Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Z tego co widzę, większość osób szuka speców do pojedynczych zadań (chodzi mi o roboty ponad SSZ), osobno elektryk, gaziarz, gość od wylewek, tynków, płytek, co itd. W związku z tym, że jestem dopiero na etapie zbrojenia stropu i mam jeszcze trochę czasu, zastanawiam się nad wybraniem większej firmy działającej kompleksowo. Kiedyś uważałem, że jak ktoś robi wszystko to nie może być dobry we wszystkim, ale z tego co widzę to takie prace prowadzi kilka osób, przeważnie każdy jest specem w jakimś tam zakresie i robi to co potrafi najlepiej. Plusem takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba zgrywać wszystkich w określonej kolejności i czasie, że umawiam się przeważnie z jedną osobą i z nią wszystko ustalam, cenę i termin realizacji, a co wydaję się również ważne w przypadku niejasności lub niedoróbek odpowiedzialna nadal jest jedna osoba, nikt nie może zrzucić winy na inną osobę (pomijam sytuację wyjątkowe). Co o tym sądzicie? Czy ktoś korzystał z takiej firmy i może taką polecić? (Interesują mnie pracę od SSZ przez wszystkie instalacje do malowania ścian i robienia podłóg).

 

Pozdrawiam

Dudek

58 dzień budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o namiary na ekipę mogąca wykonać strop monolityczny czyli deskowanie zbrojenie wylanie. Ewentualnie jakby ktoś wiedział to jakie są koszty takiej roboty. Dziękuje za odpowiedź.

 

Wiadomo, że koszty zależą od wielkości i skomplikowania domu... u nas przy Rododendronie 6 g2 koszt robocizny 10 000(ekipa dostarcza swoje deski i stemple).

Obecnie jesteśmy na etapie murowania poddasza. Nosimy się z zamiarem kupna okien dachowych. Kwestia pierwsza...pvc czy drewno? A druga....np. przy oknie pvc...słabsze parametrowo znanej firmy (fakro, roto), czy "flagowy model" mniej popularnej? Rozważamy okna firmy 4look typ winterproof . Czy ktoś może wie coś na temat tej firmy? Gorąca prośba o odpowiedz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - może ktoś mi doradzi. Jestem na etapie ocieplania dachu. Kupiłam niedrogo wełnę mineralną znanej f-my. Grubość 15 cm, szerokość 120 cm, ponacinana na różnych szerokościach dla ułatwienia dalszej obróbki - 60; 80 i 100 cm. Wełna jest b. miekka i trudno się ją układa. Zostało mi dość sporo styropianu i mąż mój wymyslił takie ocieplanie: wełna + styropian + sznurek + folia. I wszystko było by o.k. bo faktycznie styropian słuzy przecież do izolacji, gdyby nie fakt, że nigdzie nie spotkałam się z ocieplaniem dachu styropianem. Fakt ten mocno mnie zastanowił i szukam odpowiedzi na pytanie - dlaczego nikt nie ociepla dachu styropianem, może nie można, może są jakies inne powody ? Jeżeli ktoś jest zorientowany w temacie, to czekam na informację. Przy czym, nie chodzi mi o to, czy to się opłaca, czy nie itd., tylko czy tak można czy nie i dlaczego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - może ktoś mi doradzi. Jestem na etapie ocieplania dachu. Kupiłam niedrogo wełnę mineralną znanej f-my. Grubość 15 cm, szerokość 120 cm, ponacinana na różnych szerokościach dla ułatwienia dalszej obróbki - 60; 80 i 100 cm. Wełna jest b. miekka i trudno się ją układa. Zostało mi dość sporo styropianu i mąż mój wymyslił takie ocieplanie: wełna + styropian + sznurek + folia. I wszystko było by o.k. bo faktycznie styropian słuzy przecież do izolacji, gdyby nie fakt, że nigdzie nie spotkałam się z ocieplaniem dachu styropianem. Fakt ten mocno mnie zastanowił i szukam odpowiedzi na pytanie - dlaczego nikt nie ociepla dachu styropianem, może nie można, może są jakies inne powody ? Jeżeli ktoś jest zorientowany w temacie, to czekam na informację. Przy czym, nie chodzi mi o to, czy to się opłaca, czy nie itd., tylko czy tak można czy nie i dlaczego ?

jedno ale, że styropian jest palny a wełna nie ... więc dawanie między drewno chyba nie bardzo ...

i styro może się pokurczyć od temperatury na dachu ..

to co mnie się nasuwa na dzień dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styro można ocieplić dach

ale źle się go tak ociepla

wełna jest elastyczna i dobrze ją dopasować między krokwiami

styro już się tak dobrze nie spasuje

dach pracuje

z czasem między krokwiami a styro mogą powstawać szpary

to, że wełna jest niepalna to ma mniejsze znaczenie

i tak styro będzie osłonięte płytami

jak ogień pokona płyty to już nawet wełna nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozdrów chłopaków od Michała z Bulowic :) Będziesz napewno zadowolony.

Ja sie przy nich tyle uśmiałem, że hej. Jakby im było zimno, to wiedzą kto ma palić w piecu :)

 

Już za późno bo w sobotę skończyli ale faktycznie jestem zadowolony i również polecam. Pojechali gdzieś niedaleko bo do Grojca. Ubaw z nimi jest przedni, a sąsiedztwo ma folklor od rana do wieczora za free :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno bo w sobotę skończyli ale faktycznie jestem zadowolony i również polecam. Pojechali gdzieś niedaleko bo do Grojca. Ubaw z nimi jest przedni, a sąsiedztwo ma folklor od rana do wieczora za free :D.

 

 

No chłopaki jadą z robotą :) Na razie pracowali 4 dni ale jesteśmy z żoną zadowoleni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...