Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja odnośnie Pana Pary od tynków, mam pytania:

1. czy stosują kątowniki

2. jak z ustaleniem metrażu powierzchni do tynkowania tzn. przed czy po robocie

3. co z puszkami elektrycznymi czy osadzają, jest to w cenie i podstawowa sprawa czy aby równo zamontowane ? (elektrykę właśnie kończę i nie wiem czy im to zlecić czy montować samemu po tynkowaniu - dochodzi dodatkowa obróbka puszek)

4. z tego co się orientowałem to oni są gdzieś z pod samiuśkich Tater jak to wyglądało z noclegiem, wynajmują coś, dojeżdżają , czy śpią na budowie.

5. o ile to nie wielka tajemnica to ile liczyli u was za m2, i czy to wszystkie koszty czy są jeszcze jakieś gratisy

6. jakby się komuś chciało to zdjęcia na forum mile widziane

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylas oczywiscie że stosuja , wszystko jest równiutko, metraż jest mierzony po robocie. Co do puszek i wszelkich gniazd mysmy mieli już zamontowane i wszystko jest obrobione. Oczywiście pilnowaliśmy też żeby bylo równo ale wszystkie nasze uwagi przyjmowali i robili tak jak chcielismy. Nie wiem co masz na myśli pytając czy puszki osadzają raczej takie rzeczy robi elektryk. Nie śpią na budowie. Mieli noclegi gdzieś w kętach o ile pamiętam. Cena to chyba było 23zł/m2 (niech mnie poprawią chlopaki jeśli się mylę) i to cała cena. Nie bylo dodatkowych kosztów. Co do zdjęć może zrobie w wolnej chwili:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylas Nie wiem co masz na myśli pytając czy puszki osadzają raczej takie rzeczy robi elektryk.

 

Dzięki za informacje :bye:, codo puszek chodzi o ty czy elektryk u was osadził puszki na stałe na gipsie przed tynkami czy też kable były wprowadzone do luźnych puszek a tynkarze osadzili je podczas tynkowania równo z powierzchnią tynku. Długo wcześniej trzeba się umawiać na termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

takie drobne pytanko skąd braliście beton??

 

od początku do końca z Wojciecha w Brzeszczach może nie najtaniej (choć nie najdrożej bo po 244 z pompą) ale beton dobrej jakości i solidną dostawą dlatego też choć pózniej jak znależliśmy taniej (np. w bielanach) nie zdecydowaliśmy sie na zmianę bo trochę sie nasłuchałem różnych historii o betonach złej jakości i niesolidnych dostawcach , wiec wybór zależy od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja niestety w niczym nie mogę pomóc z informacjami, bo dopiero na początku "drogi" jestem (i dosłownie i w przenośni, bo dopiero dojazd do działki robimy :-) ) ale mam pytanko. Czekamy na warunki zagospodarowania z gminy, ale już przygotowuję papiery, które będą mi potrzebne do pozwolenia na budowę, żeby potem jak najszybciej je złożyc. Potrzebuję mapę do celów projektowych. Czy żeby geodeta zrobił mi tą mapę to ja potrzebuję miec już warunki z gminy czy to są dwie różne sprawy? I może ktoś wie ile ta mapa kosztuje? Podobno kilkaset złotych. Polecicie mi jakiegoś geodetę? Działkę wyznaczał mi Ryguła. Ale może znacie kogoś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja niestety w niczym nie mogę pomóc z informacjami, bo dopiero na początku "drogi" jestem (i dosłownie i w przenośni, bo dopiero dojazd do działki robimy :-) ) ale mam pytanko. Czekamy na warunki zagospodarowania z gminy, ale już przygotowuję papiery, które będą mi potrzebne do pozwolenia na budowę, żeby potem jak najszybciej je złożyc. Potrzebuję mapę do celów projektowych. Czy żeby geodeta zrobił mi tą mapę to ja potrzebuję miec już warunki z gminy czy to są dwie różne sprawy? I może ktoś wie ile ta mapa kosztuje? Podobno kilkaset złotych. Polecicie mi jakiegoś geodetę? Działkę wyznaczał mi Ryguła. Ale może znacie kogoś tańszego?

 

mnie mapy robil i robi do tej pory Paweł Zalwert. Jest niedrogi, mapy u niego kosztują ok 400zł. Mapę możesz spokojnie zamowić, geodeta i tak swoje papiery zalatwia nie potrzebuje od ciebie warunków z gminy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przy ostatnim wpisie domek stał, w stanie nienaruszonym, obecnie prace trwają, jesteśmy już na piętrze. Dach poleciał i przy tej aurze zalewa mi parter, ale takie uroki budowy. Nadmienię że remontuję stary domek w Rajsku. Mam pytanie, czy ktoś z Was ma namiary na dobrą solidną firmę od kominków? Planuję zamontować w domku kominek z DGP, myślałem o jakimś francuzie, ale potrzebował bym solidnej ekipy która by go zamontowała i aby nie trzeba było po nich poprawiać.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przy ostatnim wpisie domek stał, w stanie nienaruszonym, obecnie prace trwają, jesteśmy już na piętrze. Dach poleciał i przy tej aurze zalewa mi parter, ale takie uroki budowy. Nadmienię że remontuję stary domek w Rajsku. Mam pytanie, czy ktoś z Was ma namiary na dobrą solidną firmę od kominków? Planuję zamontować w domku kominek z DGP, myślałem o jakimś francuzie, ale potrzebował bym solidnej ekipy która by go zamontowała i aby nie trzeba było po nich poprawiać.

Pozdrawiam Andrzej

 

Sami będziemy montowac kominek z plaszczem wodnym z rozprowadzeniem ciepła do kaloryferow. Nam instalacje a także podłączenie kominka i całą machinację do tego wykonuje nasz instalator. Nie chcę podawać od razu namiarów bo robota jeszcze nie skończona. Do tej pory jestem z niego bardzo zadowolona. Ale wszystko okaże się jak zacznie się uruchamianie. Do wkladu przymierzamy się do kominka Byrskiego, obudowa będzie z kafli :) co mnie szalenie cieszy:).

a co do zalewania ci budowy, cóż tak jak mówisz taki urok budowy. Nam też lało, jak wykopalismy pod podjazd to się basen zrobił, nawet straż wzywaliśmy do odpompowania co by sąsiadów nie zalało...tak to już jest:)

A w ogóle to wiem że prace trwaja bo pogoda ale co tak cicho na forum? Do schodów kogos potrzebuję!:p dawajcie namiary:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...