Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Kurcze, wkłady kominowe, aż musiałem na fakturze sprawdzić. Więc założono mi kształtki i pustaki z systemu westal term, czyli taki jaki mieli w mrówce w maju. Przyznam się że za bardzo się nie wtrącałem swojej ekipie, szef wiedział że na niektórych materiałach nie ma co oszczędzać ale nie ma też co przepłacać za firmę skoro są polskie, tańsze. Tym to sposobem dziś kończę podłogówkę na parterze a w piątek może jak się uda robimy wylewki. Jesteśmy już po tynkach i za dwa dni skończymy docieplenie dachu. Póki co grzejemy kominkiem na parterze. Góra została póki co odcięta bo za duże straty ciepła. A tam gdzie kiepsko dochodzi ciepło wstawiłem osuszacz. Oby o wiosny......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzę że sporo forumowiczów już wykańcza Swoje domki :) mi się niestety dopiero dach kładzie ale przed świętami powinien być :)

Mam do sprzedania kilka kubików desek szalunkowych oraz z 150 stempli o ile dobrze pamiętam o długości koło 3m. Jeśli ktoś planuje terive I to mam 20 szt pustaków bocznych, oraz jedną belkę bodajże 310cm - oddam za flaszkę ^^

 

Również jestem na etapie poszukiwań okienek do domku i wybraliśmy Tomis-a z Kęt, chodź sporządziliśmy mnóstwo wycen i tak wybraliśmy ich mimo nie koniecznie najtańszej oferty ale biorąc pod uwagę że chcemy u nich kupić jeszcze parę rzeczy więc można będzie po negocjować jakieś kolejne rabaty.

 

My okna braliśmy z oknoplastu, w Oświęcimiu. Cały dół mamy w antywłamaniowych bez rolet, góra standart. Rubin plus orzech. Póki co super, zamawialiśmy w marcu, wyprodukowano je w maju co wiązało się z jakąś promocją, wstawiliśmy w sierpniu. W sumie 12 okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info odnośnie kominów.

mimona a gdzie zamawiałaś tego Schiedla??

misior w euromarze wyceniono mi właśnie Kom Went.Oczywiście powiedziano mi, że Schiedel super,ale to też jest ok i nie warto dopłacać za markę.Jakbym się decydowała na ten Kom Went to może uśmiechnę się co do tych części, które Ci zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś mógłby polecić gdzie zamówić okna do domu?

Orientowałem się na razie w dwóch firmach: Norma 2000 i OknoPlast.

 

Wycena porobiona, ale nie jestem pewna która firma okaże się solidniejsza.

 

 

Okna zamawiałem z Oknoplastu w TMT Oświęcim, polecił mi ich znajomy, chwalił również ekipę montującą mającą rekomendację Oknoplastu, co prawda u mnie montaż dopiero na wiosnę ale jak na razie pełen profi. Mają w swojej ofercie również parapety, drzwi, bramy itp. więc każde następne zamówienie to lepsze rabaty. Co do tych dwóch firm które podałeś to jeśli chodzi o jakość i solidność to zdecydowanie wg. mnie Oknoplast- cokolwiek na tym forum było o firmie pisane nikt nie zarzuci jej kiepskiej jakości, mimo że znajdziesz okna tańsze gdzie U będziesz miał powiedzmy o te 0,2 lepsze to co ci z tego jak trafisz na chałturę, czasami warto dać tych parę stów więcej, aczkolwiek u mnie Oknoplast Platinum Evo z termoramką, obustronnie barwiony, orzech, klamki Secustic wyszedł parę stów taniej niż wycena z MS Okna :yes:.

 

Co do systemu kominowego to mam Presto, z tym że od deki objechany jest on również dodatkowo pustaczkiem 8 cm na którym powyżej poziomu dachu położona jest klinkierka, zdecydowanie lepsze i trwalsze rozwiązanie niż to które proponują w systemie. Cały system tzn. 8m spalinowy z ociepleniem, dymowy bez, trzy wentylacyjne ok. 5 tys.zł, do tego koszt klinkieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna zamawiałem z Oknoplastu w TMT Oświęcim, polecił mi ich znajomy, chwalił również ekipę montującą mającą rekomendację Oknoplastu, co prawda u mnie montaż dopiero na wiosnę ale jak na razie pełen profi. Mają w swojej ofercie również parapety, drzwi, bramy itp. więc każde następne zamówienie to lepsze rabaty. Co do tych dwóch firm które podałeś to jeśli chodzi o jakość i solidność to zdecydowanie wg. mnie Oknoplast- cokolwiek na tym forum było o firmie pisane nikt nie zarzuci jej kiepskiej jakości, mimo że znajdziesz okna tańsze gdzie U będziesz miał powiedzmy o te 0,2 lepsze to co ci z tego jak trafisz na chałturę, czasami warto dać tych parę stów więcej, aczkolwiek u mnie Oknoplast Platinum Evo z termoramką, obustronnie barwiony, orzech, klamki Secustic wyszedł parę stów taniej niż wycena z MS Okna :yes:.

 

Co do systemu kominowego to mam Presto, z tym że od deki objechany jest on również dodatkowo pustaczkiem 8 cm na którym powyżej poziomu dachu położona jest klinkierka, zdecydowanie lepsze i trwalsze rozwiązanie niż to które proponują w systemie. Cały system tzn. 8m spalinowy z ociepleniem, dymowy bez, trzy wentylacyjne ok. 5 tys.zł, do tego koszt klinkieru.

jak już wspominalam wcześniej również mamy okna z Oknoplastu TMT. czy nie zarzucic kiepskiej jakosci? mam troche mieszane odczucia. Co prawda Pan Wojtek jest bardzo uprzejmym człowiekiem ale u nas były juz dwie awarie: pierwsza- przy montażu uszkodzili panowie dolna uszczelkę od ramy okna tarasowego. Montaż był w kwietniu, uszczelke wymieniono wreszcie chyba w lipcu po wielu telefonach. Druga sprawa - niedawno, jakies 4 tyg temu pękla nam SAMOISTNIE dosłownie SAMOISTNIE szyba w oknie. Wewnętrzna od dołu, jakby od ramy. Na szczeście szybe nam wymieniono po 3 tygodniach w ramach gwarancji. Tak więc troche chwalę trochę nie. Zobaczymy co będzie dalej.

kasja co do systemow kominowych my cały materiał właściwie bralismy w sewerze w oświęcimiu. Nie skuszę się na euromar bo ma tyle niepochlebnych opinii, a przy budowie terminowość jest tak ważna że wolę nie ryzykować. Co do jakości cóż...każdy sam decyduje co wstawia, jaki system kominowy, jaka dachówka, jaki pustak. My mamy zasadę że na niektórych rzeczach nie powinno się oszczędzać...tylko że ta zasada potem ciągnie za soba pytanie...to na czym zaoszczędzic?? :p i takie błędne kółeczko. Sami musicie zdecydować co wolicie i jak wspomniał misior każdemu się podoba co mu się podoba a jemu jego żona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My okna braliśmy z oknoplastu, w Oświęcimiu. Cały dół mamy w antywłamaniowych bez rolet, góra standart. Rubin plus orzech. Póki co super, zamawialiśmy w marcu, wyprodukowano je w maju co wiązało się z jakąś promocją, wstawiliśmy w sierpniu. W sumie 12 okien

 

Co rozumiecie przez antywłamaniowych ?? Okucia WK1 czy WK2? Szyby P2 czy P4 ??

 

Dobrze że mam już za sobą te okna, wybrane na 99% , a ileż ja wycen zrobiłem, ile kombinacji ... eh przy każdym się tak zastanawiać co lepiej będzie się sprawdzać to sporo czasu zajmuje a i tak pewnie się okaże że mogłem to inaczej zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiecie przez antywłamaniowych ?? Okucia WK1 czy WK2? Szyby P2 czy P4 ??

 

Dobrze że mam już za sobą te okna, wybrane na 99% , a ileż ja wycen zrobiłem, ile kombinacji ... eh przy każdym się tak zastanawiać co lepiej będzie się sprawdzać to sporo czasu zajmuje a i tak pewnie się okaże że mogłem to inaczej zrobić ...

 

Szyby P4, okucie WK2 klamki z kluczem. Porównując takie same okna 150x130 to te antywłamaniowe kosztowały nas 2197,80, natomiast standart 1415 zł za sztukę. Zrezygnowaliśmy z rolet gdyż stwierdziliśmy że nie jest to zbyt duża przeszkoda dla potencjalnych włamywaczy, za to na pewno po spuszczeniu poprawiają szczelność budynku, ograniczając straty ciepła. Grunt to dobrzy sąsiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś mógłby polecić gdzie zamówić okna do domu?

Orientowałem się na razie w dwóch firmach: Norma 2000 i OknoPlast.

 

Wycena porobiona, ale nie jestem pewna która firma okaże się solidniejsza.

 

Pozdrawiam

 

Prześledź wypowiedzi na forum, w kilku miejscach podane są namiary na firmy i ekipy. Ja brałem w oknoplaście w oświęcimiu, obok targu. Jestem już po montażu, ekipa była sprawna póki co okna siedzą w ścianie i się dobrze trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też myślałem że w pewnym momencie będzie lżej, normalniej.... Ale po tynkach znowu się zaczęło, wietrzenie grzanie osuszanie. W sobotę robimy wylewki na parterze, no i mam nadzieję że w końcu podłączą mi prąd (docelowy, póki co mam budowlany)..... 5 grudnia minął termin a tu cicho .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jakoś strasznie cicho się zrobiło na naszym forum. Nie mówcie tylko że pozamykaliście budowy na cztery spusty i macie już święta. My zalaliśmy parter, mam na myśli wylewki. Około 90m/2, koszty: 15 kubików piasku -będzie od razu na górę, a jak zostanie to zawsze się gdzieś wciśnie, około 1300 zł, cement plus siatka do zbrojenia około 1600 (zostało jeszcze na górę). Robocizna 1500 zł w tym plastyfikator i włókna. Ekipa sprawna, poradzili sobie w 5 godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja osobiście brałem w Harmężach, ale jak się moi stolarze dowiedzieli to dostałem burę. Podobno drodzy... Ja brałem od nich około 14 kubików, krokwie jak po byku 10x20 jętki, łaty i podbitkę i wyszło mnie ponad 12 tysięcy. Całość od razu poszła do impregnacji do Muzeum i przynajmniej po deszczach nie zszedł mi kolorek z drewna, co często widywałem w domkach w okolicy. Podobno jeszcze w Przeciszynie lub Polance jest tartak. Może ktoś inny wie. Ale jeśli chcesz brać więźbę na ten rok to możesz mieć kłopoty, kolega miesiąc temu chciał zamówić to ma termin wrześniowy. Więc szybko się decyduj i zamawiaj.

 

Co to znaczy do impregnacji w Muzeum pytam bo nigdy o tym nie słyszałam? Mozesz coś wiecej napisać, na jakich warunkach, jaki koszt?

 

Rozeznaję również systemy kominowe, mój dostawca poleca Zapel czy ktoś o nim słyszał?:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, każde drewno zanim poskładasz z niego więźbę musi być czymś zabezpieczone. Są różne metody, jedni nasycają w wannach inni malują już po złożeniu a jeszcze inni impregnują ciśnieniowo. Wkłada się drewno do tzw, autoklawu i zamyka. Maszyna odsysa w pierwszej kolejności powietrze, robiąc próżnię taki cykl trwa około 3 godzin. Następnie wpuszcza do autoklawu impregnat i zwiększa ciśnienie wtłaczając impregnat w strukturę drewna. Jeśli drewno jest suche to można je przesycić impregnatem w całości. Mi udało się nasycić całkowicie połowę krokwi (10/20) i jętek (10/15). Takie zabezpieczenie jest bardzo trwałe a jeżeli drewno przesycone jest całkowicie to jest ono zabezpieczone na długie lata przed drewnojadami. Z impregnacją drewna jest różnie, chodzi o to na jaką głębokość wniknie impregnat. Jeśli drewno zabezpieczamy poprzez pędzlowanie to impregnat wnika nam na jakieś 2-3 mm. Na pewno widziałaś nie raz bardzo zieloną świeżutko wymalowaną więźbę. Jeśli inwestor ma szczęście i nie spadnie deszcz a uda się ułożyć dach to mamy zabezpieczoną więźbę na jakieś 10 lat. Ale jeśli spadnie deszcz to zmywa on cały piękny impregnat i koniec z zabezpieczaniem. Drewno nasycane w wielkich wannach jest nasycone impregnatem na jakieś 5-7 mm. Wszystko de facto zależy od tego czy jest ono suche i jak długo leżało w tej kąpieli. Suche chłonie lepiej i na większą głębokość, a woda w porach drewna blokuje wnikanie impregnatu. Dlatego myślę że nasycanie drewna w autoklawie to najlepszy pomysł jeśli mamy suche drewno to jesteśmy w stanie przesycić je całkowicie mam tu na myśli nawet kloce 20/20. W przypadku drewna jeśli impregnat wniknie nam w głąb na 2-3 cm to możemy już mówić o nasyceniu strukturalnym. Nie jest to niestety tania sprawa. Za około 10 kubików drewna zapłacimy około 1800 - 2000 zł. O ile dobrze pamiętam. Dział konserwacji w Muzeum posiada autoklaw i można w nim nasycić drewno. Trzeba przywieźć transport drewna, nasi pracownicy je rozładowują, pakują do autoklawy i po impregnacji załadowują na samochód. Trzeba mieć jedynie swój transport, najlepiej duży. Większość okolicznych tartaków zna temat i można się z nimi umówić na dowóz i odbiór. Jakbym coś pominął to pisz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho jestem pod wrażaniem tak szczegółwogo opisu. Wielkie dzięki. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie. Bardzo rzadko istnieje możliwość zakupu wysuszonego drewna. Generalnie kupujesz świeże. Ja się zastanawiam nad zakupem w polecanych Rzykach.

 

Pozdrawiam, wesołych świąt i bogatego dzieciątka.

 

Ja się śmieję, że wrzucimy z mężem pod choinkę 1 dachówką i 1 porotherma oczywiście w kokardach.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarałem się.... Co do wysuszonego drewna, to jedyne co nam pozostaje to zakupić odpowiednio wcześniej i samemu dosuszyć. Wystarczy złożyć drewno z przekładkami przykryć plandeką od góry ale nie zawijać szczelnie aby był przewiew i po miesiącu powinno doschnąć. Poza tym jeśli ścinka robiona jest luty-marzec to drewno nie zdąży jeszcze ściągnąć soków z korzenia i nie będzie aż tak mokre.

Pozdrawiam i życzę również obfitości i mikołaja zaopatrującego się w hurtowni budowlanej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Nelly i jak się prezenty podobały ;) My kupiliśmy drewno właśnie w Rzykach. Zamówiliśmy w styczniu, drzewa wycieli jak się tylko dało do lasu wjechać (takie z zimy podobno jest lepsze) i początkiem marca mieliśmy je na działce. Drzewo poukładaliśmy tak jak Andrzej i Nel radzi, podobno można je jeszcze powiązać, ale my tego nie robiliśmy. Więźbę kładliśmy końcem czerwca, początkiem lipca. Drzewo ładnie przeschło, nie powykęcało go. Impregnowaliśmy dopiero przed położeniem w wannie, tzn. zbiliśmy z desek taką długą rynnę, wyłożyliśmy ją folią, wlaliśmy roztwór fobosu i wkładaliśmy każdą krokiew, deseczkę, łatę itp na jakieś 30min czasami dłużej. Drzewo pięknie "piło"(dużo tego poszło, kilka worków po 25kg). Później jak już dach był skończony to jeszcze raz pomalowaliśmy tym fobosem . Wiem, że to na pewno nie to samo co impregnacja ciśnieniowa, ale wydaje mi się, że lepsze niż zwykła impregnacja zanurzeniowa mokrego drzewa, którą wykonują na zwykłych tartakach, zresztą za dużo się naczytałam, że tam więcej barwnika jest niż impregnatu (a ja strachliwa jestem:)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Nelly i jak się prezenty podobały ;) My kupiliśmy drewno właśnie w Rzykach. Zamówiliśmy w styczniu, drzewa wycieli jak się tylko dało do lasu wjechać (takie z zimy podobno jest lepsze) i początkiem marca mieliśmy je na działce. Drzewo poukładaliśmy tak jak Andrzej i Nel radzi, podobno można je jeszcze powiązać, ale my tego nie robiliśmy. Więźbę kładliśmy końcem czerwca, początkiem lipca. Drzewo ładnie przeschło, nie powykęcało go. Impregnowaliśmy dopiero przed położeniem w wannie, tzn. zbiliśmy z desek taką długą rynnę, wyłożyliśmy ją folią, wlaliśmy roztwór fobosu i wkładaliśmy każdą krokiew, deseczkę, łatę itp na jakieś 30min czasami dłużej. Drzewo pięknie "piło"(dużo tego poszło, kilka worków po 25kg). Później jak już dach był skończony to jeszcze raz pomalowaliśmy tym fobosem . Wiem, że to na pewno nie to samo co impregnacja ciśnieniowa, ale wydaje mi się, że lepsze niż zwykła impregnacja zanurzeniowa mokrego drzewa, którą wykonują na zwykłych tartakach, zresztą za dużo się naczytałam, że tam więcej barwnika jest niż impregnatu (a ja strachliwa jestem:)).

 

Cześć Kasiu prezenty ekstra poprostu wymarzone.:wiggle::wiggle: Zamierzamy podjechać do Rzyk i porozmawiać o drewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część styropianu brałem w mrówce a część przywiozła ze sobą ekipa od podłogówki, kupowali gdzieś po drodze pomiędzy Bielskiem a Rajskiem. Dokładnie niestety nie wiem gdzie. Oby mrozy jeszcze poczekały, to może uda mi się zrobić wylewki na piętrze..... Damy radę, tak damy radę, jak mawiał Bob Budowniczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...