Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Z rzeczy kolejnych potrzebowałbym:

 

- namiar na sprawdzonego i w rozsądnych pieniądzach instalatora od CO, wody, kanalizy, - Janusz Sypta, Kobiernice, 608-079-945

 

Szybko, fachowo, czysto, czy tanio? Nie wiem, wziął mniej niż inni. Np metr 2 podłogówki za ułożenie 15 zł. Niedużo. Robi kompleksowo, ma nawet papiery na gaz. Gość zna się na robocie. Miałem go z polecenia i polecam dalej, bo się sprawdził.

 

- namiar na styropian podłogowy w dobrej cenie - Instaldom Bielany 664-445-998, 664-446-017, 664-445-996.

 

Dostałem styropian pod wyleweczki za 145 zł/m3. Jak brałem, to była to najlepsza cena (grudzień2010 - luty 2011)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy wszystkich budujących:))

 

My również będziemy się budować w Oświęcimiu a dokładnie w Monowicach,dopiero jesteśmy na etapie zakupu działki podpisujemy umowę w marcu i będziemy się starać o pozwolenie na budowę.

 

Nasz projekt to CEZAR z dwustanowiskowym garażem http://www.extradom.pl/projekt-domu-cezar-wrw1022.aspx

Będziemy wprowadzać kilka zmian dlatego miałabym do Was prośbę o namiary na architektów.

 

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z budujących planuje wykonać wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła? Może ktoś jest w stanie polecić jakąś dobrą sprawdzaną firmę i pochwalić się jak działa taka wentylacja u niego.

 

Ja planuję. Zakopałem już nawet rury w ziemi (Dyka DN200, jakieś 80 mb)

 

Ponawiam pytanie o drzwi i balustrady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:-)

misior ja niestety jestem na etapie forumowego "pytacza", bo póki co łopata w ziemię jeszcze nie wbita:-)

Wiecie może gdzie można tanio kupić akcesoria betonowe typu: rura betonowa- taka do mostka?

 

ramila spotkaliśmy się z panem Budowlańcem, który zabrał nas do Twojego domku(oczywiście pytał Twojego taty, czy można pokazać).Fajnie to wygląda, a widok masz super- zawsze podobały mi się domki na wzniesieniach.

 

monia479 fajny projekt!Teraz jak mam PnB na swój projekt- to podoba mi się wiele innych:-)Witam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję. Zakopałem już nawet rury w ziemi (Dyka DN200, jakieś 80 mb)

 

rozmawiałem już z kimś od WM

byłem wczoraj w Sosnowcu na targach

i jak pytałem się o o WM i reku to niektórzy wystawcy wiedzieli mniej niż jest napisane w ich ulotkach

jesteśmy tak na 50% zdecydowani na Wm

na pytanie o obsługę nikt nie wspomina o czyszczeniu kanałów, tylko wymiana filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję. Zakopałem już nawet rury w ziemi (Dyka DN200, jakieś 80 mb)

 

rozmawiałeś już z kimś od WM

byłem wczoraj w Sosnowcu na targach

i jak pytałem się o o WM i reku to niektórzy wystawcy wiedzieli mniej niż jest napisane w ich ulotkach

jesteśmy tak na 50% zdecydowani na Wm

na pytanie o obsługę nikt nie wspomina o czyszczeniu kanałów, tylko wymiana filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramila spotkaliśmy się z panem Budowlańcem, który zabrał nas do Twojego domku(oczywiście pytał Twojego taty, czy można pokazać).Fajnie to wygląda, a widok masz super- zawsze podobały mi się domki na wzniesieniach..

 

POZOSTAWIAM TO BEZ KOMENTARZA,PRZYJAZD NA DZIAŁKĘ I OGLĄDANIE DOMU BEZ WIEDZY WŁAŚCICIELA! A CO MIELI ZROBIĆ RODZICE JAK JUŻ PRZYJECHALIŚCIE I POWIEDZAŁAŚ ŻE SIĘ ZE MNĄ KONTAKTOWAŁAŚ I ŻE SIĘ ZGODZIŁAM NA OGLĄDANIE DOMU? NIE WPUŚCIĆ NA DZIAŁKĘ CZY CO ?

 

Ps.Owszem kontaktowałaś się ze mną na priv i napisałam Ci że w tej chwili oglądanie domu nie jest możliwe bo nie ma nas na miejscu i umówiliśmy się że jak będę w Pl do dam Ci znać.Ale zrobiliście inaczej, moim zdaniem bardzo nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie różnego rodzaju targów...gdzie można znaleźć info kiedy i co się odbywa?

 

Jeżeli ktoś wie o zbliżających się targach stosunkowo blisko to proponuje podawać takie info na forum, wybierzemy się może spotkamy ;)

 

o targach w Sosnowcu pisało w styczniowym czy lutowym muratorze

http://www.promocja-targi.pl/pobieranie/bilet.pdf

tu można wydrukować darmowy bilet na targi

jeszcze w Tychach będą targi 2011-05-06/ 2011-05-08

odbywają się na lodowisku

w tamtym roku również można było sobie wydrukować darmową wejściówkę

jak znajdę to podam link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Owszem kontaktowałaś się ze mną na priv i napisałam Ci że w tej chwili oglądanie domu nie jest możliwe bo nie ma nas na miejscu i umówiliśmy się że jak będę w Pl do dam Ci znać.Ale zrobiliście inaczej, moim zdaniem bardzo nieładnie.

 

Ta, siekiera w plecy i solą posypać... ]:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałeś już z kimś od WM

byłem wczoraj w Sosnowcu na targach

i jak pytałem się o o WM i reku to niektórzy wystawcy wiedzieli mniej niż jest napisane w ich ulotkach

jesteśmy tak na 50% zdecydowani na Wm

na pytanie o obsługę nikt nie wspomina o czyszczeniu kanałów, tylko wymiana filtrów

 

Jest tu taki fajny wątek na forum o rekuperacji i wentylacji. Warto poczytać, mimo iż ma duuuuużo stron. A nawet dwa.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?57886-Rekuperator-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiony

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?75360-Wentylacja-mechaniczna-czy-kto%C5%9B-sam-policzy%C5%82

 

Można stosować rury pokryte jodkiem srebra - ale wtedy pod znakiem zapytania stoi opłacalność całej inwestycji...

Wystawcy mają to do siebie, że im płacą za stanie na targach i niekoniecznie muszą wiedzieć coś więcej niż od nich szef wymaga żeby sprzedać reku.

 

Ciut matematyki i będzie cacy.

 

Rozwinięcie rury daje nam powierzchnię wymiany. Przenikalność cieplną daje nam producent rury. Przepływ - mniej niż 5m/s. Resztę wskaże kalkulator.

 

 

Z innej beczki.

 

Budowaliście płot przy drodze wojewódzkiej może? Znacie procedurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZOSTAWIAM TO BEZ KOMENTARZA,PRZYJAZD NA DZIAŁKĘ I OGLĄDANIE DOMU BEZ WIEDZY WŁAŚCICIELA! A CO MIELI ZROBIĆ RODZICE JAK JUŻ PRZYJECHALIŚCIE I POWIEDZAŁAŚ ŻE SIĘ ZE MNĄ KONTAKTOWAŁAŚ I ŻE SIĘ ZGODZIŁAM NA OGLĄDANIE DOMU? NIE WPUŚCIĆ NA DZIAŁKĘ CZY CO ?

 

Ps.Owszem kontaktowałaś się ze mną na priv i napisałam Ci że w tej chwili oglądanie domu nie jest możliwe bo nie ma nas na miejscu i umówiliśmy się że jak będę w Pl do dam Ci znać.Ale zrobiliście inaczej, moim zdaniem bardzo nieładnie.

 

a co ja mam powiedzieć

jak w umowie mam napisane, że każdy zainteresowany ma prawo wejść na teren budowy

i obie pooglądać

tylko nie pamiętam do jakiego stanu mają prawo oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja mam powiedzieć

jak w umowie mam napisane, że każdy zainteresowany ma prawo wejść na teren budowy

i obie pooglądać

tylko nie pamiętam do jakiego stanu mają prawo oglądać

 

Ja takiej umowy nie podpisywałam, nawet nie zostałam poinformowana że będę miała gości na budowie a Ty kalumet uważaj kogo wpuszczasz na budowę bo po takich wizytach lubią ginąć rzezczy.A nasza sprawa została wyjaśniona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie targów znalazłem coś wcześniej:

 

XIV Jaworznickie Targi - TWÓJ DOM, TWOJE OTOCZENIE, INSTAL-ECO - nie wiem czy warto jechać, nigdy tam nie byłem, wklejam informacyjnie.

 

http://www.eurobudowa.pl/targi/533/xiv-jaworznickie-targi-twoj-dom-twoje-otoczenie-instal-eco/

 

masz blisko .. warto jechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...