Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

Więc prosze o opinie i uwagi .

 

Wolałbym zainstalować sobie bojler z pompą ciepła. Myślałeś o tym: http://www.dimplex.de/pl/p-ciepla/pompy-ciepla-cieplej-wody/pompy-ciepla-do-podgrzewu-cwu-z-komfortowa-regulacja.html. Inni producenci też to mają. Korzystasz cały rok i w ostatecznym rozliczeniu wychodzi lepiej jak kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nicram_aisak , jeżeli chodzi o Kęty np. na przyłącze wody mieliśmy 2 wyceny z kopaniem (50 m) i bez. różnica była ok 1 000,00 zł i kopaliśmy sami, (koparka wyszła taniej) oni wpinali się w rurę i kładli, zakładali licznik wszystko w jeden dzień, po wszystkich uzgodnieniach trzeba było zgłosić dwa dni wcześniej że będzie wykopane. Prąd to zupełnie inna bajka. Czekaliśmy parę miesięcy, mieliśmy wcześniej wszystkie uzgodnienia (bez tego podobno ok roku czekania czasem dłużej) Póżniej mąż był tam jeszcze z 10 razy :) i uzgadniał termin i przyjechali tydzień za wcześnie :) i elektryk ich odesłał bo na następny dzień dopiero zakładał skrzynkę. Póżniej mąż był jeszcze parę razy przyjechali zjechali na dół z kablem do skrzynki a później trzeba było zapłacić (czekaliśmy tydzień na fakturę wysłaną pocztą z Bielska do Kęt, która z resztą nie dotarła:) i zamontowali licznik. My mieliśmy słup na naszej działce, od słupa do domu kopaliśmy sami. Wszystkie uzgodnienia były przy projektcie, projekt przyłącza wody był kupowany osobno wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicram_aisak , jeżeli chodzi o Kęty np. na przyłącze wody mieliśmy 2 wyceny z kopaniem (50 m) i bez. różnica była ok 1 000,00 zł i kopaliśmy sami, (koparka wyszła taniej) oni wpinali się w rurę i kładli, zakładali licznik wszystko w jeden dzień, po wszystkich uzgodnieniach trzeba było zgłosić dwa dni wcześniej że będzie wykopane. Prąd to zupełnie inna bajka. Czekaliśmy parę miesięcy, mieliśmy wcześniej wszystkie uzgodnienia (bez tego podobno ok roku czekania czasem dłużej) Póżniej mąż był tam jeszcze z 10 razy :) i uzgadniał termin i przyjechali tydzień za wcześnie :) i elektryk ich odesłał bo na następny dzień dopiero zakładał skrzynkę. Póżniej mąż był jeszcze parę razy przyjechali zjechali na dół z kablem do skrzynki a później trzeba było zapłacić (czekaliśmy tydzień na fakturę wysłaną pocztą z Bielska do Kęt, która z resztą nie dotarła:) i zamontowali licznik. My mieliśmy słup na naszej działce, od słupa do domu kopaliśmy sami. Wszystkie uzgodnienia były przy projektcie, projekt przyłącza wody był kupowany osobno wcześniej.

 

Chcę rozpocząć prace w przyszłym roku. Rozumiem, że z wodą można się wstrzymać aż buda powstanie i będę miał gdzie wodomierz zainstalować. Skrzynkę z prądem chce mieć przy bramie wjazdowej, więc lepiej już w tej chwili zaczynać.

Czy dobrze rozumuje?

A co z gazem, jak tu sytuacja się kształtuje, jakie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę rozpocząć prace w przyszłym roku. Rozumiem, że z wodą można się wstrzymać aż buda powstanie i będę miał gdzie wodomierz zainstalować. Skrzynkę z prądem chce mieć przy bramie wjazdowej, więc lepiej już w tej chwili zaczynać.

Czy dobrze rozumuje?

A co z gazem, jak tu sytuacja się kształtuje, jakie doświadczenia?

 

Na gaz czeka sie teraz około 8 miesiecy zalezy jak daleko jest gazociąg. Informacje aktualne - byłem w gazowni wczoraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z prądem mieli czas na wykonanie przyłącza do końca maja, ale.... sąsiadka miała himery........ chodziło o ogródek, żeby jej nie zniszczyli. Było kilka pomysłów, jak kopać- bo złącze kablowe w ziemi. Wymyśliła sobie przewiert prawie przez całą działkę / chociaż wcześniej na piśmie wyraziła zgodę na kopanie ręczne bez użycia ciężkiego sprzętu/ - na co energetyka nie wyraziła zgody bo za drogo. Ostatecznie kopali ręcznie, ale prądu nadal nie mam.Miał być protokolarny odbiór wykonania przyłaczą z energetyki i wystawiona dla mnie faktura. A jest wielkaaaaaa cisza. Tyle, że mam skrzynkę podłączoną i buduję na agregacie. Za to koszty ho,ho,ho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Dawno mnie tu nie był, ale może pomożecie.

Czy ktoś z was wie gdzie w Krakowie lub okolicy kupić takie elementy na słupki ogrodzeniowe i podmurówki? Chodzi o ten konkretny wzór

 

będę wdzięczna za pomoc jeśli ktoś widział je na jakimś składzie lub wie gdzie takie produkują.

 

 

http://images36.fotosik.pl/233/66ac8f08e1797af6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kompletną skrzynkę elektryczną (tzw.prowizorka budowlana,użytkowaną 1 rok) z dwoma gniazdami 220V i jednym siłowym + ok. 90 m kabla z zaciskami i bezpiecznikami.Cena za skrzynke 350zł, kabel 900zł (ja zapłaciłem za to 1900zl). Posiadam jeszcze do sprzedania 2 słupy drewniane dł. po 8 metrów każdy.Cena za jeden słup 200zł.Słupy są zainpregnowane. Odbiór osobisty w Czańcu k/Kęt tel 695 583 986.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej można kupić szambo betonowe (bezodpływowy zbiornik betonowy) ? (10m3)

 

Zastanawiałem się na budową szamba z kręgów ale po przeliczeniu cena jest porównywalna z szambem betonowym (przy założeniu, że faktycznie zależy nam na szczelnym szambie). Najtaniej na tą chwilę znalazłem zbiornik 10m3 za 3198 jednokomorowy z dowozem do Oświęcimia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...