Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Witam, mam pytanie.

 

W jaki sposób określić wysokość fundamentów? (w projekcie wiem że jest podana wysokość ław fundamentowych, na ławie fundament będzie z bloczków jaką powinien mieć wysokość, kto powinien to określić - nie chciałbym żeby do domu do drzwi wejściowych wchodziło się po drabinie :D) W skrócie kto określa punkt zero od którego zaczynam budowę (ławę, bloczki fundamentowe, itd) architekt podczas adaptacji? geodeta?

 

wszystko zależy od terenu i od tego na jakiej wysokości chcesz mieć dom. Zazwyczaj projektuja jakieś 20 cm nad poziomem. My podnosilismy fundament domu na 80cm ponieważ po pierwsze mamy działkę ponieżej drogi po drugie mokre lata coś ostatnio. Planujemy podsypać do wejścia tak by uniknąć schodów natomiast boki i tyły będą trochę tylko obsypane.

Nie jest to ścisły wymóg którego musisz się trzymać tzn to na ile jest w proj fundament. Chcesz na 50 robisz na 50 nad ziemią chcesz na 10 robisz na 10. Najlepiej jest stanąć sobie na działce potem na drodze i pomysleć na jakiej wysokości chce mieć dom i już:) zaznaczyć tą wyskokość na kijku, zmierzyć i wiadomo:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kasia28 to fajnie, że masz projekt z tej pracowni:-)z jakich materiałów będziesz budować?jakim systemem?

 

info dla osób, które będą dopiero zaczynały:-) bloczki fundamentowe 3 zl brutto za szt. loco z transportem do Oświęcimia-firma z Gliwic.

 

Tak sobie doczytuję Wasze forum i zaczęłam notować co ważniejsze informacje, by potem nie dublować tematów-ale podejrzewam, że i tak o pewne rzeczy będę dopytywać.

 

Systemem gospodarczym, tzn firma ale co będziemy mogli to my ;) A budować będziemy z prefabetu, fundament cały lany i tak jak mimona raczej wysoko wyniesiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... My podnosilismy fundament domu na 80cm ponieważ po pierwsze mamy działkę ponieżej drogi po drugie mokre lata coś ostatnio. Planujemy podsypać do wejścia tak by uniknąć schodów natomiast boki i tyły będą trochę tylko obsypane.

...

 

Dzięki za odpowiedź, muszę pomyśleć jak to zrobić też mam działeczkę trochę poniżej drogi, więc pewnie będzie trzeba trochę podnieść ale tak żeby nie wyszedł domek na wzgórzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Budujących,

 

Ile wcześniej staraliście się o poszczególne wyceny, na wiosnę chciałbym ruszyć z budową - odnośnie murów, dachu wszystko załatwione (prawie), ale zastanawiam się czy już czas na wycenę kanalizacji, elektryka, gościa od C.O., wentylacja itd. (W przyszłym roku chciałbym zrobić "tylko" SSZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Budujących,

 

Ile wcześniej staraliście się o poszczególne wyceny, na wiosnę chciałbym ruszyć z budową - odnośnie murów, dachu wszystko załatwione (prawie), ale zastanawiam się czy już czas na wycenę kanalizacji, elektryka, gościa od C.O., wentylacja itd. (W przyszłym roku chciałbym zrobić "tylko" SSZ).

 

My szczerze mowiąc na ten moment mamy dogadaną tylko cenę za stan surowy z przykryciem. Instalatorów jeszcze nie mamy stąd też pytałam na forum czy ktoś kogoś może polecić. Myślę że jak ruszy już więźba będziemy załatwiać instalatorów. Wcześniej okna oczywiście i drzwi wejściowe pewnie:)

Co do fundamentów jeszcze nam nie wyjdzie dom na wzgórzu:). Rozplanujemy tak ziemię żeby zrobić spad w tył działki co by woda spływała bo u nas glina i glina i glina i nic nie wsiąka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimona Robiliście badania gruntu czy na ocznie :D sprawdziliście że jest glina?

 

Czy ktoś robi badania gruntu czy raczej nie :D szkoda kasy?

my u siebie robiliśmy badania gruntu .. bardziej ze względu na planowaną piwnicę

3y odwierty po ok 5m

czy szkoda kasy .. ja nie żałuję :)

informacja o wodach gruntowych i "gruncie" pod dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Budujących,

 

Ile wcześniej staraliście się o poszczególne wyceny, na wiosnę chciałbym ruszyć z budową - odnośnie murów, dachu wszystko załatwione (prawie), ale zastanawiam się czy już czas na wycenę kanalizacji, elektryka, gościa od C.O., wentylacja itd. (W przyszłym roku chciałbym zrobić "tylko" SSZ).

 

JLWW to i tak jesteś super do przozdu! Jaki duży jest Twój domek?Poopowiadaj z czego budujesz?Czym kryjesz?Masz ekipę do budowy?Jeśli tak, to jak Ci wyceniła domek?

 

mimona a jak z tym u Ciebie?chętnie powtórzyłabym te same pytania co do JLWW:-)

 

Co do badań gruntu my nie robiliśmy, bo mamy glinisko jak nic. Tata ma obok dom to wie ile się umeczył przy każdej dziurze.Gdybyśmy mieli wątpliwości pewnie zamówilibyśmy geologa, a tak każdy grosik się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimona Robiliście badania gruntu czy na ocznie :D sprawdziliście że jest glina?

 

Czy ktoś robi badania gruntu czy raczej nie :D szkoda kasy?

 

Robiliśmy badania gruntu. Ale szczerze mówiąc dokladniejszy obraz dało nam wiercenie pod studnię głębinową na 18m:). Stąd wiem że mamy glinę glinę i ił. Co do badań warto zrobić ze względu na występowanie wód gruntowych:) chyba że wiesz że nie są wysoko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę miał robione badania gruntu chociaż wiem, że jest glina

ale firma, która będzie robiła płytę zawsze wykonuje takie badania

co do poziomu zero

jak robiliśmy plan zagospodarowania przestrzennego

to projektant nam wyznaczył poziom zero na wysokości drogi

około 60 cm

zwłaszcza, że droga koło działki zakręca i nawierzchnia jest pochylona w naszą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ja okna zamowilem w Oknoplascie. Obsluga ekstra, chetni polece, cena lepsza niz w Dako i to kolor obustronny, a w Dako w tej samej kwocie wycenili mi tylko zewnetrzny kolor. Oknoplus prawie 2 tys. drozej wychodzil w wycenie (ale durna pani w Andrychowie w wycenie z montazem dala mi stawke 22 % Vat :) Zamowilem kolor orzech obustronny, profil Koncept. Prosty ładny i sprawdzony w Oknoplascie. Jak mnie nie stac na drewno to niech chociaz wygladaja na dewniane :) Montaz mam umowiony na polowe grudnia, jak narazie nie chce zapeszać :) Napewno podziele sie opinia

 

Witam Was,

No i wreszcie mam zamontowane okna. Wszystko super sprawnie i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolony. Polecam !!!

Oczywiście Oknoplast Kraków w Kętach idzie na biała liste - tam tez mały opis. Kolor Orzech jest ładniejszy niz u konkurencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

No i wreszcie mam zamontowane okna. Wszystko super sprawnie i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolony. Polecam !!!

Oczywiście Oknoplast Kraków w Kętach idzie na biała liste - tam tez mały opis. Kolor Orzech jest ładniejszy niz u konkurencji :)

 

:) a teraz powiedz jakie okna zamówiłeś, jaki profil, jakie klamki i co z parapetami:) też skłaniam się do oknoplastu. To znana i uznana firma:). Powiedz jeszcze czy macie okna antywłamaniowe czy zainwestowałeś w rolety? i poproszę zdjęcie chociaż jednego malutkiego okienka:)

A Wam wszystkim nasza Grupo OŚW życzę przeprowadzki w Nowym Roku:)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem profil Koncept Plus kolor obustronny Orzech Włoski.

To najstarszy profil i podobno najbardziej sprawdzony. Klamki jakieś Secustic w kolorze srebrny mat. Parapety narazie sobie darowałem ponieważ nie mam tynków, a przecież zawsze można zamówić. Są blokady antywywarzeniowe.

Rolety jakie wew zew. ? Wewnetrzne napewno bedą, a zewnetrzne są dla mnie zbedne, one i tak nie sa antywłamaniowe..

Daj maila na priv to pośle zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlalken zazdroszczę bycia na etapie okien:-) Mam nadzieję, że ja wkrótce ( za jakieś tysiąc lat:-) też będę mogła pisać o kolorach okien:-)

 

a ja tak poza standardowymi życzeniami noworocznymi życzę rozpoczęcia, pokończenia budowy naszych wymarzonych domków!!!Uczciwych wykonawców i promocji na potrzebne materiały:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Barwniacy

 

Przed świętami dostaliśmy pozwolenie na budowe i chcemy ruszyć na wiosne

fundamenty chcemy zrobić we własnym zakresie

natomiast do stanu otwartego mamy wykonawce który chce 35tys.

jak myslicie czy to wygórowana kwota

może macie namiary na jakąś tańszą ekipe z okolic zasola bielańskiego

 

ze zmian jakie wprowadziliśmy to:

-okno nad schodami

-powiększenie wiatrołapu kosztem spiżarki

-schody murowane

-powiększenie łazienki i dodanie prysznica na ścianie od kotłowni

-powiększnie kotłowni kosztem pokoju

-wstawienie drzwi do kotłowni

-przeniesienie drzwi balkonowych na ściane sąsiadującą z kuchnią

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JLWW to i tak jesteś super do przozdu! Jaki duży jest Twój domek?Poopowiadaj z czego budujesz?Czym kryjesz?Masz ekipę do budowy?Jeśli tak, to jak Ci wyceniła domek?

 

Dom 132m (http://www.tooba.pl/projekt-domu-TK-23/a,s_pd,idp,8145.html), mam zamiar budować z Porothermu30, więźba już w większości leży i czeka, dachówka ceramiczna w planie. Firmy budujące SSO zaklepane (jedna będzie odpowiedzialna za budowę do dachu 40k - start maj2011, dach - druga firma plus własne siły - sierpien2011)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...