Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ktoś ma namiary na tanie bloczki betonowe M6? Trzeba już powoli przymierzyć się do zakupów jakich materialów.

Też mam dylemat z wjazdem, tzn mam go tylko zdało by mi się go ciut powiększyć o jakie 2-3m dołożyć rury betonowej i zastanawiam się czy mam to gdzieś zgłaszać, jakieś projekty robić czy pozwolenia czy wsadzić ładnie rury, dobrze utwardzić gruzem z góry i gites. Może ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma namiary na tanie bloczki betonowe M6? Trzeba już powoli przymierzyć się do zakupów jakich materialów.

Też mam dylemat z wjazdem, tzn mam go tylko zdało by mi się go ciut powiększyć o jakie 2-3m dołożyć rury betonowej i zastanawiam się czy mam to gdzieś zgłaszać, jakieś projekty robić czy pozwolenia czy wsadzić ładnie rury, dobrze utwardzić gruzem z góry i gites. Może ktoś coś wie na ten temat?

 

heeh.No my w tym przypadku uprawiamy samowolę- też będziemy wsadzać rurę pod mostek i poszerzać wjazd- droga gminna.

 

kalumet takie załatwienie sprawy formalnie to jakieś koszty?czy tylko kwestia zgłoszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh.No my w tym przypadku uprawiamy samowolę- też będziemy wsadzać rurę pod mostek i poszerzać wjazd- droga gminna.

 

kalumet takie załatwienie sprawy formalnie to jakieś koszty?czy tylko kwestia zgłoszenia?

 

taka samowola może się skończyć karą za samowolkę ;) i nakazem przywrócenia stanu poprzedniego .. wystarczy "dobry" sąsiad

na wjazd u nas z drogi gminnej (chociaż gruntowa) potrzebny był projekt uzgodnienia i złożone papiery o pozwolenie na budowę (takie samo jak na dom)

koszt projektu od ok. 1000 w górę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh.No my w tym przypadku uprawiamy samowolę- też będziemy wsadzać rurę pod mostek i poszerzać wjazd- droga gminna.

 

kalumet takie załatwienie sprawy formalnie to jakieś koszty?czy tylko kwestia zgłoszenia?

 

nie mam pojęcia, nam to robił projektant

ale chyba jest to gratis

co do usytuowania wjazdu to mieliśmy zaznaczyć na mapie u siebie

według naszej mapy PZD robił u siebie

no i ja mam o tyle dobrze, że od drogi nie oddziela mnie rów

kiedyś był ale zrobili kanalizę burzową, a zwykłej nie ma :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia, nam to robił projektant

ale chyba jest to gratis

co do usytuowania wjazdu to mieliśmy zaznaczyć na mapie u siebie

według naszej mapy PZD robił u siebie

no i ja mam o tyle dobrze, że od drogi nie oddziela mnie rów

kiedyś był ale zrobili kanalizę burzową, a zwykłej nie ma :mad:

 

Jak to robisz razem z pozwoleniem to jest gratis albo jakieś grosze (ale chyba nawet wchodzi to w cenę adaptacji), natomiast jak osobno to około 1000 zł bo potrzebny jest projekt zjazdu wykonany przez architekta. Z tym, że przy adaptacji architekt powinien to załatwić od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zadzie mam zjazd ale chciałbym go ciut poszerzyć by ułatwić sobie wjazd na chatę. Co do sąsiada to zjazd mam wspólny z nim i sam zaproponował że mi go poszerzy a nie chce nikomu robić problemów jak by ktoś coś miał do zarzucenia. Ale 1000zł za jakiś projekt od ręki rysowany to porażka jest,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zadzie mam zjazd ale chciałbym go ciut poszerzyć by ułatwić sobie wjazd na chatę. Co do sąsiada to zjazd mam wspólny z nim i sam zaproponował że mi go poszerzy a nie chce nikomu robić problemów jak by ktoś coś miał do zarzucenia. Ale 1000zł za jakiś projekt od ręki rysowany to porażka jest,

nie wiem jak u Was, ale projekt na wzjazd to u nas chyba ze 30 stron, rzuty, przekroje, plana zagospodarowania itd .. mamy wydane drugie pozwolenie, dziennik i nakaz na kierbuda

to przy okazji projektu na dom to tylko lokalizacja wjazdu ;)

oczywiście mowa o drodze gminnej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już robił przyłącze docelowe prądu bez wcześniejszej prowizorki budowlanej ?

jak długo czeka się na to przyłącze ?

dzwoniłem dzisiaj do ZE w Kętach

i babka nie potrafiła mi powiedzieć jak długo trzeba czekać na podłączenie

powiedziała tylko, że jak dostanę PnB to mamy się u nich zjawić

aby podpisać umowę, zwłaszcza że nasza budowa ma trwać dość krótko

i szybciej możemy się wybudować niż dostać prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalumet moja rada jest następująca. Zaraz zabieraj się za ten prąd. Jak potrzebujesz zgód sąsiadów to już nimi rozmawiaj i pokaż jak masz puszczony prąd w pierwszych warunkach. Załatwiaj zgody sąsiadów i idź podpisać umowe z Enionem zanim się sąsiad rozmyśli.

W tej kwestii chyba jestem doświadczony. Niestety :(, a prąd mam tylko dzięki jednemu życzliwemu sąsiadowi, niestety nie jest to przyłącz ostateczny i troche wody jeszcze upłynie.

Generalnie życze powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalumet moja rada jest następująca. Zaraz zabieraj się za ten prąd. Jak potrzebujesz zgód sąsiadów to już nimi rozmawiaj i pokaż jak masz puszczony prąd w pierwszych warunkach. Załatwiaj zgody sąsiadów i idź podpisać umowe z Enionem zanim się sąsiad rozmyśli.

W tej kwestii chyba jestem doświadczony. Niestety :(, a prąd mam tylko dzięki jednemu życzliwemu sąsiadowi, niestety nie jest to przyłącz ostateczny i troche wody jeszcze upłynie.

Generalnie życze powodzenia !!!

 

po obu strona działki w granicy stoją słupy

tu chyba nawet zgoda sąsiada nie jest potrzebna

w warunkach pisze, że zanim podpiszemy umowę to trzeba przedłożyć PnB

którego jeszcze nie uzyskaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obu strona działki w granicy stoją słupy

tu chyba nawet zgoda sąsiada nie jest potrzebna

w warunkach pisze, że zanim podpiszemy umowę to trzeba przedłożyć PnB

którego jeszcze nie uzyskaliśmy

do rozpoczęcia "procedury" konieczne PnB .. wtedy dopiero podpiszesz umowę i ogłoszą przetarg na wykonanie przyłącza ..

przetarg ma te plusy, że przyłącz robią firmy prywatne, a im generalnie zależy na czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obu strona działki w granicy stoją słupy

tu chyba nawet zgoda sąsiada nie jest potrzebna

w warunkach pisze, że zanim podpiszemy umowę to trzeba przedłożyć PnB

którego jeszcze nie uzyskaliśmy

 

Z tego co wiem, to w Kętach teraz podpisują umowy na docelowy przyłącz z datą na wrzesień (tzn maksymalnie do tej daty podłączą ale może być wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...