Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja jeszcze z pytankiem. Nie potrafię jeszcze szukac na forum, a poszukuję kogoś kto buduje dom wg projektu W-52.12a (można go znaleźc w wydawnictwie Postaw Dom, Dobre Projekty albo Dobry Dom). Chciałabym wiedziec czy wprowadzali jakies zmiany i wogóle. I czy warto budowac dom z piwnicami. Straszliwie podrażają koszty budowy ale z kolei moja działka jest nachylona z południa na północ i w sumie warto ten spadek wykorzystac.

 

Witaj Aniu, nie znalazlam twojego domu na forum:). Co do gruzu to sama też potrzebowalam i wiem jak jest ciężko, teraz nikt nie chce dać niczego:/. Co do piwnicy to myslę że to kwestia indywidualna. Jeśli wam zależy, macie kasę to róbcie. Ja zwolenniczka domów podpiwniczonych nie jestem, ale jesli rzeczywiscie wam się to kalkuluje, dlaczego nie. Pamietaj tylko że budowa domu to studnia bez dna, że jak kosztorys jest na 300 tys to pewnie w koncu dasz wiecej, chociaż są i tacy co dużo oszczędzają, więc jeśli mąż potrafi sam majsterkować to pewnie wam sie uda.My jesteśmy na etapie wylewe. Uważam że dom mamy zrobiony bardzo porządnie od podstaw....ale ile to kasy...matko święta:P także powodzonka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimonko! Skoro jesteście na etapie wylewek to pewnie już macie odkurzacz centralny. Pisałaś kiedyś, że planujecie taki zrobić. Czy zdradzisz na jaką firmę się zdecydowaliście i jakie były koszty instalacji? :rolleyes:

My dopiero założyliśmy okna i drzwi wejściowe. Ogrom pracy, która jeszcze przed nami, czasem mnie przeraża...:bash:

Witam wszystkich nowych Forumowiczów! :welcome:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimonko! Skoro jesteście na etapie wylewek to pewnie już macie odkurzacz centralny. Pisałaś kiedyś, że planujecie taki zrobić. Czy zdradzisz na jaką firmę się zdecydowaliście i jakie były koszty instalacji? :rolleyes:

My dopiero założyliśmy okna i drzwi wejściowe. Ogrom pracy, która jeszcze przed nami, czasem mnie przeraża...:bash:

Witam wszystkich nowych Forumowiczów! :welcome:

 

Droga Zorzo, mnie przerazil ogrom kosztow. Oczywiście zamierzenia były zamierzeniami co sie chce, co warto, a brutalna rzeczywistość weryfikuje te plany. Otóż nie mamy owego odkurzacza, ale chyba tylko ta firma z bielska je robi. Wiem że robią bardzo dobrze bo kuzyn u nich zamawiał. Teraz ma droga to dopiero forsa leci. Szok!:) Nie mamy tez solarów gdyby ktoś pytał, ale mamy za to rozprowadzenie ciepła z kominka do kaloryferow. Teraz jedziemy wybrac kafle na kominek, chociaz wklad jeszcze nie wybrany oraz trzeba wybrać piec gazowy. Dalej pewnie wykonczeniówka którą straszą wszyscy że masakryczne pieniądze, A jeszcze media nie podpiete-czekamy.Także cóż, jak cos to mialam gdzies namiary na tą bielską firmę. a drzwi gdzie zamawiałaś? My jeszcze mamy te "budowlane":P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Zorzo, mnie przerazil ogrom kosztow. Oczywiście zamierzenia były zamierzeniami co sie chce, co warto, a brutalna rzeczywistość weryfikuje te plany. Otóż nie mamy owego odkurzacza, ale chyba tylko ta firma z bielska je robi. Wiem że robią bardzo dobrze bo kuzyn u nich zamawiał. Teraz ma droga to dopiero forsa leci. Szok!:) Nie mamy tez solarów gdyby ktoś pytał, ale mamy za to rozprowadzenie ciepła z kominka do kaloryferow. Teraz jedziemy wybrac kafle na kominek, chociaz wklad jeszcze nie wybrany oraz trzeba wybrać piec gazowy. Dalej pewnie wykonczeniówka którą straszą wszyscy że masakryczne pieniądze, A jeszcze media nie podpiete-czekamy.Także cóż, jak cos to mialam gdzies namiary na tą bielską firmę. a drzwi gdzie zamawiałaś? My jeszcze mamy te "budowlane":P

 

Drzwi robiliśmy u stolarza z Polanki, ale wg. wzoru z internetu. Wyszły bardzo ładnie a o 1000zł taniej. Z instalacji mamy wodę i ostatnio zrobiliśmy przyłącze kanalizacji, jeszcze nam prąd został, ale to dopiero jak zrobimy instalację wewnętrzną. Też się ciągle miotamy między tym co byśmy chcieli a tym na co nas stać, no ale to chyba dylematy wszystkich budujących.

A to mój dom.

 

http://images40.fotosik.pl/826/a29c0961981b8ae0m.jpg

 

Jeżeli to nie problem, to bardzo proszę o namiary na tą firmę od odkurzaczy centralnych. Niech nam chociaż wycenę zrobią, zanim kolejne zamiary spełzną na niczym w zderzeniu z rzeczywistością. ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania1982G witaj na forum. Ja buduję dom z tej samej pracowni, co Ty i dopóki nie natknęłam się przypadkiem na forum o tym projekcie nie mogłam go wyszukać opcją "szukaj".Podejrzewam, że nazwy tych projektów są zbyt krótkie i ciągle pojawia się:brak wyników wyszukiwania.

 

jak tydzień temu nerwowo rzucałam okiem na prognozę pogody-tak teraz jestem wyluzowana:-)Moja działka znalazła się jednak w strefie ładnej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowa, ale do grupy oświęcimskiej chyba się zaliczam. W końcu Grojec to największe sołectwo gminy Oświęcim :-) a właśnie w Grojcu mam (a właściwie to prawie mam) działkę i tam budujemy (zamierzamy budowac :-) ) swój domek wg projektu W-52.12a. Przed nami dłuuuga droga. Najpierw właśnie od budowy drogi muszę zacząc. Mamy tego jakies 90-100 m do zrobienia. Na razie jest tylko wykopane i nawiezione trochę gruzu. Jakby ktos wiedział, że gdzieś ktoś właśnie chce się pozbyc gruzu to ja jestem chętna. Potrzebuję tego tyle, że ło ho ho! Najlepiej za cenę transportu :-)

 

podjedź na ulicę Turyńską, droga 44 w kierunku Tychów

tzw dwupasmówka koło fiata

tam teraz przerabiają most i wiadukt

przed samymi Kętami również widziałem

hałdy gruzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mamy za to rozprowadzenie ciepła z kominka do kaloryferow. Teraz jedziemy wybrac kafle na kominek, chociaz wklad jeszcze nie wybrany :p

 

można wiedzieć ile taka przyjemność kosztuje

i jaki wkład macie na oku

ja się zastanawiam na PW lub DGP

poddasze niby mam nieużytkowe

ale mam tam 67 m2

które chce wykorzystać na salę ćwiczeń

grzejników tam nie daję

i zastanawiam się na DGP

ale bardziej jestem za PW

a na poddaszu tylko dobre ocieplenie

plus WM z reku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie problem, to bardzo proszę o namiary na tą firmę od odkurzaczy centralnych. Niech nam chociaż wycenę zrobią, zanim kolejne zamiary spełzną na niczym w zderzeniu z rzeczywistością. ;)

Pozdrawiam!

 

Witam

 

Odkurzacz centralny i wszystkie elementy instalacji można kupić w Osieku. http://www.orkisz.ovh.org/. Wysłałem projekt domu i dostałem (za darmo ) propozycje rozmieszczenia gniazdek i wycenę. Zdecydowałem się sam wykonać instalacje na podstawie tego projektu. Za elementy (pod 3 gniazdka + szufelkę) zapłaciłem ok 150zl. To jest cena bez samych gniazdek i szufelki te dobierzemy na etapie wykończeń.

 

Pan był bardzo kompetentny i wyjaśnił dokładnie jak wszystko poskładać zamontować.

 

Pozd Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odkurzacz centralny i wszystkie elementy instalacji można kupić w Osieku. http://www.orkisz.ovh.org/. Wysłałem projekt domu i dostałem (za darmo ) propozycje rozmieszczenia gniazdek i wycenę. Zdecydowałem się sam wykonać instalacje na podstawie tego projektu. Za elementy (pod 3 gniazdka + szufelkę) zapłaciłem ok 150zl. To jest cena bez samych gniazdek i szufelki te dobierzemy na etapie wykończeń.

 

Pan był bardzo kompetentny i wyjaśnił dokładnie jak wszystko poskładać zamontować.

 

Pozd Pawel

 

Dzięki za info! Czasem się daleko szuka a znajduje pod nosem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorzo http://www.domar-bielsko.pl/index.php?st=ofirmie to chyba ta firma była. Szczerze mówiąc już nie pamietam. W osieku pewnie to nowa firma bo na pewno 2 lata temu jej nie było, ale skoro maja to spoko. Dowiedz się tylko czy sama potrafisz wykonać instalację i czy mają serwis ewentualnie. Bo jak zrobisz sama i cos będzie nie teges to nikt ci pewnie gwarancji nie uzna.

kalumet ceny za PW nie podam ci konkretnie. Wszystko zależy jaki wkład kupujesz, są wkłady za 4 tys są i za ponad 10 tys. Przy rozprowadzeniu na kaloryfery instaluje się też dodatkową wężownicę plus cały system elektroniczny który przełancza ci i włancza piec jeśli kominek nie wyrabia. Mogę natomiast spytać mojego instalatora szacunkowo ile drożej to wychodzi.Nad wkladem zastanawiamy się albo tarnawa albo byrski. Ale jeszcze nie ogladalismy byrskiego. Dopiero się tam wybieramy. Natomiast mamy już wybrane kafle na kominek:) to tak z dekoracyjnych rzeczy:)

A gdie nasza sammi i namiar na pana od mebli?! no zaginęła dziewczyna!!!:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorzo http://www.domar-bielsko.pl/index.php?st=ofirmie to chyba ta firma była. Szczerze mówiąc już nie pamietam. W osieku pewnie to nowa firma bo na pewno 2 lata temu jej nie było, ale skoro maja to spoko. Dowiedz się tylko czy sama potrafisz wykonać instalację i czy mają serwis ewentualnie. Bo jak zrobisz sama i cos będzie nie teges to nikt ci pewnie gwarancji nie uzna.

 

Dziękuję Mimonko za namiary! Wiesz, my jeszcze nie zamawiamy nigdzie i na pewno nie będziemy tej instalacji robić sami, po prostu dobrze mieć w razie czego wybór :)

A teraz pytanie z innej beczki- do tych, co mają poddasze do adaptacji- macie kogoś godnego polecenia, kto robi takie rzeczy? Orientujecie się, jakie są ceny za takie usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem :)

Przepraszam że tak późno odpisuję.

Oto namiary na meble: Rafał 606 351 215.

Ma zdjęcia ze swoich realizacji, na pewno się dogadacie :)

Ktoś pytał o parapety.

My zewnętrzne zamawialiśmy w Polance w magazynie do naszej "willi" i wyniosło nas to 280 zł

Z blachy, zaokrąglone, udające drewienko ;)

Ładne;)

Wkład do kominka kupiliśmy w Castoramie, sprawuje się rewelacyjnie:)

Co jeszcze....

Domek ocieplony, kolor wybrany :)

Jeśli coś wam trzeba pytajcie :)

Prawie rok po włamaniu do blaszaczka, odzyskaliśmy prawie wszystki sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...