Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oki... przebrnąłem przez cały watek i przez te psiaki i krzewy i inne ;)

 

mam pytanka :

1) ma ktos na zbyciu blaszak?

widziałem na allegro po 770 zł ale dowóz 150 zł... widziałem tez po 880 zł i dowóz gratis

wolałbym jednak dać połowę tego i kupic uzywany... bo w końcu jakie to ma znaczenie? :)

2) kto Wam budował/buduje Wasze wymarzone domki? Ekipy są tu z okolic czy egzotyka jakaś? ;) CZytam, że większosc buduje etapami (i trudno się dziwić) ale czy do wszystkich etapów przewidzieliscie ta sama ekipe?

3) gdzie zaopatrujecie sie w materiały budowlane?

4) ile płaciliscie za adaptacje projektów, ile za kierownika budowy, ile za geodete (mapki pod projekt)?

 

to narazie chyba tyle :)

polecacie kogos z kierowników? no i ekipy, ekipy, ekipy :)

 

@arro77

a w której części Rajska się budujecie?

my w stronę Wilamowic z pieknym widoczkiem na Beskidy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki... przebrnąłem przez cały watek i przez te psiaki i krzewy i inne ;)

Hihihihi, jeszcze nie było zdjęć z moich wczasów :lol: :lol: :lol: .

 

Cola, dzięki za podanie cen. Jak widać ciągle idą w górę :roll: . Szkoda, że nie można tego samego powiedzieć o naszych zarobkach :evil: . Nam udało się jeszcze rok temu kupić działkę budowlaną /z warunkami/ za 20 zł/m^2 ale dziś już w tej okolicy sprzedają za 70 zł :o . Wariactwo po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, he! Postaram się odpowiedzieć chociaż częściowo.

1. Blaszaka na zbyciu nie mam i nie słyszałam o nikim, kto by miał. Wogóle, jak szukałam, to ciężko było znaleźć coś w normalnej cenie i nadające się do eksploatacji!

2.Ekipę mam z okolic Oświęcimia , ale pisałam o niej już parę razy i nie będę się powtarzać, skoro czytałeś już cały wątek, to wiesz o nich wszystko.Przy budowie etapami nie ma takiego znaczenia, czy kontynuuje ta sama firma, bo i tak nie dają wtedy upustu na robociznę, ja jeszcze nie wiem, kto mi będzie robił dach.

3. W materiały zaopatrywaliśmy się tam gdzie było taniej, ja szperałam po internecie w poszukiwaniu tanich dostawców a brat zwiedzał okoliczne składy budowlane i zasięgał informacji po budujących się znajomych. Wiem,że najtańszy beton jest w Witanowicach, bloczki betonowe wozili mi zza Krakowa a drewno z gór!

4. O kosztach adaptacji projektu też już pisałam- 2300- to było zdecydowanie za drogo.Pozwolenie na budowę kosztowało nas 3000- załatwiał nam znajomy, geodeci-( wytyczanie ław fundamentowych) 400 zł.

Projekt przyłącza wody- 300 zł i prądu zdaje się ,że tyle samo.Kierownikowi jeszcze nie płaciliśmy nic, ale to znajomy, więc nie może służyć za przykład :wink:

To chyba tyle na razie. Na mojej budowie cisza chwilowo, niedługo będą zakładać folie kubełkową i zasypywać te wszystkie dziury. Szkoda,że mnie tam już nie ma i tego nie zobaczę! Pozdrawiam wszystkich budujących!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, he! Postaram się odpowiedzieć chociaż częściowo.

1. Blaszaka na zbyciu nie mam i nie słyszałam o nikim, kto by miał. Wogóle, jak szukałam, to ciężko było znaleźć coś w normalnej cenie i nadające się do eksploatacji!

2.Ekipę mam z okolic Oświęcimia , ale pisałam o niej już parę razy i nie będę się powtarzać, skoro czytałeś już cały wątek, to wiesz o nich wszystko.Przy budowie etapami nie ma takiego znaczenia, czy kontynuuje ta sama firma, bo i tak nie dają wtedy upustu na robociznę, ja jeszcze nie wiem, kto mi będzie robił dach.

3. W materiały zaopatrywaliśmy się tam gdzie było taniej, ja szperałam po internecie w poszukiwaniu tanich dostawców a brat zwiedzał okoliczne składy budowlane i zasięgał informacji po budujących się znajomych. Wiem,że najtańszy beton jest w Witanowicach, bloczki betonowe wozili mi zza Krakowa a drewno z gór!

4. O kosztach adaptacji projektu też już pisałam- 2300- to było zdecydowanie za drogo.Pozwolenie na budowę kosztowało nas 3000- załatwiał nam znajomy, geodeci-( wytyczanie ław fundamentowych) 400 zł.

Projekt przyłącza wody- 300 zł i prądu zdaje się ,że tyle samo.Kierownikowi jeszcze nie płaciliśmy nic, ale to znajomy, więc nie może służyć za przykład :wink:

To chyba tyle na razie. Na mojej budowie cisza chwilowo, niedługo będą zakładać folie kubełkową i zasypywać te wszystkie dziury. Szkoda,że mnie tam już nie ma i tego nie zobaczę! Pozdrawiam wszystkich budujących!

 

zastanawiają mnie te koszty pozwolenia na budowę,co miałoby się składać na taką sumę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arro77 napisał:

 

zastanawiają mnie te koszty pozwolenia na budowę,co miałoby się składać na taką sumę?

 

Te 3000 zł. to wszelkie opłaty w urzędzie, geodeta, oraz wynagrodzenie dla załatwiającego nam to pozwolenie. To był architekt, który dodatkowo ( prócz załatwiania papierów ) kończył nam i poprawiał po p. Knyczu adaptację projektu. A pozwolenia nie mogliśmy załatwiać sami, bo w Polsce bywamy za krótko :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciagam temat bo niebezpiecznie sie zawieruszył ;)

 

PS zdecydowalismy się na projekt indywidualny

pracownia projektów KONSTRUKTOR w Chrzanowie

projekt od podstaw 4000 zł :o

mozna tez u Nich wziąć kierownika budowy za +/- 1300 zł (zalezy od skomplikowania projektu)

 

polecam bo pełna profeska i super obsługa

we środe bylismy na pierwszej rozmowie, a juz miałem telefon, ze w ten wtorek mozemy przyjechac na wizualizacje itd

jesli zaakceptujemy to do 2tyg bedzie projekt gotowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witajcie. Dąłączm jako kolejna budująca. Tak na marginesie - to budujemy razem z Colą. Tzn. Razem ale osobno :D . Mamy jedną działkę w Rajsku- jak pisał wcześniej Cola- podzieloną po wielu kombinacjach i dopiero w przyszłym roku będziemy ją dalej dzielić. Papiery jeszcze w trakcie załatwiania. Cola projekt już ma, ja odbieram dziś w tej samej firmie w Chrzanowie. Zaraz potem będą występować o pozwolenie na budowę. W tym roku chcemy podciągnąć wodę do działki - bo mamy dość kawałek (ok. 150 m), utwardzić drogę dojazdową (od gminnej mamy własną, 75-cio metrową drogę), postawić jakiś blaszak i pewnie to będzie w tym roku wszystko. Cola wprawdzie cały czas ma nadzieję, ze wyleje jeszcze w tym roku fundamenty ale mi jakoś trudno w to uwierzyć, tym bardziej, że nawet z wodą nie możemy ruszyć dopóki nie będziemy mieć pozwolenia na budowę. Narazie więc skosiliśmy trawsko i w wolnych chwilach jeździmy je spalać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących. Pilnie szukam dobrej solidnej i oczywiście taniej :) ekipy do wykonania dachu z okolic brzeszcz i Oświęcimia. Znacie kogoś? bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam !

Niestety nie pomogę bo nie znam żadnej ekipy do wykonania dachu ale jak już coś znajdziesz to się pochwal bo sama będę potrzebować ale dopiero w przyszłym roku na jesień :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p ło ło ło! cos nam grupa zleniwiała :wink:

hehe. nie dziwie się bo sama się obijam. Witam wszystkich którzy dołączyli :wink: :wink: :wink: . Sporo już mamy ludzi :D

U nas z nowych wieści: blaszak na działce!!! powiem wprost! jest super!!! 8) wszystko można tam wrzucić. Mamy też nową kosiarkę której zręcznie używa mąż. Taka linkowo jakas tam. Powycinaliśmy chaszczyki i się przyjemniej zrobiło. Nasz proj tkwi w urzędzie. Czekamy na wieści :D.

Co do Konstruktora to znam tą firmę od mniej milej strony ale jeśli jesteście zadowoleni to najważniejsze.

Margola4585! my też wciąż mieliśmy nadzieję na fundamenty w tym roku. Ale trzeba chyba sie pogodzic z faktem że na ten rok temat umarł. Nawet nie ammy jeszcze wykonawcu. Cóż, pewnie skonczy się na wytyczeniu domu przez geodetę i oporządzeniu działki :roll: co poradzić :roll: :roll: :roll:

A co tam u staruchów zorzowych i Toszkowych??? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, tym "nowym" i "starym" też ! Ja nie mam o czym pisać, bo na mojej budowie cisza kompletna. Folia kubełkowa przybita, drenaż założony i zasypany działa cudownie i teraz gromadzimy fundusze na dach.

Ale fajnie,że u Was się coś dzieje i macie plany na jesień! Może wrzucicie jakieś fotki? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też narazie siedzimy cicho bo na działce niewiele się zminieło - można nawet powiedzieć że nic. Narazie tkwimy jeszcze w sferze papierkowej. Czekamy na uzgodnienia przyłączy, żeby projektanci mogli wystąpić o pozwolenie na budowę. W najbliższym czasie mają mi też zaprojektować przyłącze wody i da Bóg, że śnieg nie spadnie zbyt wcześnie, to tą wodę do działki podciągniemy.

Ogłośiliśmy też przetarg - :wink: na ekipę budowlaną. Pierwsi oferenci zbili nas z nóg swoją ceną ale może to i dobrze, bo każda następna może być tylko lepsza....

I tyle w temacie.

Narazie - "do napisania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...