Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do mojego domku schody będzie robił stolarz ode mnie z pracy. Na kiedy potrzebujesz fachowca, ewentualnie jutro się go spytam czy miałby czas a wtedy prześlę Ci namiary na niego.

Tymczasem u nas wylali strop i wieńce na piętrze, beton brałem od Kościelniaka i nie było z nim problemów, ale może akurat miał mało zleceń. Bo z tego co czytałem był na czarnej liście. Zawaliłem sprawę z drewnem na więźbę i strasznie późno zamówiłem. Mam nadzieję że nie będzie za mokre. A impregnować będę w autoklawie w Muzeum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego domku schody będzie robił stolarz ode mnie z pracy. Na kiedy potrzebujesz fachowca, ewentualnie jutro się go spytam czy miałby czas a wtedy prześlę Ci namiary na niego.

Tymczasem u nas wylali strop i wieńce na piętrze, beton brałem od Kościelniaka i nie było z nim problemów, ale może akurat miał mało zleceń. Bo z tego co czytałem był na czarnej liście. Zawaliłem sprawę z drewnem na więźbę i strasznie późno zamówiłem. Mam nadzieję że nie będzie za mokre. A impregnować będę w autoklawie w Muzeum.

Pozdrawiam.

montaż schodow interesuje mnie na późny październik, listopad...także luz:). Co do Kościelnika...hm....powiem tak, nam woził beton, kamień co potzrebowaliśmy zawsze w terminie, solidnie. Od niego bralismy koparke z Panem Andrzejem i innej koparki byśmy nie zamówili. Zasada u niego jest taka...bierzesz, zamawiasz, płacisz to nie ma problemu,. Jak jest sezon trzeba dzwonić wczesniej i umawiać się. Ten kto ma wolne i może z dnia na dzień zazwyczaj nie jest solidny...niestety. Ja go polecam, chwalę bo naprawdę jestem z niego bardzo zadowolona. Bywało tak że potzrebowaliśmy na gwałt koparkę i mimo że już nas znał nie dalo się bo była zajęta. Nie mam zastrzeżeń do jego solidności i uczciwości. Materiał ma solidny to powie każdy ipracowników bardzo dobrych. :)

Gratuluje wulania stropu:) u nas suszymy wylewki i zamówilismy płytki na dół:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze do wylewek to mi jeszcze trochę zejdzie. A tak z innej beczki to potrzebuję elektryka, macie kogoś sprawdzonego, kto miałby czas? Bo myślę że u mnie to mógłby się już jakiś po budowie pokręcić....

Pozdrawiam

 

Witam wszystkich !:welcome:

 

Co do waszego pytania odnośnie elektryka , to mam gościa godnego polecenia. Niedawno skończył u mnie instalacje i jestem zadowolony. Jest konkretny i jak się umówiliśmy ,co do ceny parę miesięcy temu to tyle zapłaciłem ( pomimo rozszerzenia , pierwotnie planowanej instalacji). Widać że się zna i potrafi doradzić najlepsze rozwiązania. Jak będziecie zainteresowani to służę kontaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych i starych forumowiczów serdecznie !!

Chyba powinienem wpisać na białą księgę kilku naszych forumowiczów , dzięki którym skorzystałem przy budowie domu i nadal korzystam ( 22 przychodzi pan Andrzej P do tynków !! ) Dziękuje wam drodzy za namiary i kontakty do firm ,składów , osób itp . Jak wiecie buduje na odległość i dzięki waszej opinii mogę spać spokojniej . Pozdrawiam !

Ps. chętnie sprzedam blaszak identyczny jak ten ( http://allegro.pl/garaze-blaszane-garaz-blaszak-blaszany-blaszaki-i1715980247.html ) prosze na priv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mógł by mi polecić ekipę do kompleksowego ułożenia dachu? (więźba,dachówki, orynnowanie, itp),okolice Kęt i Oświęcimia.Dostaliśmy wycenę od jednej firmy na 80zł za m2, dach prosty dwuspadowy, pow 190m2 bez żadnych gibli. Czy takie są ceny za robociznę? bo w dachach się nie orientuję.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

kiedyś polecałam Pana Talarka jesli chodzi o drzewo. Co do jakości, ceny i dostawy nie mamy zastrzeżeń. Problem pojawił się po ułożeniu dachu. Okazało się że drzewa mamy o wiele za dużo w tym osiem 8-metrowych krokwi. Pan Talarek zobowiązał się że po drzewo przyjedzie i zabierze. Do dnia dzisiejszego się wymiguje, a drzewo leży. Więc ostrzegam, nie dajcie się naciągnąć takim dostawcom. Nas to sporo kosztowało. Sami wiecie jak drogie jest drzewo a przy budowie każdy grosz się liczy!:( Niemozliwym jest żeby tak się pomylić przy wyliczeniach. To jest zwykle naciągactwo!!! Ostrzegam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

kiedyś polecałam Pana Talarka jesli chodzi o drzewo. Co do jakości, ceny i dostawy nie mamy zastrzeżeń. Problem pojawił się po ułożeniu dachu. Okazało się że drzewa mamy o wiele za dużo w tym osiem 8-metrowych krokwi. Pan Talarek zobowiązał się że po drzewo przyjedzie i zabierze. Do dnia dzisiejszego się wymiguje, a drzewo leży. Więc ostrzegam, nie dajcie się naciągnąć takim dostawcom. Nas to sporo kosztowało. Sami wiecie jak drogie jest drzewo a przy budowie każdy grosz się liczy!:( Niemozliwym jest żeby tak się pomylić przy wyliczeniach. To jest zwykle naciągactwo!!! Ostrzegam!!!

 

a kto odbierał drzewo ?

w projekcie jest rozpiska ile czego potrzeba

dobrze jest to przeliczyć przy dostawie

jak za dużo to jeszcze ujdzie

gorzej jak by przywieźli za mało

i cieśle by stali czekając na drzewo

trochę dużo tego zostało

albo miał nadzieję, że zrobicie dodatkowy budynek

albo myślał, że cieśle będą się dopiero uczyć na Waszym domu

ja bym mu zagroził, że jak pnie przyjedzie po drzewo to potnę je na kawałki

aby weszło na przyczepkę i mu osobiście odwiozę

doliczając za transport

skoro sam wyliczał ile drzewa potrzeba to jego wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto odbierał drzewo ?

w projekcie jest rozpiska ile czego potrzeba

dobrze jest to przeliczyć przy dostawie

jak za dużo to jeszcze ujdzie

gorzej jak by przywieźli za mało

i cieśle by stali czekając na drzewo

trochę dużo tego zostało

albo miał nadzieję, że zrobicie dodatkowy budynek

albo myślał, że cieśle będą się dopiero uczyć na Waszym domu

ja bym mu zagroził, że jak pnie przyjedzie po drzewo to potnę je na kawałki

aby weszło na przyczepkę i mu osobiście odwiozę

doliczając za transport

skoro sam wyliczał ile drzewa potrzeba to jego wina

 

:) cieśle są stare wyjadacze i tak jak oni muruja i robią dachy to naprawdę:). oboje z mężem pracujemy, nie jesteśmy w stanie odbierać każdej dostawy. Trzeba też czasem zdać się na fachowców. Tu okazało się to niestety zgubne. Opisuję tylko swój przykład. Nie twierdzę że każdemu zawalił. Ja osobiście ostrzegam bo takiej liczby nie mozna nazwać pomyłką!!! A co do gróźb-mąż już dzwonił wiele razy....nie groził ale rozmowy stały się już mało przyjemne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że zawsze dają dłuższe kawałki niż pisze w projekcie

ale aby dać więcej sztuk to już faktycznie przesada

 

ma ktoś namiary, gdzie można kupić żwir drenarski o frakcji 8-16

najlepiej aby na składzie mieli transport

 

Ja biorę od pana Górki, kurczę chyba ze Skidzinia albo z Brzeszcz. Ja buduję w Rajsku więc jak dzwonimy do niego to do 2 godzin jest na budowie z dostawą. Niestety nr nie mogę podać teraz ponieważ jest na budowie na ścianie zapisany. Jak chcesz to podeślę jutro. Co do frakcji to nie wiem czy była to 8-16, ale ja mam cały drenaż wokół domu z tego żwirku zrobiony. Przy zamówieniu mówiliśmy że do drenażu, bez podawania frakcji. Ale zawsze można się spytać.

Niech już przestanie padać, zalewa nam domek.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę od pana Górki, kurczę chyba ze Skidzinia albo z Brzeszcz. Ja buduję w Rajsku więc jak dzwonimy do niego to do 2 godzin jest na budowie z dostawą. Niestety nr nie mogę podać teraz ponieważ jest na budowie na ścianie zapisany. Jak chcesz to podeślę jutro. Co do frakcji to nie wiem czy była to 8-16, ale ja mam cały drenaż wokół domu z tego żwirku zrobiony. Przy zamówieniu mówiliśmy że do drenażu, bez podawania frakcji. Ale zawsze można się spytać.

Niech już przestanie padać, zalewa nam domek.......

 

byłbym wdzięczny za kontakt

ja potrzebuję do Babic więc daleko też nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...