Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Sammi, jeżeli to nie problem to proszę o namiar na pana Wojtka najlepiej tel i mail.

Podobno ktoś miał też dobry kontakt na oknoplast w Kętach, również poproszę.

Dzięki

 

WItam

 

Jesli to nie problem i nie tajemnica :) to prosze o podanie tych dwoch namiarow na forum, mysle ze uprosci to wszystkim dostep do informacji. Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I jeszcze mój Kier Bud Wojciech K. (Zorzo piszę bo obiecałam, nie chcę chwalić dnia przed zachodem, tym bardziej że początki sama wiesz jakie byly ) który robił mi adaptację projektu, jeździł ze mną żeby pokazać jak buduje ekipa godna polecenia, i wskazać osoby które będą pomocne przy kupnie materiałów po fajnym starcie, paru potknięciach głównie terminowych, ( to lato wogóle zwariowane było bo krótkie, toteż budujemy jak tylko się da w zimie) na razie jest dobrze.

Jest na budowie na naszą prośbę ( z poślizgiem do 3 dni :) i czasem przelotem by zobaczyć czy wszystko ok. poprawki czasem się zdarzają :)

 

Sammi, czy ja też mogę prosić namiaru do Twojego KierBuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Jesli to nie problem i nie tajemnica :) to prosze o podanie tych dwoch namiarow na forum, mysle ze uprosci to wszystkim dostep do informacji. Dziekuje i pozdrawiam.

 

Żadna tajemnica :) Choć nie jestem pewna czy można, zaryzykuję :)

Będzie łatwiej :)

Można poprosić o wcześniejsze przesłanie wzoru umowy na maila i spokojnie w domu przeczytać :)

 

Biuro Oknoplast w Oświęcimiu na przeciwko targu

Wojtek Kamiński

tel. +48 33 842 22 54

 

kom. 508 010 088

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

Sammi, czy ja też mogę prosić namiaru do Twojego KierBuda.

 

Jasne :)

 

Ale...Jak już pisałam czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość i wziąć DUUUUŻĄ poprawkę na terminy.

Nie wiem czy w tej branży tak już jest i jak to wygląda u innych forumowiczów.

Ten rok każdy wie jaki był. Aura szalała i wszyscy wraz z nią :)

Gdy emocje już opadły i domek stoi w SSO staram się obiektywnie ocenić naszą współpracę, choć w sierpniu nie było mi do śmiechu :(

Mój Kier Bud robił mi również adaptację i nie mam żadnych zastrzeżeń, ponieważ jak już znalazł czas (z tym ciężko było ) potrafił fajnie podpowiedzieć, doradzić i wprowadzić kilka praktycznych zmian, załatwiał również część formalności i ....

zapomniał o jednym papierku. Niby nic, ponieważ każdemu może się zdarzyć (tylko ten się nie myli co nic nie robi :yes:), ale myśmy nie byli przygotowani na miesięczny poślizg, wiele dokumentów do banku trzeba było przygotować raz jeszcze, i stąd te nerwy (i budowa w zimie :D tu mojej ekipie nie jest pewnie do śmiechu, ale staram się ich jakoś wesprzeć:stirthepot:).

ALE...doceniam że starał się nam to zrekompensować zarówno finansowo jak i tak po prostu od Siebie.

Jemu też zawdzięczam nawet fajną ekipę (choć czasem bywa ostro J, którą „zmotywował” do budowy naszego klamota bez kolejki. ( „szybko postawicie bo mały i prosty „ ) więc stawiają jak tylko aura pozwala i w miarę dokładnie, a Kier Bud nie musi nad nimi stać).

Z nimi też fajnie się współpracuje i również wiele potrafią podpowiedzieć „od siebie”

Jak to wszystko wyjdzie na koniec zobaczymy :)

No i miało być słów kilka, a znów wyszła historia jak przy oknach :cool:

Nie gniewajcie się, jeszcze będzie cześć trzecia Sewera i Raab Karcher :D

Jak tylko znajdę chwilę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Korzystając z tego, ze sezon na działania jakieś grubsze jeszcze nie w pełni chciałam wysondować temat dachów.

Czy kryjecie swoje domki??Ewentualnie za czym się rozglądacie???Ja tonę w lekturze na temat dachówek ceramicznych- bo do takiej się przymierzam. Będzie coś od brązu- mam swoje typy Roben- konkretnie Jesienny Liść, Creaton oraz Nelskamp F10 (tutaj na początku tą dachówkę pomijałam jakoś i zaczynam o niej czytać z coraz większym zainteresowaniem- chcoiaż wiem, ze moze byc problem z dystrubucją). Podzielcie się opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasja83 ! My domek przykryliśmy w listopadzie dachówką Creatona, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni bo i cenowo nie wyszło drogo ( promocja była i kosztowała nas mniej niż Roben } i okazała się bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia i dekarze ją sobie chwalili, że równa i prosta i dobrze się nią kryje. A poza tym 50 lat gwarancji mamy ...:cool:

Sammi! Bardzo się cieszę, że dobrze układa się Wam współpraca z panem Wojciechem K. :) Muszę przyznać, ze miałam obawy, że to tak różowo wyglądać nie będzie i cieszę się ogromnie, że się nie sprawdziły! Oby tak dalej! :yes: A może wrzuciłabyś jakieś zdjęcia swojego domku? Skoro masz już SSO to pochwal się jak wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasja83 ! My domek przykryliśmy w listopadzie dachówką Creatona, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni bo i cenowo nie wyszło drogo ( promocja była i kosztowała nas mniej niż Roben } i okazała się bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia i dekarze ją sobie chwalili, że równa i prosta i dobrze się nią kryje. A poza tym 50 lat gwarancji mamy ...:cool:

 

Zorza Możesz podzielić się informacją gdzie kupowałaś dachówkę Creaton, jestem prawie zdecydowany na tą dachówkę i szukam dobrych cen :D

 

P.S. Tak z ciekawości -która dokładnie dachówkę wybrałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę brał Creaton a ceny to są różne, ja mam obecnie 2 oferty jedna na 21tys druga na 26tys sama dachówka Aureus Finesse czerwień winna glazurowana, muszę podejść jeszcze do Sikory w Ketach bo może będzie mieć atrakcyjną ofertę jak często się tam zdarza a jak nie to dachówka przyjedzie z dalsza. Jak myślicie 80zł/m2 dachu koszt robocizny to dużo czy ok? Oczywiście od więźby,foli,dachówki,okna,rynny,podbitka obróbki blacharskie wsio ... narazie mam jedną wycenę a poszukuje nadal, może ma ktoś namiar na ekipę od dachów z której jesteście zadowoleni??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorza Możesz podzielić się informacją gdzie kupowałaś dachówkę Creaton, jestem prawie zdecydowany na tą dachówkę i szukam dobrych cen :D

 

P.S. Tak z ciekawości -która dokładnie dachówkę wybrałaś?

 

Creaton Balance miedź angobowana. :) A kupowałam w firmie Deco z Częstochowy, ceny mieli wtedy najlepsze, ale na białą listę bym ich nie wrzuciła bo bardzo przeciągnęli termin dostawy- miały być dwa tygodnie a zrobiły się blisko dwa miesiące, poza tym zaliczyli wpadkę z dostarczeniem stopni kominiarskich- kobieta z biura zapewniała mnie, że zostały wysłane pocztą a jak zadzwoniłam po tygodniu, żeby się poskarżyć, ze jeszcze nie dotarły, okazało się, że leżą sobie nadal na magazynie. Słowo- przepraszam- oczywiście nie padło :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak narazie widzę, że typem jest Creaton:-)Zorza Ty kupowałaś w Częstochowie- oprócz terminowości masz jakieś zarzuty co do gatunku towaru itd???Czy zaopatrzyli Cię w dachówkę kompleksowo???Wyliczyli Ci koszty całego dachu???

Kicek26 jak się zdecydujesz na ofertę- daj znać, gdzie kupiłeś.Jeśli możesz to te namiary co masz- możesz posłać.

Jeśli chodzi o dachówkę to mam tyl na Harmonicę brąz Noblesse

 

Jak pozostali budowniczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o bardzo popularnej dachowce jaka jest Roben mozna plus. Jest to dachowka ceramiczna o wiekszych wymiarach niz standardowe dachowki wiec mniej jej potrzeba i szybciej sie kladzie - na pewno wykonawca doceni taki wybor :) Moze ktos z forumowiczow mial juz z nia do czynienia ?

Dostepna jest w kazdym skladzie budowlanym wiec moze warto sie nad nia zastanowic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odradzam np, Robena ponieważ dachówka bardzo łatwo pęka i na powłoce pojawiają się mikropęknięcia" takie coś mi napisał handlowiec także nie wiem jak się to ma do rzeczywistości , mnie akurat nie interesowała ta dachówka ... z innej firmy mi polecali dachówkę Meyer-Holsen oraz Jacobi chodź droższe niż np Creaton

Dostałem wycenę dachówki Meyer-Holsen na dach o pow. 235m2 w wysokości 46,600zl z wszystkimi potrzebnymi akcesoriami,oknami,rynnami PCV,membraną i itp oraz 47,300zł z rynnami tytan-cynk.

 

kasja83 na razie spokojnie daje zapytania i czekam na oferty :) muszę w realu jeszcze obejrzeć interesującą mnie dachówkę

 

Kurcze mam problem od dziś w zasadzie ... jak zabezpieczyć mury,strop na jesień/zimę bo prawdopodobnie w tym roku tyle a dach na wiosnę ... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorzo postaram się jutro pstryknąć foto "klamocika" :)

I odszukać instruktaż wklejania zdjęć :D

A jaką mi lukarnę zrobili...hohohoho :) piykniuśko :)

Był już też pierwszy dym z komina za sprawą wiekowej kozy podłączonej na czas murowania ścianek działowych :)

Co do dachówki ...

My mamy Robena ,konkretnie Jesienny Liść :) Ekipa kładła Robena już kilka razy i nie miała zastrzeżeń. Nasz Jesienny Liść też wyszedł całkiem, całkiem :) Parę dni temu dobierałam w Raab Karcherze po 2.57 szt, ważna jest też cena dodatków.

Zamawialiśmy w Sewerze i super wszystko na czas ale...brakło, a Sewera z Katowic sprowadzić szybko nie mogła, więc skierowala nas do Pana Patryka do Raab Karchera.

I jakbym zamawiała po raz drugi dachówkę wzięłabym właśnie tam.

Mają wszystko na składzie,nie ma problemu z dobraniem, Pan Patryk jest otwarty na negocjacje i co ważne dodatki typu dachówka boczna, gąsiory po negocjacjach wychodzą taniej.

Tą wycenę którą otrzymacie można jeszcze obniżyć ;)

Powodzonka w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Korzystając z tego, ze sezon na działania jakieś grubsze jeszcze nie w pełni chciałam wysondować temat dachów.

Czy kryjecie swoje domki??Ewentualnie za czym się rozglądacie???Ja tonę w lekturze na temat dachówek ceramicznych- bo do takiej się przymierzam. Będzie coś od brązu- mam swoje typy Roben- konkretnie Jesienny Liść, Creaton oraz Nelskamp F10 (tutaj na początku tą dachówkę pomijałam jakoś i zaczynam o niej czytać z coraz większym zainteresowaniem- chcoiaż wiem, ze moze byc problem z dystrubucją). Podzielcie się opiniami.

 

My też mamy Creatona typ marsylka ratio czerwień angobowana. Już stoi i czeka na układanie. Wygląda pieknie!!!:)

sammi koniecznie wrzuć zdjęcia domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odradzam np, Robena ponieważ dachówka bardzo łatwo pęka i na powłoce pojawiają się mikropęknięcia" takie coś mi napisał handlowiec także nie wiem jak się to ma do rzeczywistości , mnie akurat nie interesowała ta dachówka ... z innej firmy mi polecali dachówkę Meyer-Holsen oraz Jacobi chodź droższe niż np Creaton

Dostałem wycenę dachówki Meyer-Holsen na dach o pow. 235m2 w wysokości 46,600zl z wszystkimi potrzebnymi akcesoriami,oknami,rynnami PCV,membraną i itp oraz 47,300zł z rynnami tytan-cynk.

 

kasja83 na razie spokojnie daje zapytania i czekam na oferty :) muszę w realu jeszcze obejrzeć interesującą mnie dachówkę

 

Kurcze mam problem od dziś w zasadzie ... jak zabezpieczyć mury,strop na jesień/zimę bo prawdopodobnie w tym roku tyle a dach na wiosnę ... ehh

 

My zaś postawiliśmy na dachówkę cementową z Euronitu (odmiana brasa) również powlekaną kolor grafitowy , jak dla mnie wizualnie nie ma róznicy a parametry nie są o wiele gorsze a fakt że na moją jest tylko 35lat gwaracji a na ceramiczne 50 raczej do mnie nie przemawia bo wiadomo że po 30-40 latach nikt dachówki nie wymieni bo winni będą na emeryturach bądż przeniosą sie do krainy wiecznych łowów zresztą niewiadomo czy te firmy będą jeszcze istniały itd. Znaczącym natomiast jest fakt że kompletny dach ponad 260m2 wraz z pięcioma oknami kosztował 17 tys. złociszy . Oczywiście nikogo nie zachęcam do tego typu rozumowania bo każdy prowadzi swoje karkulacje dlatego pisze o swoim przykładzie że nie będe dawał ceramiki tylko po to aby poczuć sie lepiej . A jak to wszystko wyjdzie mam nadzieję pokazać wam już w tym roku bo materiał już kupiony i czeka spokojnie na wiosnę.

Znalazłem dekarzy po 50zł za metr kw. czy ktoś znalazł taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zaś postawiliśmy na dachówkę cementową z Euronitu (odmiana brasa) również powlekaną kolor grafitowy , jak dla mnie wizualnie nie ma róznicy a parametry nie są o wiele gorsze a fakt że na moją jest tylko 35lat gwaracji a na ceramiczne 50 raczej do mnie nie przemawia bo wiadomo że po 30-40 latach nikt dachówki nie wymieni bo winni będą na emeryturach bądż przeniosą sie do krainy wiecznych łowów zresztą niewiadomo czy te firmy będą jeszcze istniały itd. Znaczącym natomiast jest fakt że kompletny dach ponad 260m2 wraz z pięcioma oknami kosztował 17 tys. złociszy . Oczywiście nikogo nie zachęcam do tego typu rozumowania bo każdy prowadzi swoje karkulacje dlatego pisze o swoim przykładzie że nie będe dawał ceramiki tylko po to aby poczuć sie lepiej . A jak to wszystko wyjdzie mam nadzieję pokazać wam już w tym roku bo materiał już kupiony i czeka spokojnie na wiosnę.

Znalazłem dekarzy po 50zł za metr kw. czy ktoś znalazł taniej?

 

No dokładnie nie ma co patrzeć na jakąs tam gwarancje bo po co? Kto dożyje tych 50 lat ^^ 50zł/m2 to dobra cena ale teraz pytanie co w tej cenie masz? i jak wykonana jest robota?

 

Btw jeśli dobrze zrozumiałem to masz ściany a nie masz dachu jeszcze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie nie ma co patrzeć na jakąs tam gwarancje bo po co? Kto dożyje tych 50 lat ^^ 50zł/m2 to dobra cena ale teraz pytanie co w tej cenie masz? i jak wykonana jest robota?

 

Btw jeśli dobrze zrozumiałem to masz ściany a nie masz dachu jeszcze ??

 

Oczywiście 50 zł za metr to cena kompletna z orynnowaniem , podbitką,obróbkami itd , a chyba nie uważasz że brał bym kogoś nie widząc jego wcześniejszych robót .

A co do tych 50 lat to ja będę dobiegał dziewiędziesiątki (jeśli wogóle będę bo szczrerze wątpię ) lecz Ty jak sądze po nicku będziesz miał zaledwie 76 w każdym razie zarówno Tobie jak i innym członkom naszej grupki życzę dużo zdrówka , a tak jak to już ktoś tu nadmienił "każdy jest panem swego losu" i pisze żeby zaprezentować inny punkt widzenia , może trochę oszczędny ale jak dla mnie 46-47 tysi za pokrycie na dach 235m2 a w moim przypadku przekroczyłoby 50 to kosmosowato dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz bardzo tanio jak 50zł/m2 i wszystko w cenie, tylko po zazdrościć. Co do wieku to kto wie może i będę ... Co do kosztów dachu zgadzam się że najdroższa jest ceramika i to nie zaprzeczalnie ... To co z tym dachem ?? Masz go czy obecnie stoi dom bez dachu? Głownie mnie interesuję jak to zabezpieczyć przed jesienią/zimą bo dach pewnie dopiero początkiem wiosny 2012 będzie

 

Ja miałem założenia że 50-60tys całkowity koszt dachu z robocizną jeśli to przekroczy to wtedy inny materiał pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 50 zł za metr to cena kompletna z orynnowaniem , podbitką,obróbkami itd , a chyba nie uważasz że brał bym kogoś nie widząc jego wcześniejszych robót .

A co do tych 50 lat to ja będę dobiegał dziewiędziesiątki (jeśli wogóle będę bo szczrerze wątpię ) lecz Ty jak sądze po nicku będziesz miał zaledwie 76 w każdym razie zarówno Tobie jak i innym członkom naszej grupki życzę dużo zdrówka , a tak jak to już ktoś tu nadmienił "każdy jest panem swego losu" i pisze żeby zaprezentować inny punkt widzenia , może trochę oszczędny ale jak dla mnie 46-47 tysi za pokrycie na dach 235m2 a w moim przypadku przekroczyłoby 50 to kosmosowato dużo

 

Ja najmniej co słyszałam za dach (full opcja) to 60 zł za metr- ekipy sprawdzone, czyli Twoja cena jest naprawdę bardzo dobra. Ja zapewne na etapie robienia dachu- przy dobrych wiatrach będę w 2012, teraz jak się uda to może właśnie dachówkę kupimy- wszystko zależy do finansów oczywiście. Także jak masz takich dekarzy i do tego sprawdzonych- to może daj namiary- moze być na priv, a jak nadejdzie pora to sprawdzę sobie ile biorą.

 

Co do pokrycia dachowego- my mamy 260 metrów dachu i jak sobie liczę jakie to będą pieniądze to mam ochotę przykryć dach słomą:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zaprzyjaźnionego budowlańca, który "pociągnie mi mury po dach, ale nie będzie grzebał w ziemi" :) Dlatego muszę poszukać kogoś kto wykona mi fundamenty.

 

Jeżeli macie kogoś godnego polecenia to proszę info na priv. ( Miejsce Poręba koło Oświęcimia czas - jesień 2011).

 

Jaka by była dobra cena za wykonanie fundamentów wylewanych z betonu projekt opałek 2 g?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...