Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

witam

jutro czeka mnie wizyta w St Pow, wydz bud i arch

czy ktoś już miał do czynienia z Barbarą S.

moja przez tel dostała zjebki od niej

a ja muszę odebrać papiery i dowiedzieć się dokładnie co trzeba uzupełnić

by dostać PnB ( arch ma nogę w gipsie )

bo przez tel nie miała za wiele do powiedzenia

teraz się zastanawiam jak do niej podejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to masz bardzo tanio jak 50zł/m2 i wszystko w cenie, tylko po zazdrościć. Co do wieku to kto wie może i będę ... Co do kosztów dachu zgadzam się że najdroższa jest ceramika i to nie zaprzeczalnie ... To co z tym dachem ?? Masz go czy obecnie stoi dom bez dachu? Głownie mnie interesuję jak to zabezpieczyć przed jesienią/zimą bo dach pewnie dopiero początkiem wiosny 2012 będzie

 

Ja miałem założenia że 50-60tys całkowity koszt dachu z robocizną jeśli to przekroczy to wtedy inny materiał pójdzie.

 

My w tamtym roku dostaliśmy Pnb i zdązyliśmy zrobić tylko fundamenty a z murarki zrezygnowaliśmy przed obawą że nie zdążymy przykryć przed zimą . Dochodzi jeszcze fakt że budujemy na odległość a budową zajmuje się teść. Dlatego zgromadziliśmy materiał ażeby spokojnie postawić i przykryć a z racji tego że budujemu bez brania kredytów więc staramy sie (oczywiście w granicach rozsądku) dbać o koszty stąd też między innymi wynikła decyzja o dachówce cementowej bo skoro nie stać mnie na rolls rollsa czy bentleya mogę jeżdzić mercedesem i też dojade ( to tak obrazowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak narazie widzę, że typem jest Creaton:-)Zorza Ty kupowałaś w Częstochowie- oprócz terminowości masz jakieś zarzuty co do gatunku towaru itd???Czy zaopatrzyli Cię w dachówkę kompleksowo???Wyliczyli Ci koszty całego dachu???

Jeśli chodzi o dachówkę to mam typ na Harmonicę brąz Noblesse

 

Do jakości towaru nie mam zastrzeżeń, dachówka jest w porządku a jeśli sobie ktoś życzy firma zaopatruje też w inne materiały ale trzeba się dobrze nad ich ofertą zastanowić, bo ja wzięłam u nich całe orynnowanie i teraz żałuję, bo przepłaciłam a w dodatku wyliczyli mi o 3 metry za mało i dekarz mi musiał szukać podobnej i sztukować. Koszty wyliczyli mi na podstawie wysłanego im rzutu dachu ale tak robi większość poważnych firm.

Co do kosztów dachu- nasz ma 265 m2 i kosztował nas- materiał + robocizna 46 000. W tym są dodatkowo szczyty, dwa kominy z klinkieru, pięć okien dachowych Veluxa, rynny, membrana dachowa itp. Bez podbitki, bo tą będziemy robić dopiero po ociepleniu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuje dobrej ceny na porotherm wienerberger 30 (plus na ściany działowe) moja aktualna cena to 4,30brutto z dowozem z magazynowaniem. Może ktoś pochwalić się lepszą ceną, a może jeszcze jakaś wróżka wie kiedy kupić materiał? (start budowy maj 2011)

 

Sprawdź firma Mero z Bielan. Ja tam kupiłem 25 za 4,7 a kuzyn kupił 30 za 4,15 z HDS i depozytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuje dobrej ceny na porotherm wienerberger 30 (plus na ściany działowe) moja aktualna cena to 4,30brutto z dowozem z magazynowaniem. Może ktoś pochwalić się lepszą ceną, a może jeszcze jakaś wróżka wie kiedy kupić materiał? (start budowy maj 2011)

Moi znajomi kupili z mc temu Porotherm w Mrówce i wynegocjowali na 3,86 brutto-jak narazie Mrówka im magazynuje!Może spróbuj tam.A tak z ciekawostek natknęłam się na stronę: http://www.szukajfachowca.pl (zapewne co niektórzy już ją znają)- tam możesz ogłosić, ze chcesz kupić Porotherm i firmy przebijają się w cenie-jak się nie mylę jakiś gość niedawno z Bielska oferował ten Porotherm za 3.70!

 

Zorza to ja muszę też liczyć podobną kwotę za dach- powierzchnia jest bardzo podobna, tylko okien dachowych mamy 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b

Zorza to ja muszę też liczyć podobną kwotę za dach- powierzchnia jest bardzo podobna, tylko okien dachowych mamy 6.

[/b]

 

Kasja83- wybacz, zapomniałam o kwocie za więźbę, łaty i kontrłaty, :oops: mieliśmy ją kupioną sporo wcześniej i jakoś mi się o niej nie pomyślało a to koszt dodatkowych 5 tysięcy. Ale ostateczna cena Twojego dachu może być zupełnie różna od mojej, w zależności od tego jakich materiałów zdecydujesz się użyć. Tak jak tu ktoś pisał-chociażby decydując się na dachówkę cementową można oszczędzić ładne parę tysięcy. Albo wybierając tańsze okna dachowe...

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim budującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj uprawomocniło nam się pozwolenie na budowe

Teraz tylko czekać na poprawe pogody i ruszamy z budową naszego barwniaczka

)))

pozdrawiamy wszystkich budujących, wykańczających i rozpoczynających oraz oczywiście już mieszkających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj uprawomocniło nam się pozwolenie na budowe

Teraz tylko czekać na poprawe pogody i ruszamy z budową naszego barwniaczka

)))

pozdrawiamy wszystkich budujących, wykańczających i rozpoczynających oraz oczywiście już mieszkających

 

gratulacje

u mnie kapa z PnB

w WZ pisze, że działki nie trzeba odralniać

a babka z wydz arch i bud odrzuciła wniosek z powodu braku tego papierka

po pytaniu dlaczego zostały wydane WZ powiedziała, ktoś się pomylił

jakiś urzędas dał d..y a my teraz musimy załatwiać wszystko od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U nas fundamenty zrobione i teraz problem bo czym je zasypać.Macie może namiary na jakiś gruz w rozsądnej cenie.

Przypomnę że budujemy w Przeciszowie.Pozdrawiam

 

Od kiedy to się fundamenty zasypuje gruzem ??

 

No ja dziś dostałem z Powiatowego zarządu dróg że mogę się podpiąć pod istniejący zjazd, bo z nowym to by był meega problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U nas fundamenty zrobione i teraz problem bo czym je zasypać.Macie może namiary na jakiś gruz w rozsądnej cenie.

Przypomnę że budujemy w Przeciszowie.Pozdrawiam

 

Fundamentów nie zasypuje się gruzem. Musisz zasypać albo pospółką albo piaskiem. Może być też piasek zamułkowy. Trzeba to też zagęścić odpowiednią zagęszczarką. Zwróć uwagę żeby piasek lub to czym zasypujesz nie było mokre bo będzie kłopot i zrobi się błoto pod zagęszczarką.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamentów nie zasypuje się gruzem. Musisz zasypać albo pospółką albo piaskiem. Może być też piasek zamułkowy. Trzeba to też zagęścić odpowiednią zagęszczarką. Zwróć uwagę żeby piasek lub to czym zasypujesz nie było mokre bo będzie kłopot i zrobi się błoto pod zagęszczarką.

pozdrawiam

 

Mimona wie co pisze , więc warto posłuchać kobiet (czasem heheh) ,potwierdzam, osobiście polecam piasek zamułkowy z przecieszyna . Ja z tamtąd brałem ( jak większość budujących z mojej okolicy) i jestem zadowolony ,,, wiec skoro można tanio i dobrze to po co przepłacać za kilkakrotnie droższy piach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak pisałem wcześniej poszukuje ekipy do wykonania fundamentów. Jedną z ofert jakie otrzymałem jest od firmy Mar-Bud z Roczyn.

Czy ktoś z Was korzystał z ich usług. Podobno budowali gdzieś w Porębie W.

 

Jak myślicie czy cena 5 tys. za wykonanie ławy i ściany fundamentowej monolitycznej bez wykopu, izolacji , kanalizacji, i chudziaka jest ok ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje opinii o piecach na miał lub ekogroszek z podajnikiem tłokowym z firmy Kotło-Bud Osiek.

Czy słyszeliście coś złego lub dobrego o tych piecach?

Może Wasi znajomi montowali i słyszeliście jakieś opinie.

Warto interesować się tym piecem?

Interesuje się właśnie tymi kotłami bo jakby coś to serwis zawsze na miejscu jest?

Ciekawe jaka jest ich żywotność.

Proszę o ewentualne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...