Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Osobiście odradzam Wszystkim KREDYT BANK - składałem tam równolegle wniosek refinansowy 21 12.2011 odpowiedź miała być do 2-3 tygodni . Dziś 07.02.2012 zadzwoniła prze,iła Pani i powiedziała, że nie dostaliśmy pozytywnej decyzji.

Dodam tylko że pozytywną decyzje miałem w BGŻ, PEKAO, MILLENIUM, EUROBANKU, CITYBANKU,a w KREDYT BANKU totalny ZONK Nie mam pojęcia co im nie pasowało.,

Więc KREDYT BANK na czarną listę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nawet jak się ma kasę to tez nie prosta sprawa. Jak się chce miec pożądnie to trzeba się nagimnastykować. Jeśli chodzi o styl budowy to tez zależy co cię interesuje. Taka firma kompleksowa jest zapewne bardzo wygodna. Ale moim zdaniem napewno wychodzi drożej. Ekipa murarz i pomocnik może brzmi jak "leżymy pod betoniarka i pijemy piwo" ale wcale tak nie musi być. My mieliśmy takich panów którzy budowali aż po dach. Materiały załatwialismy sami. Czyli nazwijmy to murarz plus pomocnicy i zrobili kawał dobrej roboty. Oczywiście nerwów zszarpali ale tylko z jednego powodu...nie umieli okresluić ile czego potrzebują i mówili dopiero jak im się materiał kończył, albo rzucali hasło :na jutro kominy by się przydały. I jedź, zamawiaj, szukaj....hahaha....były jaja...no ale robote wyklonali bardzo dobrze. Więc uważam tak, jeśli masz możliwośc zalatwiania, pilnowania, doglądania to murarz + ekipa, jeśli budujesz np. na odległość, czy nie masz możliwości "wyskoczyć" z pracy co by coś załatwić może ekipa kompleks:) no i wycena...jeśli kasy nie masz to ważna jest cena....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ogrzewania to stoję przed dylematem odnośnie kotła z podajnikiem. ciągle się waham między tłokiem np od Płonki z Osieka a ślimakiem z regionu Pleszewa wg opinii na forach i deklaracji producentów dają również radę z miałem. Mam prośbę o mały ranking u tych szczęśliwców co już ogrzewają swoje domostwa: jaki kociołek posiadacie i krótka opinia (może być dłuższa :rotfl:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Przeglądam od dłuższego czasu posty na temat ogrzewania z myślą o swoim domu. Mam do was pytanie czy macie jakąś sprawdzoną ekipę do kompleksowego wykonania CO.

 

Ja polecam mojego instalatora Pana Kamila Bogacza. Kontakt zamieściłem na białej liście !!!

Przyjechał, wycenił, doradził i się zdecydowałem. Fachowo, bez ściemniania

Może nie najtaniej, ale w bardzo rozsądnej cenie.

Sopiak z Kobiernic powiedział mi o 12 tys. więcej za to samo.

Inni lokalni instalatorzy mieli dość zawiłe wyceny, niby taniej, ale nie dawali np. Geberitów i wciskali jakieś tanie pompy,

lipne pexy nie wiadomo jakiej firmy. Wyceniali około 25-26 tys.

mam instalacje wykonana na bazie firm Kantherm (pexy, szafki, rozdzielacze), Herz (termostaty), Henrad (grzejniki) ,

Grundfos (pompy energooszczędne klasy B ), Wilo - Star Z Nova (energooszczędna pompa obiegowa)

Piec z podajnikiem tłokowym z firmy Specstal z blechy 8 mm.

Instalacja sprawuje się znakomicie

Kotłownia wykonana na zaworze 4 drogowym, bojler dwupłaszczowy 140 litrów, podłogówka około 60 m2

Jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ogrzewania to stoję przed dylematem odnośnie kotła z podajnikiem. ciągle się waham między tłokiem np od Płonki z Osieka a ślimakiem z regionu Pleszewa wg opinii na forach i deklaracji producentów dają również radę z miałem. Mam prośbę o mały ranking u tych szczęśliwców co już ogrzewają swoje domostwa: jaki kociołek posiadacie i krótka opinia (może być dłuższa :rotfl:)

 

Ja mam u siebie kocioł z podajnikiem tłokowym z firmy Specstal. Jestem bardzo zadowolony, spala wszystko jest bardzo wydajny i do tego nie duży. Początkowo wybierałem między Kotłobudem, Płonka a Specstalem.

Kilka pieców od Płonki ma moich znajomych, były z nimi problemy i przepalała się blacha na palenisku. Jeździli i spawali.

Teraz podobno montują tam szamot. Do tego jakos mało ustawne mi sie wydawały i nie pasowały do kotłowni.

Pozostał kotłobud i Specstal.

Kotłobud ma moj kumpel i ciocia. Są zadowoleni z użytkowania. Jednak paleniska awaryjne są w tych piecach bardzo małe, a ten który by mi pasował do kotłowni był czyszczony od góry. Pojechałem do osieka i sobie pogadałem z panem w kotłobudzie, byli skłonni dostosować piec do mojej kotłowni ( wysokość wylotu spalin) Jednak te ich piece wydały mi się bardzo duże.

Na końcu pojechałem do firmy Specstal, akurat to nieduza firma i udało mi się natrafić na szefa pana Piotra.

Wytłumaczył zasady konstrukcji, odpowiedział na wszystkie pytanie. Byłem tam jeszcze chyba z 3 razy :) I nie moglem się przekonać

Okazalo się że piece takie ma kilku moich znajomych. Pojechałem popytałem i się zdecydowałem.

Ostatecznie piec kupił mój instalator ze znizką

Piec nie jest duzy, ma z boku palenisko automatyczne, a z przodu normalne palenisko tradycyjne.

Podajnik zastosowany z boku, a nie z tyłu. Na palenisku automatycznym palilem ekogroszkiem, miałem 25, miałem 19 , retopalem.

Obecnie pale Jaretem z kopali Sobieski jest o 140 złotych za tone tańszy od retopalu. Jestem zadowolony.

Mułem tez paliłem, ale na palenisku tradycyjnym.

Obecnie ze znajomym zastanawiamy się jak spalac muł na palenisku automatycznym :D

 

Postanowiłem kupić piec od lokalnego producenta, ponieważ w razie "W" serwis jest na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie prądu czy ktoś teraz dostał od nich aneks? Ja miałam mieć wykonane przyłącze do 15-12-2011, przed świętami dostałam aneks który wydłuża termin do 30-04-2012:mad: Dzwoniłam do tauronu i tam mi jakiś "miły PAN" powiedział, że jak nie podpisze aneksu to wtedy oni ze mną rozwiązują umowę i że mają prawo tak mnie przeciągać do 16 miesiecy:mad: Miał ktoś podobną sytuację??

 

Hej mieliśmy identyczną sytuację, także widze ze to powszechne ze strony taurona, nie pozostało nam nic innego jak podpisac aneks, z tym że nam akurat sie tak bardzo nie spieszy z prądem mamy miec do 30. 03. 2012 a w umowie było do 21.12.2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, eh dawno tu nie zaglądałam, my już na finiszu, teraz czekamy na kuchnie , schody, kładziemy panele , bo gres i płytki połozone , no i mozna sie wprowadzać:) może na majówkę się uda, a jak tam inwestorzy, którzy zaczynali z nami mniej więcej -myślę tu o Mimonie, Tlalken, Bochen, itd mieszkacie już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do instalacji CO,pytanie do inwestorów którzy mają ten etap za sobą,o czym warto pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę przy wykonywaniu instalacji o raz jaki jest przybliżony koszt instalacji CO w domu ok.160m2 w tym 60m2 podłogówki(robocizna+materiał,z wyłączeniem grzejników i kotła).W mojej okolicy instalacje te głownie wykonuje pan Wandor z Polanki może komuś wykonywał i podzieli się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, eh dawno tu nie zaglądałam, my już na finiszu, teraz czekamy na kuchnie , schody, kładziemy panele , bo gres i płytki połozone , no i mozna sie wprowadzać:) może na majówkę się uda, a jak tam inwestorzy, którzy zaczynali z nami mniej więcej -myślę tu o Mimonie, Tlalken, Bochen, itd mieszkacie już?

 

:) rzeczywiście dawno cię nie było, ale im bliżej końca tym chyba mniej się zagląda. U nas też powoli bliżej przeprowadzki. Mamy już schody, kuchnię łazienkę na dole, płytki położone tam gdzie mamy być, mąż teraz będzie kładł panele, pomalował już wszystko prócz jednego pokoju. Więc tak jak i ty może na majówkę:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja wtrącę swoje trzy grosze w sprawie ogrzewania. Więc zdecydowaliśmy się iść po linii eko, i zafundowaliśmy sobie pompę ciepła. Padło na Danfosa, i firmę z Bielska, Prometeus. Chłopaki, wykonali projekt i wzięli się do roboty: wykonali wod-kan, podłogówkę i wszytko to podpięli razem z pompą. Pompa działa od dwóch tygodni, zaczęła jak na dworze było -10 i powoli powoli sobie grzeje. Domek ma 180m/2 w całym domku jest podłogówka. Dam znać za dwa trzy miesiące jak sobie radzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo mają ten kocioł? Chodzi mi o to czy to z nowszych konstrukcji czy coś starszego? A wy czy ogrzewacie?

 

Kocioł mają już kilka lat. Chyba z 7. Ale typ jest nowszy, z podajnikiem, z rusztem na drewno, elektroniczna regulacja. Ale tak jak mówiłam kilka razy już miał ustarki i to powarzne. Dwa razy go całkowicie demontowali i wymieniali.... kłopot polegał na tym że z tego pieca również jest ciepła woda więc jak się zepsuje to nie ma się w czym kąpać:).

My mamy ogrzewanie gazowe plus kominek z płaszczem z rozprowadzeniem do kaloryferów. Myślę jednak że w naszym czasach każde ogrzewanie jest drogie. Chyba że ktoś ma kartki na węgiel w rodzinie to tylko piec na opał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...