Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Czym zamierzacie ogrzewać wasze domki?

Ramilko my blisko mamy plantację wierzby energetycznej może zakupimy po kotle na biomasę? ;)

Ja bym wybrała taki, żeby się sam ładował, sam czyścił, sam ustawiał temperature bo leń jestem :)

Ale takiego jeszcze nie wyprodukowali :no:

 

Powiem Ci sammi że z tą wierzbą to niezły pomysł ale też jesteśmy leniwcami i nie będzie nam się chciało wykonywać tych wszystkich czynności żeby mieć w domu cieplutko :) a drugi powód to że nie robiliśmy dużej kotłowni i nie mamy gdzie trzymać opału i zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe oraz kominek z płaszczem wodnym,myślę że takie rozwiązanie nie będzie złe ale to się okaże dopiero w praktyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiem Ci sammi że z tą wierzbą to niezły pomysł ale też jesteśmy leniwcami i nie będzie nam się chciało wykonywać tych wszystkich czynności żeby mieć w domu cieplutko :) a drugi powód to że nie robiliśmy dużej kotłowni i nie mamy gdzie trzymać opału i zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe oraz kominek z płaszczem wodnym,myślę że takie rozwiązanie nie będzie złe ale to się okaże dopiero w praktyce ;)

 

U nas gaz odpada :(

My również mamy małą kotłownię. dlatego zastanawiamy się nad kotłem z podajnikiem.

http://eko-kotly.pl/kotly-co/kotly-na-biomase

Ten jest nawet ok tylko ta cena :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób budujących w tym i poprzednim roku:

 

Jaką cenę za m2 można w przybliżeniu przyjąć w obliczeniach za SSO lub SSZ (dom 132m2, dach dwuspadowy, bez dziwolągów)?

 

Będę wdzięczny za informację bo po pierwszych dwóch wycenach jestem w totalnym szoku, rozbieżności olbrzymie.

 

Ktoś poleci jakąś sprawdzoną firmę budującą w okolicach Oświęcimia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na forum muratora można znaleźć informację odnośnie rekuperatorów, ale interesuje mnie czy ktoś w grupy Oświęcim montował rekuperator w domku ok 130m2 i może polecić jakąś firmę z okolicy. Jestem na etapie adaptacji projektu i strasznie gryzę się z dwoma tematami: 1.rekuperacja, 2.płaszcz wodny do kominka.

 

Ja zdecydowałem się na wentylację mechaniczną z rekuperacją. Początek montażu w listopadzie (same rury, reszta w przyszłym roku). Ekipa z Lędzin- czy warta polecenia?- to się okaże. Po wykonaniu instalacji wystawię opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, bo ja tu 1-szy raz. Jako że dostaliśmy pozwolenie, może uda się w tym roku rozpocząć zabawę w Boba Budowniczego.

Jeśli ktoś ma namiary na tanie DESKI SZALUNKOWE, STĘPLE a zwłaszcza GRUZ (pospółkę) do utwardzenia dojazdu w okol. Andrychowa, to będę wdzięczny za pomoc.

 

Mam stemple na pozbyciu (jeśli jeszcze potrzebujecie) dł.4m , 2,8m i 2,5m. Wszystko do obejrzenia w Nowej Wsi. W przyszłym tygodniu montują mi okna, tak więc muszę powoli robić porządki przed zimą. Tak na marginesie, jeśli ktoś ma na pozbyciu gruz chętnie przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na piec gazowy (plus może kolektory), zastanawiam się nad sposobem ogrzewania, na tą chwilę łazienki (2) kuchnia i przedpokój (hall) na parterze będzie ogrzewany podłogówką, w pokojach myślę o kaloryferach natomiast z salonie mam zagwozdkę (będą panele), łamię się między kaloryferami a..."kaloryferem" wbudowanym w podłogę (koszty!!) a może jednak podłogówka pod panelami? Co tym sądzicie? jak ogrzewacie salony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na wentylację mechaniczną z rekuperacją. Początek montażu w listopadzie (same rury, reszta w przyszłym roku). Ekipa z Lędzin- czy warta polecenia?- to się okaże. Po wykonaniu instalacji wystawię opinię.

 

Można wiedzieć jaka cena za wentylację mechaniczną z rekuperacją?

 

P.S. Bardzo mi się podoba projekt C110a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, możesz dać namiary na firmę? 14700zł jest to całkowity koszt wentylacji mechanicznej z rekuperacją?

 

Tak to cały koszt - instalacja, rekuperator, montaż i końcowa regulacja anemostatów (już po wykończeniu wnętrz). Wykonawca:

 

Paweł Jaworski

ul. Lwowska 4/205

41-200 Sosnowiec

tel. 515801289

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wod-kan u moich rodziców wszystko (montaż kotła + bojler, grzejniki, rozprowadzenie itp.) robiła firma LUK BUD z Piotrowic.

Robili również u mnie w mieszkanku.

Nie zawsze mają wolne terminy ale warto spróbować.

Dostają upusty u dostawców i nawet znają się na robocie :)

Fajnie i sprawnie oraz bardzo tanio ale...

Mają mnóstwo pracy i czasem zdarza się że pracują po nocy.

W domu prywatnym nie ma problemu ale w bloku gorzej.

Czasem trzeba też wziąść poprawkę na terminowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie już wybranego producenta kotłów?

Ja zaczynam poszukiwania od najbliższej okolicy czyli kotły Osiek (strona net niezbyt jasna), Polanka Łobozek, Gierałtowice oraz Roczyny ( fajna stronka) :)

Na razie spośród tych 4 chcę wybrać mały, ekonomiczny z podajnikiem i wężownicą na ekogroszek, pellet itp.żeby nie uzależniać się od jednego rodzaju opału, ładować raz na tydzień, mieć ciepłą wodę w lecie itp. :)

Wybrane modele jeszcze skonsultuję z fachowcami :)

Może macie jakieś uwagi czy sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...