Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My zamawialiśmy w Sewerze w Oświęcimiu i akurat była promocja na dachówkę creatona az 40% upustu, także zamówiliśmy bez wahania, nie wiem jak teraz, ponieważ promocja ta miała obowiązywać do końca czerwca.

Pozdrawiam

 

Byłem dzisiaj w Poznaniu. Zajrzałem do jednego ze składów budowlanych. Co za obsługa! Jaki wybór i ekspozycja! Rewelacja!

Sympatyczny Pan Jacek poinformował mnie, że na cały dach (250m) może mi dac rabat na Domino Creaton - 23-24% (w Trzebini 17%, w Częstochowie 30%, w Szczecinie 25% ). Na okna dachowe więcej jak 25% to by już dopłacali :).

Dał dachówkę wzorcową do domu (za free).

Wyjaśnił zasady transportu, na co zwracać uwagę przy odbiorze zamówienia/transportu i wiele innych jeszcze rzeczy.

 

Znalazłem jeszcze alternatywę dla Creatona -> Nelskamp G10 (Niemcy).

Zna ktoś może ich produkty? Podobno są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalumet co do firmy ochroniarskiej mogę Ci pomóc jak mąż wróci z delegacji.

Wiem że jego kolega korzysta z usług.

Kosztuje go to 50 zł miesięcznie ale nie znam nazwy.

Napiszę Ci po weekendzie ok?

Zdecydowaliście się na projekt?

Zobacz na to :)

http://forum.budujemydom.pl/Z8-co-wy-na-to-Studio-Z500-t1539.html

Są tu podane przykładowe koszty i fajne rozwiązania :) To z sauną jest ekstra :)

Może Ci w czymś pomoże?

 

byłbym wdzięczny za info na temat firmy

wysłaliśmy zapytanie ofertowe do komesu i domeny

jak na razie nie doczekaliśmy się odpowiedzi

 

co do projektu myślimy nad tym

http://www.abakon.com/File/oferta_specjalna_abakon2009.html

w sierpniu jedziemy do abakonu spotkać się z projektantem

zobaczy co i jak

oglądaliśmy parę ich budów i nie jest źle

jeszcze musimy znaleźć kogoś kto już mieszka w takim domu

co powie użytkownik

projekt, wszystkie adaptacje itp mają w cenie

zobaczymy co powiedzą na miejscu

 

byliśmy w wubudzie

jednym słowem porażka

właścicielka cały czas gadała tylko o cenie

co zadałem jakieś pytanie

odpowiedź nie za bardzo zadowalająca

ale od razu dodawała

państwa pewnie interesuje cena

że oni maja najtaniej itp

z wad wymieniła tylko to, że dom szybko traci ciepło

ale i szybko się nagrzewa

poza tym same zalety

miała pecha

dała nam namiary na dom, który robili parę metrów ode mnie

podjechaliśmy tam

porozmawialiśmy z właścicielem

pierwsze co fundamenty trzeba samemu ocieplić

pytałem się co i jak z fundamentami

nic nie mówiła na ten temat

chociaż wspomniałem dlaczego oni nie robią kan itp

wolą aby sobie inwestor sam to zrobił, mogła wspomnieć o ociepleniu fundamentów

dom nie ma w ogóle wentylacji

za każdą pierdółkę trzeba dopłacać

cennik z ich strony to tylko na zachętę

większość prac wykonują podwykonawcy

raz przyjadą 3 osoby, na drugi już tylko szef

bo ich wyrzucił za pijaństwo

na to najbardziej skarżył się sąsiad

stwierdził, że wubud dopiero się uczy

i chyba najważniejsze

myśleliśmy nad tym domem http://www.wubud.pl/projekty.php?id=00000000120

okazuje się, że on ma tylko 90m2

a często powtarzają, że dzięki szkieletowi korzysta się na metrażu

o tym w rozmowie również nic nam nie powiedziano

 

ale się rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z więźbą kupowaną wcześniej mam złe doświadczenia, podam mój przypadek. W grudniu 2009 była wielka nagonka że drewno w 2010 pójdzie mocno do góry, nawet mój kierbud który jest również cieślą namawiał do kupna. Więc zamówiłem w grudniu po 630 z malowaniem i dowozem cena dobra, problem był taki że była zima kupa śniegu i mróz, a takie świeże krokwie trochę ważą. W czwórkę z ojcem i braćmi walczyliśmy cały dzień żeby to w miarę równo poukładać i poprzekładać. Tylko to nakryłem folią bo na zrobienie daszku nie buło czasu (kolejny dzień roboty i materiał po miesiącu bo wtedy był czas i w miarę pogoda). Efekt tego był taki: w maju jak pytałem ceny bez zmian dopiero koło lipca poszły w górę bo sezon w pełni, cieśle do dachu przyszli w lipcu (jeszcze są :wiggle:) i się okazuje że drzewa przez pół roku pokręcone że problem żeby coś uczciwego wybrać na zewnętrzne krokwie coby nie kuło w oczy. Drzewo można wcześniej ale wymaga doświadczenia w składowaniu: odpowiednie poziomowanie, przekładki, pozbijane do kupy końce i okryć tak coby się wentylowało a nie mokło. Gdybym jeszcze raz kupował to zaraz przed kładzeniem prosto z tartaku, może ciut drożej ale bez problemów i niepotrzebne roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że się nie gniewasz :D och jak ja bym chciała mieć taką cenę za robociznę hehe;) moja obecna ekipa jest z Roczyn.Jesteśmy zadowoleni z chłopaków i naprawdę odwalają dobrą robotę.Ale na pochwały przyjdzie czas po zakończeniu budowy bo jak widać w moim dzinniku budowy narazie mamy fundamenty i zalaną płytę a ściany we wrześniu a dach w przyszłym roku.A możesz się pochwalić gdzie budujesz ?

 

Jasne:) Mamy zamiar zacząć budować Z8

To mały i prosty domek, ponieważ zależy nam na czasie, na wygraną w lotto też nie liczę:) więc skupiamy się na prostych i w miarę rozsądnych cenowo rozwiązaniach:)

Zobaczymy co z tego wyniknie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu do sammi popatrzyłam do linka z Twoim projektem i przyznam że domek taki zgrabniutki macie i nawet dopatrzyłam się pewnego podobieństwa z naszym,między kuchnią a salonem macie kominek :D tak jak my.Napisz czy kuchnia będzie otwarta i czy masz już jakieś pomysły na urządzenie bo ja ostatnio o niczym innym nie myślę :D i do wszystkich budujących-ludzie zakładajcie dzienniki budowy no chyba że z jakichś powodów nie chcecie się chwalić postępami :p pozdrawiam

 

Ramilo my mamy wersję B.

Oj chyba musze popracować nad wklejaniem foto :(

Kuchnia jak najbardziej otwarta na salon ale wejście z holu chcielibyśmy zlikwidować.

Tym samym zyskamy dodatkowe pomieszczenie.

Chcielibyśmy jeszcze małe okno w łazience oraz w salonie (duże okna rozsuwane) i małe z boku ściany :)

Jak tylko opanuję opcję wklejania pochwalę się moimi przeróbkami:)

 

Co do urządzania :jeszcze fundamentów brak ale inspiracji co do urządzenia domku mnóstwo.

Kiedyś wkleiłam link z Dziennikiem Budowy domku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?89845

Zobacz sobie:)

Ja jestem pod wrażeniem i pełna nadziei, że można i że się da zrobić coś niesamowitego z klimacikiem :) jak amonite. Trzeba tylko szukać tego czegoś.

Także jak będziecie w Polsce to mężowi meliskę i na Bielsko w poszukiwaniu inspiracji:)

Widziałam w Castoramie nieziemskie, czarne,czerwone sanitariaty do łazienek :)

Ekstra!

Jak coś znajdziesz ciekawego zrób foto:)

Powodzonka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sammi i ja was proszę o namiar na priv na studniarzy i "drzewkarzy". Również chcemy wywiercić studnie tyle że chyba nie głębinową. I poszukujemy roślinek na "życzliwych" sąsiadów:). I jeśli można znać cenę za studnię to też poproszę.:)

 

Mimonko jeśli macie wodociąg blisko i nie zamierzacie podciągać wody ze studni do domku to raczej abisynka.

Jest tańsza i do podlewania ogódka wystarczy.

Myśmy zdecydowali się na wierconą.

Zainwestowaliśmy także w dobrą pompę.Razem z rurami, filtrami ok. 4 000.

Mimonko tu możesz zobaczyć jak to wygląda.

http://www.wiercenie-studni.eu/galeria.html

Panowie są raczej racjonalistami i nie wierzą w różdżkarzy także ok 500 zł w kieszeni zostaje:rolleyes:

Mają mapki i mówią że wody w okolicy pod dostatkiem:wiggle:

Jak się zdecydujesz daj znać:)

Drzewka w Miedźnej chyba wykupione, ale zadzwoń, może coś jeszcze się znajdzie.

Nr prześlę Ci na Priv.

A na jakich Ci zależy?

Iglaki,(jodły, sosny czarne, świerki srebrne, tuje,borówki amerykańskie sprawdzone, duże i słodziutkie itp.) sprzedają w Polance, kier. Włosienica, jest reklama przy drodze.Ceny do negocjacji :)

Sprzedaż hobbystyczną prowadzi również pan z Polanki bliżej Gminy w kier. Osieka.

Rok temu miał wierzby ozdobne, berberysy czerwone, zielone, tuje dużo odmian i tanio, powojniki żółte i fiolet itp. wszystko za ok. 5 - 7 zł za szt.

Plus gratisy:)

Nie mam do niego n-ru ale na Priv mogę napisać gdzie dokładnie mieszka:)

Jak już będziesz w Polance w magazynie jest tanie podłoże (taka ciemna mata, tniesz na kwadraty, w środku robisz dziurkę, sadzisz w środek roślinkę przysypujesz korą i święty spokój z trawką lub metoda z plastikowymi wiaderkami. Tu dodatkowy plus że psy nie obsikują:wiggle:

Możesz jeszcze zobaczyć do Przeciszowa do szkółki drzew i krzewów.Ok. 6 km. z Polanki.

No i oczywiście na targ do Oświęcimia w czw. lub sob. Tam możesz zdobyć całkiem fajne okazy z przydomowych rozsadów.

Sadzonki poziomek po 1 zł kupione na wiosnę mają cały czas owoce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalumet co do Wubudu znasz moją opinię, pisałam Ci na priva o wizycie u mieszkańców domku zbudowanego z tą firmą.

Najlepszą reklamą jest zadowolony klient, znalazłeś takiego?

W Abakonie też byliśmy, (fajną stronę net mają, poza tym sam zobaczysz) ponieważ tak jak wy szukaliśmy ekonomicznych i szybkich rozwiązań.

Również w Pietrzykowicach, Pszczynie i wielu innych. Możliwość zamieszkania w swoim domku w 3 m-ce kusi :)

Jedyna rzetelna firma z Bieszczad najbliższy termin miała na koniec 2012 :(

No więc zmiana technologii na mur w której specjalistą nie jestem, ale również dzięki wam się uczę:)

Jeśli chodzi o projekt Z8 nie sugeruj się kosztorysem z ich strony.

Cena w Warszawie czy Krakowie za m2 jest o wiele wyższa niż u nas.

To samo dot. robocizny i materiałów.

Nam za stan od fundamentu po dach jedna firma zawołała 28 tyś. i zadeklarowała przykrycie domku jeszcze przed zimą.(Mam nadzieję że dobrze się zrozumieliśmy i chodziło o ten rok :)

Jeśli chodzi o wykończenie mąż jest w stanie wiele rzeczy zrobić sam :)

W środku nie ma ścian konstrukcyjnych więc wolność Tomku ;)

 

Materiały:

 

Ściana gazobeton H+H Skawina szary na klej P+W.

 

ILOŚĆ CENA SUMA

Pustak 24x25x62,5 1116 8,05 8983,8 31 palet

Pustak 11,5x25x62,5 432 4,05 1749,6 6 palet

RAZEM 10733,4

 

Ściana ceramiczna Porotherm 25 P+W kl.15.

 

ILOŚĆ CENA SUMA

Pustak 25 P+W kl.15 1860 5,00 9300 31 palet

Pustak11,5 P+W kl.10 500 4,50 2250 5 palet

RAZEM 11550,0

DACHÓWKA: MARKA- EURONIT

TYP -

KOLOR-

 

MATERIAŁ ILOŚĆ CENA SUMA

DACHÓWKA PODSTAWOWA 1560 1,99 3104,4

GĄSIOR PODSTAWOWY 41 12,59 516,19

KLAMRA GĄSIORA 41 0,50 20,50

DACHÓWKA BOCZNA LEWA 42 18,99 797,58

DACHÓWKA BOCZNA PRAWA 42 18,99 797,58

ZAŚLEPKA GĄSIORA 3 62,95 188,85

KOMINEK WENTYLACYJNY 125 3 167,99 503,97

RAZEM 5929,07

 

 

DODATKI IVT

TASMA KALENICY OPTI-ROLL 17 16,70 283,90

MOCOWANIE ŁATY KALENICY 3 20 1,50 30,00

GRZEBIEŃ OKAPU Z EL.WENT. 26 3,00 78,00

FOLIA DACHOWA m2 1800g/m2 225 3,60 810,00

SPINKA DACHÓWKI(100szt.) 4 16,70 66,80

KOSZ ALUMINIOWY 4 38,00 152,00

KLINY SAMOPRZYLEPNE 12 1,25 15,00

ŁAWA KOMINIARSKA 0,48m kpl. 1 185,00 185,00

RAZEM 1620,70

 

CENY BRUTTO z transportem HDS.

 

 

Nad wyceną materiałów na fundamenty jeszcze pracuję:)

Pan od koparki ma wycenić swoją pracę jutro.

Na pewno COŚ wyskoczy i na to trzeba się przygotować duchowo i finansowo :)

Jeśli masz jakieś pytanka chętnie odpowiem:)

http://pprojekt.pl/projekt1204-tk_9_gp1.html oglądałam :)

Budował ktoś ten domek?

Znalazłeś jakieś dzienniki budowy czy opinie?

Chcesz coś zmienić w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Abakonie też byliśmy, (fajną stronę net mają, poza tym sam zobaczysz) ponieważ tak jak wy szukaliśmy ekonomicznych i szybkich rozwiązań.

co jest nie tak z abakonem

na razie rozmawiałem z nimi dwa razy na targach

w Tychach i Oświęcimiu

4 sierpnia jedziemy do ich siedziby, to się dowiemy więcej

oglądaliśmy dwie ich budowy, niestety na żadnej nie spotkaliśmy właścicieli

na jednej byliśmy trzy razy ( zawsze w soboty, podobno wtedy są na budowie )

 

co do tk9

raczej łazienkę bym powiększył kosztem pomieszczenia gosp

jak się da to bym zwęził łazienkę a kuchnię poszerzyć aby tam wygospodarować małe pom na piec gazowy i zrobić tylko jeden komin z gazu i kominka

co do pokoi to ściany działowe chcemy zrobić z płyt GK nawet przy budowie z abakonem

aby już po przykryciu domu dopasować pokoje pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sammi jeszcze raz wielkie dzięki za namiary. Co do studniarzy to ten namiar miałam i z targów i ostatnio na basenie w brzeszczach zabrał mąż ulotkę (rano na basenie w niedzielę jest szkółka dla małych dzieci tzn do 1 roczku, jak macie ochotę to polecam jest baaardzo fajnie ;) ) ale nie znałam opinii na ich temat. Z8 prezentuje się bardzo ładnie, a wątek forum amonite warto naprawdę zobaczyć. kalumet (jezusie ale masz tą czachę w awatarku:)) wasz domek też się bardzo ładnie prezentuje. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest likwidacja pomieszczenia gospodarczego. Macie pojedynczy garaż gdzie nie zmieści się wiele rzeczy.Kuchnia z jadalnia 9m to tez nie dużo więc nie ma co zawężać. Chociaż tak naprawdę można zmieścić się wszędzie. Sami do niedawna mieszkaliśmy na 25m kwadratowych z psem i dzieckiem więc jak mówię-można wszystko. :p My jak już wspominałam budujemy http://www.mgprojekt.com.pl/domki/bryza/index.php odbicie lustrzane i z podwójnym garażem. Teraz pora nam się rozglądać za wyceną materiałów bo ekipa juz we wrześniu wyleje fundamenty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimona już poprawiłem post

miało być, że chcę zlikwidować pom gosp w celu powiększenia łazienki, ale przy okazji trochę ją zwęzić aby zrobić szerszą kuchnię

by można tam było wygospodarować pom gosp na piec gazowy

wtedy odpada jeden komin

na chwilę obecną jesteśmy zainteresowani tym domkiem http://www.abakon.com/File/oferta_specjalna_abakon2009.html

niestety nie mają rzutów na stronie

ale mi prawie wszystko w nim pasuje

zobaczymy jak będzie po pierwszym spotkaniu

tk 9 bierzemy gdy odpadnie abakon

w planach mieliśmy garaż na dwa auta

ale już wiem, że jednak będzie bez garażu

za duże koszty

sam dobie później dostawię garaż do domu

zrobię szkieletowy, z tym nie powinno być problemów

za 2 tyg będę miał garaż 24m2

ładny domek

chyba zacznę jeździć do Przeciszowa przez Porębę

będę miał co ogladać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimonko nie ma za co:)

domek śliczny, pomieszczeń mnóstwo:) Myśmy również mieszkali w bloku dlatego dla nas swój dom, ze spiżarką, pom. gosp. kuchnią otwartą na salon z kominkiem, i łazienką do drzwi której mąż się nie będzie dobijał bo MUSI JUŻ :jawdrop:( jest osobne wc) tarasem, ogrodem i co tam jeszcze wymyślę jest po prostu szczytem marzeń. Dla nas taki metraż w porównaniu z 30 m2 mieszkanka to willa :)

Jeżdzilismy na basen Brzeszczach, teraz zwiedzamy zagrody żubrów, parki miniatur, dinozatorlandy, indiańskie wioski, parki lesnych niespodzianek itp. :)

Co do studniarzy...

Nie daj im jesć:)

Kiedyś kopali studnię u starszej Pani która zapytała ile to będzie trwało.

Odpowiedzieli że to zależy czy z jedzeniem czy bez.

Pani na to : z jedzeniem

Oni: 2 tygodnie.

Pani: a bez jedzenia:

Studniarze :a bez jedzenia uwiniemy się w godziny:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...