Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Planuję przydomową oczyszczalnie ścieków. czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia ?

Ekipa , dofinansowanie z gminy , papierologia itp ...

 

Pozdrawiam

Gmina dofinansowuje oczyszczalnie, trzeba jakieś papierki wypełnić. My w projekcie mieliśmy oczyszczalnię z drenażem w trakcie budowy zmieniliśmy ją na biologiczną ze zbiornikiem i studnią chłonną. Czyli, oczyszczalnia pracuje i woda płynie do zbiornika 400 l, który mamy zaraz za oczyszczalnią i z niego nadmiar odprowadzany jest do studni chłonnej. Na szczęście domek stoi w starym korycie Soły i już od 1,5 metra mamy żwiry. Studnię wkopaliśmy na 4 metry, (czyli wykopaliśmy dziurę i ułożyliśmy kręgi które obsypaliśmy). Dziennie domek z 4 osobową rodzinką zużywa ponad 500 l wody, więc jeśli chociaż część z tego odzyskamy dzięki oczyszczalni biologicznej to mamy wodę do podlewania ogródka i mycia samochodu.... I nie trzeba za nią dodatkowo płacić ponieważ już raz zapłaciliśmy. Dlatego zdecydowaliśmy się na oczyszczalnię biologiczną. Mamy model AT6. Zakupiliśmy go w firmie z Bielska-Białej GMG Instal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierownika budowy. Też nie mamy z nim umowy, nie jest potrzebna widujemy się codziennie w pracy i niech by tylko spróbował coś zawalić...

Oczywiście żartuję drogi Wojtku. Ważne jest też aby budować lub remontować domek (jak w naszym przypadku) blisko trasy przejazdu kierownika z pracy do domu :) . Wtedy możemy mieć pewność że będzie wpadał na budowę częściej niż potrzeba ponieważ będzie miał po drodze... :)

A tak na poważnie to ważne są dwie rzeczy: 1. Dobra ekipa budowlana, 2. Sprawny i kompetentny kierownik budowy.

Ja mam to szczęście że jestem związany z branżą budowlaną i miałem okazję poznać kilka ekip, gdyż z racji wykonywanego zawodu sprawowałem nad nimi nadzór. I jeżeli widzę że ekipa zwraca uwagę na detale, pyta się jak czegoś nie wie dzięki temu nie uprawia samowolki, przyznaje się bez problemu że czegoś nie jest w stanie zrobić to wiem że mam do czynienia z fachowcami. Po drugie jak na budowie znajdujemy butelki i puszki po piwie to jest to sygnał że ktoś ma więcej czasu niż powinien. Sprawny kierownik budowy wyłapuje wszystkie błędy partackiej ekipy. Ważne jest aby mieć z nim dobry kontakt, lepiej żeby nie znali się z ekipą ponieważ nie będą mieli możliwości dogadywania się na boku, lub przynajmniej będzie to utrudnione. Jak będą chcieli to nie ma na to mocnych. Ale lepiej mieć kierownika po swojej stronie.

Ja mam to szczęście że mam dobrą ekipę i kierownika.

Ekipa jest na białej liście polecam. A kierownik jest ogólnie już znaną personą i chyba bardzo zapracowaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schodów podawałam namiar na bialej liście. Ale dla tych co tam nie zaglądaja polecam Pana Jerzego Lacha z Podobina http://www.drewlach.pl

Robil u nas schody, jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest solidny, terminowy, ro bi to co się chce aczkolwiek potrafi doradzic jak by było lepiej i wygodniej. Cenowo tez byl najrozsądniejszy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie mam. Obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy budowlanej, szukałem na różnych forach ale opinie są podzielone, więc zapytam jak Wy radzicie. Ekipa z materiałem własnym np. KRESBUD, czy powierzonym typu murarz i jego pomocnik a ja za wszystkim jeżdżę?

 

polecam budować system gospodarczym, zawsze bedzie taniej i bezpieczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałam białą/czarną listę w temacie okien. Ogólnie wiem, że pozytywne opinie-Oknoplast Kęty. Może polecicie jeszcze jakieś firmy???jakie macie okna w domu?Czy pakiet trzyszybowy to teraz już podstawa jeśli mowa o ciepłych oknach?I temat bram garażowych- gdzie warto zajrzeć (chodzi mi o tańsze bramy), gdzie montaż też będzie spoko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ma ktoś namiary na dobrych i w miarę niedrogich fachowców od schodów drewnianych?

 

Jestem na etapie tynków. Mam już instalację wodną, gazową i elektryczną. Gdyby ktoś szukał sprawdzonych fachowców to polecam.

 

Pozdrawiam

 

Witam .czy możesz wysłać namiary na instalatorów od c.o ,cwu i gazu .bo jestem na etapie szukania sprawdzonych fachowców.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasja83 my mamy okna plastikowe z firmy THERMO PROFIL kupione w Wieprzu sklep NOWOSTYL , jeżeli chodzi o sklep i montaż to jesteśmy zadowoleni, cena w porównaniu tych samych okien z Kętami była niższa. Montażysta który przyjechał na pomiary doradził, podpowiedział. Założyli wszystko w jeden dzień. Czekaliśmy 4 tygodnie (listopad) Na razie nie mieszkamy więc o oknach nie mogę bliżej nic powiedzieć. jedyny błąd który zrobiłam i żałuję to podzieliłam okna szer. 120 na pół i wyszło okropnie. Mamy dwie szyby i ciepłą ramkę, trzy szyby wiadomo lepsze jak kogoś stać. Za bramą też się rozglądam i chętnie usłyszę jakieś opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałam białą/czarną listę w temacie okien. Ogólnie wiem, że pozytywne opinie-Oknoplast Kęty. Może polecicie jeszcze jakieś firmy???jakie macie okna w domu?Czy pakiet trzyszybowy to teraz już podstawa jeśli mowa o ciepłych oknach?I temat bram garażowych- gdzie warto zajrzeć (chodzi mi o tańsze bramy), gdzie montaż też będzie spoko?

 

Witam!

 

Ja zamawiałem okna w Normie 2000.

Polecam kontakt z Krzyśkiem Holzmanem tel. 664117132 - doradzi, pomierzy.

 

Jako jedynym udało się zrobić wymyślnie otwierane okno. Cena najniższa w Oświęcimiu.

Montaż szybki i sprawny.

 

Szybę mamy podwójną.

 

Bramy garażowe też można zamówić w Normie albo polecam Waldemara Serafina http://tech-instal.com.pl/

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...