Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Nie chwaląc się jutro wytyczam budynek na działce z geodetą :D ....w końcu coś się dzieje!!!

 

A skoro się dzieje to od razu pytanie....rozumiem że geodeta wytycza budynek w poziomie, a kto decyduje (oblicza) jak budynek ma byś ustawiony w pionie tzn. czy ma być trochę wyżej czy trochę niżej?? (Przed moją działką powstała droga asfaltowa, i ktoś ją tak genialnie zaprojektował/wykonał że cała moja działka jest poniżej, chciałbym trochę wyrównać stad pytanie kto mi może to policzyć zaprojektować wysokość na jakiej ma być dom - nie chciałbym utopić sąsiada ani też być zmuszony nawozić ziemię do końca życia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Misior a brame jakiej firmy masz?

 

Amerykańska firma z chińskim wkładem, w Polsce znana jako "NO NAME"

 

Na oko (bywa zwodnicze) jest wykonana nieźle, grube blachy (tak jak Wiśniowski), pianka nieważna bo i tak taka sama jak inne, prowadnice jedynie ciut gorsze niż Wiśniowski. Rolki i zawiasy chyba DEA - włoskie, podobnie wał i sprężyny.

 

Ogólnie jest niezła (choć niedługo ja mam dopiero...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JLWW bardzo mały:-)Na działce nadal mam same dechy i paliki-pierwszą łopatę wbijamy w czerwcu.Kurcze dom zrobił się duży, po zmianie materiału o 10m2 i wyszło z tego prawie 150m2-szał:-)Pewnie poczuję te powierzchnie przy zakupie płytek itd.,ale to za 100 lat dopiero.A jak tak patrzę na te paliki to jakieś to małe jest- heh.

 

Cena betonu mnie przeraża:-(Podzwoniłam trochę i wygląda to marnie-najlepiej cenowo Inżbet- i tutaj z tego co poczytałam dosyć zachwalany.Dotarłam też do opinii na temat Betoniarni Podolsze- szara lista- czyli średnio.Mają dużo lepsze ceny niż pozostałe betoniarnie- może ktoś od nich brał i pomoże mi zweryfikować, czy coś zmieniło się na lepsze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mylas !!!!!

Dziś robiłem wylewki :stereo:

Jestem super happy !!!!!!

Miałem pytać o gości od tynków z Łęk i spytałem.

Ta ekipa z Łęk to ekipa od p. Markiewicza.

Ale szef wylewkarzy powiedział, że na pierwszym miejscu są tynki u mnie, potem ten pan z Łęk, a potem to już długo długo nic w okolicy

 

 

Ekipa od wylewek super sprawna, dokładny pomiar m2 bez naciągania i podanie materiałów do zamówienia, cementu zostały dosłownie 2 worki.

Wpadli o 6 i o 12 po robocie.

Czy prosto ? Tego jeszcze nie wiem.

Post pisany na gorąco :) Na pewno się podzielę opinią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasz dom po wytyczeniu na działce przez Geodetę też wydawał się taki mały? :D

 

Tak, maleństwo...

 

Ale potem wyszło że nie tak mało :D

 

To tylko wrażenie, wielkość okaże się dopiero jak powstaną ściany. Będzie ok !

 

Inna sprawa, po co mi duży dom? Żeby go meblować, sprzątać i gracić? I tak dzieciaki wyniosą się prędzej czy później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mylas !!!!!

Dziś robiłem wylewki :stereo:

Jestem super happy !!!!!!

Miałem pytać o gości od tynków z Łęk i spytałem.

Ta ekipa z Łęk to ekipa od p. Markiewicza.

Ale szef wylewkarzy powiedział, że na pierwszym miejscu są tynki u mnie, potem ten pan z Łęk, a potem to już długo długo nic w okolicy

 

 

Ekipa od wylewek super sprawna, dokładny pomiar m2 bez naciągania i podanie materiałów do zamówienia, cementu zostały dosłownie 2 worki.

Wpadli o 6 i o 12 po robocie.

Czy prosto ? Tego jeszcze nie wiem.

Post pisany na gorąco :) Na pewno się podzielę opinią

 

Dzięki za pamięć, jak tylko uporam się z elektryką to będę musiał się zdecydować na kogoś do tynków, a czasu mi ostatnio brakuje. Podaj namiary na firmę od wylewek, jaka cena? Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, maleństwo...

 

Ale potem wyszło że nie tak mało :D

 

To tylko wrażenie, wielkość okaże się dopiero jak powstaną ściany. Będzie ok !

 

Inna sprawa, po co mi duży dom? Żeby go meblować, sprzątać i gracić? I tak dzieciaki wyniosą się prędzej czy później ;)

 

Też tak myślę, będzie dobrze :D

 

...a co do dzieci....mam nadzieję że prędzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nam grupa umiera moi drodzy:welcome:

Może nie jest tak źle, tylko większość pewnie ruszyła do walki z budową skoro zima się skończyła :wiggle:. W moim przypadku nic ciekawego się nie dzieje kładę sobie kabelki w wolnych chwilach, a mam ich niewiele. Na forum tylko zerkam żeby być na bieżąco, z aktywnością już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest tak źle, tylko większość pewnie ruszyła do walki z budową skoro zima się skończyła :wiggle:. W moim przypadku nic ciekawego się nie dzieje kładę sobie kabelki w wolnych chwilach, a mam ich niewiele. Na forum tylko zerkam żeby być na bieżąco, z aktywnością już gorzej.

 

zapi....ol że nie ma kiedy taczek załadować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...