Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wielkie dzięki ;-)

 

Mam jeszcze pytanie do znawców tematu:

 

Mam w projekcie ceramikę Porotherm Wienerbergera 25 P+W.

Czy warto zastosować zamiast niej do budowy HELUZ (Porotherm) 25 P+W /250/250/238 = 0,38 W/m2K

Parametry bardzo dobre , ceramika ... ?

Może mieliście styczność z tym materiałem

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej i Nel : My budujemy w Kętach,

także mieliśmy ostatnio rajd za płytkami ze względu na projekty łazienek, i wybraliśmy Tubądzin, do jedej Harion a do drugiej Elegant Natur. Ale płytki ostatecznie kupimy w sklepie internetowym bo wychodzi dużo taniej.

 

BorowczykKDR : My także mamy Porotherm z winerberger ale 30 a w środku działówki z prefabetu. Kiedy kupowaliśmy jeden sprzedawca bardzo gorąco oferował nam cegły "Jopek" , ale raz to fachowcy nam to odradzili, a dwa to podchodzimy do tematu w ten sposób że lepiej budować z tego co większość :) bez eksperymentów.

o HELUZ nigdy nie słyszałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach z kopalni zapisano nam, że na terenie gdzie będziemy stawiać domek po 2030 może być I kategoria szkód.

Czy będę musiał robić jakieś zmiany w konstrukcji?

Jak wygląda ewentualne uzyskanie zwrotu kosztów z kopalni?

 

to juz pytanie do architekta lub konstruktora. Z tego co wiem kopalnia niechętnie wypłaca odszkodowania i często sie to kończy na drodze sądowej. Radzę się zastanowić nad budową w danym miejscu. Dla przykładu tylko powiem że rodzice koleżanki w wieku po 50-tce teraz muszą się wyprowadzić z domu. Dostali odszkodowanie od kopalni (wygrali sprawę) a za to kopalnia nasłała na nich nadzór budowlany, bo skoro dostali odszkodowanie za dom który budzi zagrożenie to mają się wyprowadzić. To są ciężkie sprawy. Z kopalnia jak z urzędem - bywa trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak ja Wam serdecznie gratuluję i trochę zazdroszczę,że już kończycie:)

My zaczynam w sierpniu lipcu z mieszanym optymizmem dopiero teraz policzyłam ile mnie będzie stan surowy kosztował i mega auuuł:(

 

Nie wiem jakie cuda sie dzieją że wszędzie domy rosną a ja ni jak nie widzę jak do konca roku uzbierać 40tys żeby przykryć dachem:(

 

Nic nowe hasło w tv usłyszałam niecenzuralne "miej wyj...e, a będzie Ci dane" chyba sobie jako motto przybiorę do głowy:)

 

A domek użytkowej ma 110m2 parterówka ze względu na córeczkę. Calkowitej 170 dach wielospadowy jak to w parterówkach projekt robił Konstruktor z Chrzanowa z polecenia Coli na razie zadowolona jestem z fazy projektu teraz maja składać o pozwolenie na budowę jak dostanę i kwiatków nie będzie to polecam na razie bardzo dobrze sie z nimi współpracuje:)

Oczywiste dylematy juz sa z czego budować czy z porothermu czy z maxa czy z pustaka z bielska. Kwestia ceny... Jaki dach itp. Może w wolnej chwili której każdemu brak pochwalicie sie z czego wybudowaliście, budujecie jaka dachówka ogrzewanie:)

Wątek oczywiście cały przeczytany kilka razy wiec trochę juz wiem:)

 

Lidka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz pytanie do architekta lub konstruktora. Z tego co wiem kopalnia niechętnie wypłaca odszkodowania i często sie to kończy na drodze sądowej. Radzę się zastanowić nad budową w danym miejscu. Dla przykładu tylko powiem że rodzice koleżanki w wieku po 50-tce teraz muszą się wyprowadzić z domu. Dostali odszkodowanie od kopalni (wygrali sprawę) a za to kopalnia nasłała na nich nadzór budowlany, bo skoro dostali odszkodowanie za dom który budzi zagrożenie to mają się wyprowadzić. To są ciężkie sprawy. Z kopalnia jak z urzędem - bywa trudno.

 

Bez przesady, nawet jeśli będzie I kat. to nie podwód żeby się z południowej Polski wyprowadzać. Rozumiem III kat.

Pytam jakie macie doświadczenia, a nie co gdzieś słyszeliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa od dachu zajęta tak się grzebałam z tym projektem że wszystkie terminy zaklepane juz maja:(

 

Stąd moja prośba do stałych bywalców co juz koncza przygodę z budową o namiary na dobrą ekipę od dachu przejrzałam liste czarno biala niewiele tam jest namiarów na murarzy i ekipy od dachu więc prosze Was o kontakty moze byc na priv.

 

Mimonka ty chwaliłaś swojego murarza podaj proszę kontakt.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach z kopalni zapisano nam, że na terenie gdzie będziemy stawiać domek po 2030 może być I kategoria szkód.

Czy będę musiał robić jakieś zmiany w konstrukcji?

Jak wygląda ewentualne uzyskanie zwrotu kosztów z kopalni?

 

Hej ja mam IV kategorię szkód górniczych najgorszą- przy V kategorii już nie wydają pozwoleń na budowę. Więc myślę, że nie masz się o co martwić. Ja mam solidne zabezpieczenia przed szkodami tzn. pełną płytę fundamentową i trzpienie. Zależy też gdzie budujesz, bo mnie zwraca PKW i z tego co wiem to nie ma problemów ze zwrotem kasy. Trochę inaczej wygląda zwrot przy budowach na terenie kopalń Kompanii Węglowej. Najlepiej udać się do projektanta oni się w tym dobrze poruszają i doradzą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem. Pierwsze pytanie czy macie zawarte umowy z kierownikiem budowy i płacicie za każdy etap pobytu na budowie sporządzacie protokół odbioru robót czy jest to na gębę i jest tylko wpis do dziennika budowy? Ile razy kierownik powinien być na budowie? Czy ktoś z Was ma inspektora nadzoru? Jak to wygląda w praktyce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ;-)

 

Mam jeszcze pytanie do znawców tematu:

 

Mam w projekcie ceramikę Porotherm Wienerbergera 25 P+W.

Czy warto zastosować zamiast niej do budowy HELUZ (Porotherm) 25 P+W /250/250/238 = 0,38 W/m2K

Parametry bardzo dobre , ceramika ... ?

Może mieliście styczność z tym materiałem

 

 

Pozdrawiam

Hej. My budujemy z Porothermu- rozważaliśmy Leyer,ale w końcu stanęło na Wienerbergerze (konsultacje z hurtowniami, wykonawcą i kierownikiem budowy).Znam ludzi, którzy wybierali też tańsze opcje np. Jopka i domki też pobudowane i stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem. Pierwsze pytanie czy macie zawarte umowy z kierownikiem budowy i płacicie za każdy etap pobytu na budowie sporządzacie protokół odbioru robót czy jest to na gębę i jest tylko wpis do dziennika budowy? Ile razy kierownik powinien być na budowie? Czy ktoś z Was ma inspektora nadzoru? Jak to wygląda w praktyce?

 

My zapłaciliśmy po SSO, umowy nie mamy spisanej, ale kierownik był co etap, czyli przed wylaniem stopy, po wylaniu, po zaszałowaniu fundamentów, przy wylewaniu, itd. Ogólnie mówiąc był bardzo często, nawet sam od siebie potrafił przyjechać bo był w pobliżu. W cenie jest wszystko, czyli nie liczy sobie za każdy przyjazd na budowę. Protokółu nie spisywał, był tylko wpis do dziennika. Inspektora nie muszę mieć, więc nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejno:

- nicram_aisak , nie pisze co gdzies slyszałam tylko to co wiem z obcowania z ludźmi na szkodach, moja praca akurat ma styczność z takimi ludźmi i wiem że to są powazne problemy, ale technologia idzie do przodu i nie można porównywać domu wybudowanego 60 lat temu a tego który zbudujesz teraz, dlatego uwazam że najlepiej doradzi specjalista a nie my budowniczowie amatorzy, ponoc Pan Baran zna się na rzeczy. I wcale nie mówię że się trzeba wyprowadzać tylko że trzeba się zabezpieczyć przed ewentualnymi szkodami.

- Mixxer ekipa od dachu u mnie byla ta sama co u Andrzeja i Nel, z tym że u mnie robili cały dom od podstaw. I na 80% pewnie nie ma szans zająć ich w tym roku już. Dach niestety robi swoje w domu. I daje piekny wygląd i niestety cenę. Im bardziej "wielospadowy" tym droższy. Ale rzeczywiście przy parterówce ciężko zrobić dwuspadowy jeśli dom ma mieć 110 m2.

- Nelly kierownik powinien byc na każdym odbiorze zbrojenia przed zalaniem, do sprawdzenia więźby i po przykryciu. My płacilismy po ukończeniu robót calościowo. Inspektor nadzoru do budowy domu nie jest wymagany.

Co do materiału, jak wspominałam my mamy z porothermu, ale ludzie budują z różnego materiału. Trzeba dostaosować trochę do kieszeni troche do tego jak się chce mieć dom wykonany.

pozdrawiam i życzę wszystkim zaczynającym duuuuuużo optymizmu:)

- a co do dofinansowania oczyszczalni trzeba się dowiadywać w konkretnej gminie, każda ma swoją politykę więc ciężko odpowiedzieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy umowy podpisanej z kierownikiem, umówiliśmy się na całość i wypłacamy po trochu jak przyjeżdża. Jako że SSO mamy zakończony to kierownik powiedział że teraz przyjedzie może po instalacjach, ale najbardziej go interesowało do przykrycia domu. Musiał być przy wykopaniu dziur pod fundamenty , po zalaniu, po szałowaniu i znów po zalaniu, potem przy zbrojeniu deki i zalaniu, potem przy więźbie i już po przykryciu dachu. Więc parę razy był.

Wiem że niektórzy chcą brać kasę za każdy przyjazd na budowę, nie za całość, wtedy na pewno wyszłoby drożej. Protokołów żadnych nie dawał, tylko wpisy w dzienniku budowy. Inspektora nie mieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...