Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co prawda dodałam na białej i czarnej liście naszych wykonawców ale tu też napiszę- do ogrodzeń polecam BROMAT http://www.bromat.slask.com.pl/ z Jankowic, a resztę napisałam jak już wspomniałam na białej i czarnej liście http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162292-Bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w-i-sprzedawc%C3%B3w-O%C5%9Bwi%C4%99cim-i-OKOLICE&p=4166242#post4166242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmę/kupię ziemię z okolic Oświęcimia, najlepiej Babic

 

w końcu dzisiaj zabrałem się za sprzątanie wykoszonej trawy

przez x lat tam nie było koszone

idąc po działce można się zabić

nie chce mi się tego równać

zwłaszcza, że już czeka mnie następne koszenie

łatwiej mi będzie rozplantować ziemię

jak ktoś się chce pozbyć ziemi to chętnie ją przygarnę

jutro mnie czeka równanie i poziomowanie pod garaż 24m2 już mi się nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było, mam nadzieję "budować" z Wami systematycznie. Tak więc KALUMET - to czy na danym terenie wystepują szkody górnicze może w ogóle nie pokrywać się z Twoimi wyobrażeniami. W naszym przypadku tak było. Nie pokrywało się to nawet z wiedzą gminnych urbanistów, którzy twierdzili, że w tym miejscu szkody nie występkują. Przezornie napisaliśmy do KWK Brzeszcze, która to mogła być potencjalnym sprawcą ewentualnych szkód i okazało się, że faktycznie na naszym terenie wystepują tzw. szkody. Zaprojektować trzeba było wzmocnione fundamenty, teraz je oczywiście wykonać(więcej żelastwa i betonu), w pozwoleniu na budowę - dodatkowo oprócz kierownika - nadzór a po wszystkim wystepujesz do kopalni o zwrot dodatkowych nakładów. Lepsze to niż po fakcie klamrować chatę wybudowaną, która zaczyna pękać i wtedy zwracać się do kopalni o kasę za poniesione straty.

 

Właśnie przerabiamy szkody górnicze .Zmiana konstrukcji fundamentów (niezly bunkier ) koszty wzrosną 2krotnie ,na pewno skorzystamy z możliwości zwrotu części nakładu z kopalni brzeszcze . Mam pytanie ? oprócz kierownika potrzebny nadzór , proszę o namiary na nadzór (kogos kto sie zajmuje tym ) I prosze o ewentualne wskazówki dot szkod górniczych ,czego uniknąc i jaka papierologia dot zwrotu części kosztów . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet zapomniałem dowiedzieć się jak to jest z tymi szkodami u mnie

we czwartek przejadę się po budowach, jedna jest około 100m dalej

więc jak tam będzie ok to i u mnie

na jaką cholerę ten deszcz dzisiaj padał

tylko mnie przegonił z działki

a już miałem takie fajne siano do palenia

niestety ja nie palę to i ognia ze sobą nie wożę

nie miałem jak zrobić ogniska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy macie namiary na solidnych instalatorów wodno- kanalizacyjnych i ogrzewania połogowego z okolic Oświęcimia. Zależy mi też aby terminy nie były zbyt odległe. Znalazłam już ale dopiero na listopad a chciałabym zacząć najpóżniej pod koniec września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaliśmy wycenę domu http://www.abakon.com.pl/File/oferta_specjalna_abakon2009.html

za całość wołają 224 122,20 z

mam zamiar część prac zrobić sam

po odliczeniu tego wychodzi

183 034,20 zł

to są już kwoty brutto

http://wklej.org/id/374882/

( chciałem wkleić pdf, wszystko opisane kolorami, niestety za duży plik )

coś mi nie wyszło

tam gdzie są podane kwoty

to mam zamiar zrobić samemu

opłaca się czy nie za bardzo

41 088,00 zł

taka jest różnica

prawdopodobnie wszystkie materiały na dach miałbym załatwione po zniżkach szefa firmy dekarskiej

do elektryki prawdopodobnie miałbym zniżki od znajomego co robi elektr po budowach

dach robiłbym samemu

elektrykę ojciec

cena jest wyższa niż na stronie ponieważ będzie podniesiony kąt dachu

dochodzą do tego schody na poddasze, które po podłogach będą miały około 63 m2

w piątek jadę podpisać umowę

jeszcze się zastanawiam

ale cena chyba nie jest zła

w sumie powinno wyjśc około 120m2

w cenie mam projekt

wszystkie adaptacje

pozwolenia

aha

w kosztorysie nie jest uwzględnione podsypanie pod płytę

będę podnosił poziom zero

więc na chwilę obecną nie wiadomo jaki będzie tego koszt

to będzie rozliczane w czasie budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sammi raczej do nich nie będę dzwonił

już parę tygodni temu wysłałem do Komesu i Domeny zapytanie ofertowe

żadna z firm nie odpisała, widać jak im zależy na nowym kliencie

jeszcze się nad tym zastanawiamy

podpisaliśmy dzisiaj umowę z abakonem

za rok ma ruszyć budowa

więc mamy w razie czego jeszcze czas

może się zdecydujemy na ochronę

najpierw popytam sąsiadów jak tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają więźbe bo nawet tam brałem. Była po 650zł jeszcze w lipcu teraz ponoć 100 zł więcej za kubik.

Idziesz z zestawieniem jakie masz w projekcie. Tam jest wypisane co i jakie długie. Mówisz ile mają dodać do poszczególnych krokwi czy murłat itp i oni wycinają.

Ja miałem mieć na 31 lipiec, podjechałem dzień wcześniej dowiedzieć się co i jak. A oni jeszcze nie mieli nic wycięte. No i 31 lipca telefon żeby przyjechać oglądnąć więźbe przed impregnacją. Także firma godna polecenia. Podbitke mieli po 21 zł I klasy, o II klase nie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest wcześniej jak jest taka możliwość przegadać projekt i zestawienie z cieślami którzy będą robić. Zwłaszcza jak było coś zmieniane w projekcie typu komin, wentylacja, okna dachowe, i ścianki zewnętrzne np kolankowa. Ja się martwiłem że mi braknie ale po pewnych modyfikacjach zostanie mi jeszcze na altanę.

Ja brałem w zimie od Górala z okolic Mszany 630 z impregnacją, dowozem i rozładunkiem HDS. Pan Talarek 604-514-551 można spytać po ile teraz. Ja tylko miałem problemy o których pisałem wcześniej, teraz kupowałbym na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...