Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Chcielibyśmy się przywitać ze Wszystkimi!!!

Właśnie startujemy z formalnościami związanymi z budową.

W przyszłym tygodniu wybieramy się do urzędu po wypis z planu.

Chcemy budować "Wspaniałego".

 

Czy możecie polecić jakieś sprawdzonego projektanta do sporządzenia dokumentacji?

 

Witaj na forum.Ja na moim etapie prac (narazie fundamenty)niewiele mogę polecić,ale co do architekta proponuję pana Janika.Przeliczaliśmy u niego strop (nasz architekt niestety zawiódł i nie chcieliśmy z tym zwracać się do niego).Pan Janik rzeczowy, konkretny, doradzi-a co do ceny to uważam, że też fajnie.Robił adaptację i kierownictwo budowy u sąsiadów i sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj na forum.Ja na moim etapie prac (narazie fundamenty)niewiele mogę polecić,ale co do architekta proponuję pana Janika.Przeliczaliśmy u niego strop (nasz architekt niestety zawiódł i nie chcieliśmy z tym zwracać się do niego).Pan Janik rzeczowy, konkretny, doradzi-a co do ceny to uważam, że też fajnie.Robił adaptację i kierownictwo budowy u sąsiadów i sobie chwalą.

 

Możesz wrzucić jakiś namiar na tego pana? Z góry dzięki.

Czy daje radę ze sprawami konstruktorskimi w zakresie szkód górniczych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy się przywitać ze Wszystkimi!!!

Właśnie startujemy z formalnościami związanymi z budową.

W przyszłym tygodniu wybieramy się do urzędu po wypis z planu.

Chcemy budować "Wspaniałego".

 

Czy możecie polecić jakieś sprawdzonego projektanta do sporządzenia dokumentacji?

 

 

Ja polecam mojego architekta i pożniej kierownika budowy Ryszarda Bogackiego z Bujakowa

, ktoś z forum też go miał juz za architekta.

 

Szybko sprawnie konkretnie. U mnie załatwial wszystko łącznie z oddaniem domu do użytku - Nadzór Budowlany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam prośbe, wpiszmy wszyscy z naszej grupy 'w stopke' likn do czarnej i białej listy, Nowym napewno bedzie łatwiej

Pozdrawiam

 

To już przejrzeliśmy.

Architekt z którym rozmawialiśmy krzyknął 2500 za adaptację proj. gotowego i następne 1000 za ewentualne zmiany w konstrukcji ze względu na szkody górnicze. Czy to normalna stawka, czy przesadzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety to brutalna rzeczywistość. Z tego co widzę to i tak nie jest tak źle. Najlepiej mieć dobrego znajomego architekta, a jeszcze lepiej mieć takiego w rodzinie.... My za projekt modernizacji naszego starego domku na nowy, wszystkie papierki, uzgodnienia do gotowego zatwierdzonego pozwolenia na budowę daliśmy 12 tysięcy. Więc 2,5 nie wygląda tak źle :) pozdrawiam i witam na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przejrzeliśmy.

Architekt z którym rozmawialiśmy krzyknął 2500 za adaptację proj. gotowego i następne 1000 za ewentualne zmiany w konstrukcji ze względu na szkody górnicze. Czy to normalna stawka, czy przesadzona?

 

Ja równiez polecam Pana Bogackiego. Robimy teraz prace wykończeniowe, nie oddaliśmy jeszcze budynku, ale do tej pory Pan Bogacki sprawdził się bardzo dobrze. I przyznam że nie słyszałam złej opini o nim. Ceny zapewne poszły w górę ze wzgledu na podatek. 2,5 tys plus 1 tys za zmiany to wydaje mi się średnia cena:). No ale teraz się nie orientuję. Adaptację miałam robiona w 2010 r:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

u nas pozwolenie juz jest i przymierzamy sie do budowy w tym roku. Moja prosba wiec - czy moglibyscie sie podzielic namiaramina sprawdzona ekipe od sso oraz na kierownika budowy. I jak to jest z tym kierownikiem czy on rzeczywiscie pilnuje czy przyjezdza tylko na poczatku i na koncu, bo zalezalo by mi zeby ktos sie tym zajal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

I jak to jest z tym kierownikiem czy on rzeczywiscie pilnuje czy przyjezdza tylko na poczatku i na koncu, bo zalezalo by mi zeby ktos sie tym zajal..

 

Zależy za ile chcesz mieć kierownika, za 1000 PLN to masz kierownika po to aby porobił konieczne wpisy do dziennika, jeśli chcesz aby był podczas poszczególnych etapów to cena zaczyna się w okolicach 3-4k PLN, zależy od projektu, skomplikowania, jak nie masz znajomego to można wziąć tego kto robił projekt, większość z nich świadczy również usługi kierbuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

u nas pozwolenie juz jest i przymierzamy sie do budowy w tym roku. Moja prosba wiec - czy moglibyscie sie podzielic namiaramina sprawdzona ekipe od sso oraz na kierownika budowy. I jak to jest z tym kierownikiem czy on rzeczywiscie pilnuje czy przyjezdza tylko na poczatku i na koncu, bo zalezalo by mi zeby ktos sie tym zajal..

 

Ja jak szukałem kierownika to cena była od 2000 netto , w cenie był odbiór poszczególnych etapów budowy. Miałem 3 wyceny i każda była tego rzędu . Ja mam kierownika za 2000 ale jest kiedy chce, cały czas nadzoruje budowę i płacę po odbiorze budynku :)

 

 

Czy ktoś z Was montował okna w zimie?? Ile płaciliście za tynki ?? Narazie mam cenę 27zł za m2 ale ekipa jest bardzo dobra, robią wręcz idelanie ale czy cena nie jest wysoka, Również ciekawi mnie ile może kosztować instalacja elektryczna ... również poszukuję elektryka ale takiego który mi zrobi wszystko, elektryczną, alarmową i odgromową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak szukałem kierownika to cena była od 2000 netto , w cenie był odbiór poszczególnych etapów budowy. Miałem 3 wyceny i każda była tego rzędu . Ja mam kierownika za 2000 ale jest kiedy chce, cały czas nadzoruje budowę i płacę po odbiorze budynku :)

 

 

Czy ktoś z Was montował okna w zimie?? Ile płaciliście za tynki ?? Narazie mam cenę 27zł za m2 ale ekipa jest bardzo dobra, robią wręcz idelanie ale czy cena nie jest wysoka, Również ciekawi mnie ile może kosztować instalacja elektryczna ... również poszukuję elektryka ale takiego który mi zrobi wszystko, elektryczną, alarmową i odgromową.

 

 

Kicek26 A dzwoniłeś do Andrzeja Pary od tynków?

 

NA forum jest juz paru zadowolonych.

 

Cena jest bardziej atrakcyjna niz ta którą podajesz.

 

Tynki z Baumita proste i super zatarte, bardzo gładkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicek26 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162292

przeczytajcie sobie naprawde tą listę. o elektryka pytał ktoś dosłownie stronę wcześniej. Trochę krążymy w kółko. Nie obraźcie się, ale sa ciągle te same pytania non stop :(.

Ktos pyta o elektryka, za chwilę 4 posty niżej ktos inny znów o elektryka, za 2 posty to samo pytanie............ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podrzucić namiar na dobrego i w miarę taniego geodetę? Potrzebujemy zamówić mapę do celów projektowych.

 

W planie zagospodarowanie wpisane mam, że realizację zabudowy muszę uzgadniać z organami wojskowymi właściwymi ds. Ochrony Powietrznej.

Ktoś z Szanownych forumowiczów przerabiał coś takiego? Do kogo mam się zwrócić z tym czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem tutaj nowa, więc na początku chciałam się z wszystkimi bardzo serdecznie przywitać. Super, że jest to forum :)

W tym roku rozpoczynamy budowę małego wymarzonego domku :)

Jestem na etapie załatwiania wszystkich uzgodnień potrzebnych do pozwolenia na budowę, na samą WZ czekałam 6 miesięcy, ale udało się :rolleyes:

Dom będziemy budować systemem gospodarczym, na wiosnę zamierzamy zacząć działać.

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich użytkowników forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podrzucić namiar na dobrego i w miarę taniego geodetę? Potrzebujemy zamówić mapę do celów projektowych.

 

W planie zagospodarowanie wpisane mam, że realizację zabudowy muszę uzgadniać z organami wojskowymi właściwymi ds. Ochrony Powietrznej.

Ktoś z Szanownych forumowiczów przerabiał coś takiego? Do kogo mam się zwrócić z tym czymś?

 

Witaj na forum. Ja to przerabiałam, a raczej architekt. Jeździł do Krakowa do sztabu wojskowego po opinię. Całe pozwolenie na budowę i wszystkie formalnosci załatwiał mi architekt Pan Janik z Oświęcimia. A gdzie budujesz? (tak z ciekawości:wiggle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...