Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Działka - jest

Projekt domu - jest

przyszedł czas na garaż :D

 

założenia odnośnie garażu to:

- garaż na dwa samochody combi

- pomieszczenie gospodarcze z osobnym wejściem

- garaż na bazię prostokąta wjazd od dłuższego boku

 

Garaży takich jest tysiące ale....buduję się w Polance Wielkiej koło Oświęcimia i tam wg planu zagospodarowania kąt nachylenia dachu ma być pomiędzy 37-45 stopni i tu pojawia się problem, duży garaż z takim dachem będzie wyglądał jak drugi mniejszy dom (9x7)!!! a to tylko garaż, czy ktoś miał z tym problem czy tylko ja?

W urzędzie gminy PW dowiedziałem się że plan zagospodarowania ma się zmienić w 2012 roku zamiast budować takiego klocka jak dom może warto poczekać. (Budowę domu zaczynam w przyszłym roku więc garaż na upartego może stanąć rok później )

 

P.S.Idealnym rozwiązaniem byłby niski garaż z prawie płaskim dachem ok 12 stopni nachylenia. - ale na tą chwilę to nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dobrze w planie zagospodarowania przestrzennego gminy (aktualnym oraz przyszłym)bo to ograniczenie może dotyczyć budynków mieszkalnych, dla budynków gospodarczych powinny być inne wytyczne.

 

Pytałem w gminie wytyczne odnosnie kąta nachylenia dachu są identyczne.

 

...w planie zagospodarowania przestrzennego gminy (aktualnym oraz przyszłym)

 

Nie wiedziałem że jest już plan zagospodarowania przyszły? Dostępny w Urzędzie gminy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w gminie wytyczne odnosnie kąta nachylenia dachu są identyczne.

 

 

 

Nie wiedziałem że jest już plan zagospodarowania przyszły? Dostępny w Urzędzie gminy?

 

Nie jestem z Polanki więc nie wiem jak sprawa się ma ale pisałeś że nowy będzie w 2012. U nas w Osieku też ma być nowy ale chyba wcześniej niż u was, jest już dostępne wstępne studium planu. W Osieku dopuszczalny będzie nawet płaski obiekt gospodarczy a dachy domów jednorodzinnych 30 - 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...