zł. Transport gratis.

 

Firma Deco z Częstochowy-

ul. Zaciszańska 2,

42-200 Częstochowa

tel/fax 0343225261,

tel/fax 0343605444

[email protected]

http://www.deco.com.pl

w ofercie mają Roben, Creaton i jeszcze parę innych. Można u nich kupić wszystko, co potrzebne na dach, włącznie z membraną dachową, oknami, blachą , taśmami mocującymi itp. Za dachówkę Balance Craetona, wraz z transportem wyszło nam 11 548 zł. brutto. Pan który nam robi wycenę a teraz realizuje zamówienie, jest sympatyczny, kontaktowy i nie wciska nic na siłę, tylko uzgadnia co chcemy ( np. które gąsiory, jaką folię dachową itp. ) Obiecał, że ewentualny nadmiar dachówki odbiorą od nas na własny koszt. Jedyny problem, jaki z nimi miałam, to taki, że nie posyłają szczegółowej wyceny, dopóki nie dostaną zaliczki. Tzn. dostaliśmy ogólną sumę, jaką nam wyliczyli za dachówkę, bez wyszczególnienia, co ile kosztuje. Zdecydowaliśmy się, bo nawet z kosztami transportu ich oferta była najniższa. Dachówkę będę mieć w drugiej połowie sierpnia, wtedy napiszę czy rzeczywiście jest taka dobra gatunkowo! :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...