Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do stropów podobnie jak u zorzy zmieniliśmy terivę na lany. Z terivą jest szybka robota, podobno jest bardziej wyciszający ale też słyszałam że pęka. Co tradycja to tradycja. Cenowo wygląda podobnie.

u nas też strop lany .. chociaż betonowy będzie to tylko w piwnicy .. :cool:

na lany przekonała mnie architekt .. taka z 20 letnią parktyką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy strop drewniany :)

Zależało nam na domku szybkim, tanim i prostym do zbudowania, dlatego właśnie wybraliśmy projekt z takim stropem, mozna go kłaść nawet przy minusowej temperaturze i w takich warunkach był właśnie robiony :)

Konsrukcje stopu zostawimy częściowo nieodsłoniętą żeby dodać uroku w saloniku :)

No i kwestia kominka.

Myśleliśmy nad piecem wolnostojacym, żeby oczywiście było szybciej :) ale nie znalazłam nic ciekawego.

Co do gotowych obudów kominkowych z Castoramy, fachowiec stwierdził że nie warto.

Więc szukam inspiracji http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.bordelet.com.pl/kominki-z-cegly/foto/kominek_z_cegly_18w.jpg&imgrefurl=http://www.bordelet.com.pl/&usg=__AHf-zCfbbUGON7QxeXTYKSgG1v8=&h=303&w=400&sz=33&hl=pl&start=20&zoom=1&itbs=1&tbnid=1BgvH8C9XqtkEM:&tbnh=94&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dkominek%2Bz%2Bsurowej%2Bceg%25C5%2582y%26hl%3Dpl%26tbs%3Disch:1

Nie do końca chodzi mi o to, więc jeśli ktoś z Was znajdzie kominek z cegły, kamienia lub jakiś ciekawy to bardzo proszę podzielcie się wrażeniami :)

Może macie już w domu jakieś cudo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy strop drewniany :)

Zależało nam na domku szybkim, tanim i prostym do zbudowania, dlatego właśnie wybraliśmy projekt z takim stropem, mozna go kłaść nawet przy minusowej temperaturze i w takich warunkach był właśnie robiony :)

Konsrukcje stopu zostawimy częściowo nieodsłoniętą żeby dodać uroku w saloniku :)

No i kwestia kominka.

Myśleliśmy nad piecem wolnostojacym, żeby oczywiście było szybciej :) ale nie znalazłam nic ciekawego.

Co do gotowych obudów kominkowych z Castoramy, fachowiec stwierdził że nie warto.

Więc szukam inspiracji http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.bordelet.com.pl/kominki-z-cegly/foto/kominek_z_cegly_18w.jpg&imgrefurl=http://www.bordelet.com.pl/&usg=__AHf-zCfbbUGON7QxeXTYKSgG1v8=&h=303&w=400&sz=33&hl=pl&start=20&zoom=1&itbs=1&tbnid=1BgvH8C9XqtkEM:&tbnh=94&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dkominek%2Bz%2Bsurowej%2Bceg%25C5%2582y%26hl%3Dpl%26tbs%3Disch:1

Nie do końca chodzi mi o to, więc jeśli ktoś z Was znajdzie kominek z cegły, kamienia lub jakiś ciekawy to bardzo proszę podzielcie się wrażeniami :)

Może macie już w domu jakieś cudo? :)

a tak próbowałaś ?

http://www.google.pl/images?q=kominek%20z%20ceg%C5%82y&rls=com.microsoft:pl&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi&biw=1260&bih=628

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i tych co już wybudowali :)

JA zaczynam na wiosne z projektem Julka IV z pracowni MG Projekt w Witkowicach koło Kęt. Obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy do dachu.

Mam takie pytanie do szanownych forumowiczów czy ma ktoś dachówkę Creaton w kolorze Czerwień Winna ?? Model obojętny, ja wybrałem Aureus, szczególnie chciałem obejrzeć kolor jak się prezentuję na żywo na dachu ...

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem terive na płytę laną.

Z płytą trochę czasu schodzi z deskowaniem i zbrojeniem, z kolei teriva ma wiele elementów, które trzeba nosić układać i tez mała zabawa.

U mnie we wtorek ekipa zaczęła murować, a za tydzieć we wtorek laliśmy płytę

 

Kasja83 - ja bym zmienił, co monolit to monolit.

Pożądnie zazbroić, pożądny beton zamówić i helkopterm może lądowac :) A polewać to i to trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również w projekcie terive i raczej ją zostawię chociaż .... wiszą mi podciągi i kto wie , popytałem znajomych jeden ma taki drugi taki i każdy sobie chwali chodź różnica w cenie jest na korzyść terivy no chyba ze ma się tanio stal i deskowanie. Do lanego trzeba ekipy,trochę pracochłonny jest zwłaszcza zbrojenie musi być wykonane poprawnie a o deskowaniu nie wspomnę. Przy terive również jest trochę roboty, tych pustaków trochę wychodzi, no i później trzeba całość i tak z kilka cm zalać betonem. No i zmieniając strop zmienią się wysokości pomieszczeń, teriva wychodzi chyba grubiej jak monolit.

 

Tlalken to zmieniając z terivy na lany musiałeś przeprojektowywać? Różnice są między tymi stropami do kilkunastu cm o ile się nie mylę to mogła wyjść różnica na schodach itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również w projekcie terive i raczej ją zostawię chociaż .... wiszą mi podciągi i kto wie , popytałem znajomych jeden ma taki drugi taki i każdy sobie chwali chodź różnica w cenie jest na korzyść terivy no chyba ze ma się tanio stal i deskowanie. Do lanego trzeba ekipy,trochę pracochłonny jest zwłaszcza zbrojenie musi być wykonane poprawnie a o deskowaniu nie wspomnę. Przy terive również jest trochę roboty, tych pustaków trochę wychodzi, no i później trzeba całość i tak z kilka cm zalać betonem. No i zmieniając strop zmienią się wysokości pomieszczeń, teriva wychodzi chyba grubiej jak monolit.

 

Tlalken to zmieniając z terivy na lany musiałeś przeprojektowywać? Różnice są między tymi stropami do kilkunastu cm o ile się nie mylę to mogła wyjść różnica na schodach itp?

 

Studio Atrium ma do każdego projektu strop terive i płytowy, poprostu wybierasz.

ze schodami masz racje, ale całe je zmieniałem, bo w projekcie sa zaabiegowe, a ja chciałem z podestem.

Tego nie trzeba zmieniac w projekcie, poprostu zrobiłem jak chciałem podobnie było z więźbą. W projekcie była marna, cieśla zrobil mi solidnie tak jak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również w projekcie terive i raczej ją zostawię chociaż .... wiszą mi podciągi i kto wie , popytałem znajomych jeden ma taki drugi taki i każdy sobie chwali chodź różnica w cenie jest na korzyść terivy no chyba ze ma się tanio stal i deskowanie. Do lanego trzeba ekipy,trochę pracochłonny jest zwłaszcza zbrojenie musi być wykonane poprawnie a o deskowaniu nie wspomnę. Przy terive również jest trochę roboty, tych pustaków trochę wychodzi, no i później trzeba całość i tak z kilka cm zalać betonem. No i zmieniając strop zmienią się wysokości pomieszczeń, teriva wychodzi chyba grubiej jak monolit.

 

Tlalken to zmieniając z terivy na lany musiałeś przeprojektowywać? Różnice są między tymi stropami do kilkunastu cm o ile się nie mylę to mogła wyjść różnica na schodach itp?

Jestem za.....tym budowniczym:-)W ogóle nie wzięłam pod uwagę, że zmiana stropu liczy się ze zmianą jego grubości.Przecież mój dom się zwali:-)

 

Drodzy koledzy-inwestorzy moje wątpliwości(idę za głosem narodu:-) zostały rozwiane i jak tylko kierbud zezwoli będzie strop lany- nie wiem czy zmiana wystarczy na etapie budowy- do zaakceptowania przez kierbuda, czy też architekt będzie musiał wchodzić w ten temat?

 

Pytanko bardziej dla mnie na czasie:ile płaciliście za wytyczenie domu???jak długo wcześniej sie umawialiście???Kogo polecacie???

 

Witam nowych forumków:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zgłosić kierownikowi budowy chęć zmiany stropu i on już powinien się zająć obliczeniami co do wytrzymałości, poziomu i itp ...

Co do wytyczania to u mnie jeszcze trochę ... na mapke do celów projektowych czekałem 2tyg od czasu zgłoszenia geodecie do otrzymania mapki i 680zł poszło sobie

Co do wytyczania budynku chyba to trwa krócej zależnie pewnie od geodety a i cena też od nich zależna, ja mam zamiar każdy pomiar robić u jednego i tego samego :) może w promocji dostanę taniej hehe

 

Jestem na etapie poszukiwań ekipy do dachu, najlepiej bardzo dobrej a taniej hehe no ale droższa też może być byle by byli dobrzy

 

Do Aro77 - pisałem na prv ale może nie odebrałeś, była by możliwość zobaczyć na żywo lud podesłać fotki dachu? interesuję mnie kolor czerwień winna a przed kupnem chciałem przyjrzeć się na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w projekcie też jest strop teriva, na wiosnę startujemy.. będzie lany.

 

Czy ktoś ma lub może polecić jakąś sprawdzoną dachówkę ceramiczną koniecznie płaską?

może karpiówka ?

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/CallArticle05&cid=1119356883863&c=Page&sl=wb_pl_home_pl

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...