Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Si senior.

 

Nic fajnego :/

 

Kopara i ogień.

 

Kręgi z Bielan - z betoniarni, 1,5 i 1 metr średnicy.

 

Profil studni - humus jakieś 40 cm, piach/żwir jakiś metr, dalej żwir.

 

Górkiewicz koparmistrz wykopał dół na jakieś 2,5 metra, bo obsypywało. Opasaliśmy kręgi wężem strażackim i pod łyżką kopary do studni. Po kolei zasypywanko i dokładanie kręgów. Ja oczywiście w środku. W trakcie w miarę możliwości wybraliśmy jeszcze z kręgów ze środka - ciężko bo łyżka jest mimo wszystko duża.

 

Na koniec wylądowałem w studni, wybrałem wiaderkami szlam - jakieś 20 wiaderek. Potem przykryć (obowiązkowo, bo mam dzieci) i spać (bo byłem po nocce w pracy).

 

Impreza ciężka dla jednego, ale do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje MISIOr za info.

 

Ile kręgów ?

 

Ja mam na 1,5 m glinę i nie za bardzo chcę studnię kręgową.

Wolał bym wywiercić.

 

No i szukam kogoś w okolicy kto takowe studnie wykonuje :-)

 

Pozdrawiam.

 

co do wierconej studni to my mamy taką. Odwiert był na 16 m , a na 14 chyba była woda. U nas jest glina glina glina i potem ił. Robiły chłopaki z Brzeszcz http://www.wiercenie-studni.eu/?gclid=CKP1kY2Z7q8CFUVc3wodszQl2w . Wszystko bardzo dobrze, śmiało polecam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Doberek.

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wykonywał może studnię ?

Potrzebna mi będzie głównie don podlewania i mycia pojazdów ( nie w celach spożywczych )

 

Jakieś doświadczenia w tym temacie ?

 

 

Pozdrawiam

BorowczykKDR

 

Ja mam dwie studnie chłonne po 4kręgi 0,5m , podłączyłem do nich rynny z dachu i na 3-4 podlewania ogródka wystarczą. Studni z prawdziwego zdarzenia nie budowałem bo ponoć na moim terenie wody są dość głęboko a głębinowa już trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem właśnie po wykopaniu studni na głębokość 7 kręgów i poszukuje firmy z Kęt i okolic do wypompowania szlamu z dna studni około 2 kręgi. Czy ktoś może polecić jakąś firmę oraz orientacyjny koszt wykonania takiej usługi? A z innej beczki ma ktoś jakieś namiary na tanie deski szalunkowe 32 potrzebne około 5m3

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a w jakich rejonach się zamierzasz rozprzestrzeniać?

U nas praca wre, wziąłem 3 tygodnie urlopu i lecę z płytkami, układam znaczy się.

Jeśli ktoś jest na etapie myślenia o płytkach to mogę polecić paradyż, seria My Way, Noce naturalne - na podłogę. Ułożyłem je w jednej łazience, teraz układam w kuchni, efekt super. Płytki imitują naturalne drewno. Jak ktoś mi wytłumaczy jak wkleić zdjęcie to wrzucę jak skończę kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:))

Bedziemy budować w Jawiszowicach a dokładnie na samiutkim końcu na tzw Jaźniku:)) Narazie bawię się w kompletowanie dokumentacji i będę szukać dobrego architekta do adaptacji projektu i geodety. A później tylko pozwolenia i czas ruszyć łopatą:))) O płytkach narazie nie myśle - marzą nam się kamienie naturalne na posadce na dole - a góra sypialniana wiec myślimy o dywanach - ale co z tego wyjdzie zobaczymy:))

 

Ale zaintrygowałeś mnie tymi płytkami imitującymi drewno zaraz bede szukac:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wiesław Kołodziejczyk - Kobiernice - kompleksowo, bezproblemowo, czysto, sprawnie:)

 

Pan Adrzej Para właśnie skończył u nas tynkować z zewn. Jak juz kiedyś pisałam gorąco go mogę polecić. Z czystym sumieniem!!! Więc jeśli wam termin spasuje i szukacie kogoś to go bierzcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wiesław Kołodziejczyk - Kobiernice - kompleksowo, bezproblemowo, czysto, sprawnie:)

 

Pan Adrzej Para właśnie skończył u nas tynkować z zewn. Jak juz kiedyś pisałam gorąco go mogę polecić. Z czystym sumieniem!!! Więc jeśli wam termin spasuje i szukacie kogoś to go bierzcie:)

 

To Para robi też ocieplenia i tynki zewnętrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie, my nie robimy ocieplenia ponieważ budowalismy systemem gruby mur na zaprawie cieplnej. W związku z tym potrzebowaliśmny fachowca od tynku na mur a nie na styropian. Pan Para sie podjął i wyszlo mu to oczywiście super:)

 

Czyli Pan Para w dalszym ciągu ma "parę" :), super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...