Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa OŚWIĘCIMSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Po budowie pozostało mi do sprzedania:

 

* około 200 szt. pustaków Porotherm 25 P+W

 

* rolka folii kubełkowej 1,5 x 20 m

 

* kilka sztuk pustaków wentylacyjnych Schiedel dwukanałowych

 

* bodajże 4 sztuki kanałów dymnych Schiedel sr 20cm

 

* przewód napowietrzny ASxSn 4x16 mm2: w odcinkach ok 140 mb oraz 55mb (z hakami i wieszakami)

 

* rozdzielnia budowlana x 2 z zabezpieczeniami (jedna była zabezpieczona wg wymagań Tauron i w niej był licznik z ZE, druga również z zabezpioeczeniami i z podlicznikiem do wewnętrznego rozliczenia)

 

* około 40kg drutu wiązałkowego (w motkach)

 

* membrana dachowa 1,5 x ok 30 mb Aquatec

 

* kilka rolek wełny mineralnej Schwenk 039 gr. 15 cm

 

 

Ceny do ustalenia, mogę przesłać zdjęcia. Kontakt priv lub 608 509 457

 

Okolice Krakowa / w kierunku na Oświęcim /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam ekipy do wykonania stropu teriva a także gdzie można kupić bloczki i te wszystkie elementy do stropu...

proszę o jakiekolwiek namiary

 

Witam wszystkich Forumowiczów z Grupy Oświęcimskiej!

 

To moje początki na forum, chociaż budowę domku prowadzimy od roku.

 

Co do terivy - my wszystkie elementy kupowaliśmy w Severze, wycenili nam najtaniej tu na okolicy. A strop układaliśmy swoimi siłami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów z Grupy Oświęcimskiej!

 

To moje początki na forum, chociaż budowę domku prowadzimy od roku.

 

Co do terivy - my wszystkie elementy kupowaliśmy w Severze, wycenili nam najtaniej tu na okolicy. A strop układaliśmy swoimi siłami.

 

Pozdrawiam

 

 

Dzięki za odpowiedź, powiedz mi tylko czy laik jest w stanie to zrobić sam?

Wymurowałem sam fundamenty, ale terivy itp nigdy nie robiłem,

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, powiedz mi tylko czy laik jest w stanie to zrobić sam?

Wymurowałem sam fundamenty, ale terivy itp nigdy nie robiłem,

Pozdrawiam Marcin

 

My z terivą też mieliśmy pierwszy raz do czynienia. Układaliśmy to w 4 osoby. Pooglądaj sobie filmiki (na YouTube jest sporo) jak się to robi. Skoro fundamenty zrobiłeś sam to masz jakieś pojęcie o budowie, więc z tym też sobie poradzisz. Większej filozofii nie ma. Z tego co pamiętam to w Severze nam wyliczyli ile materiału będziemy potrzebować. Mały problem wynikł tylko na końcu - wstępnie ustaliliśmy że jak zostanie nam belek i pustaków to możemy zwrócić, jak przyszło na koniec do zwrotu to się wyparli :sad: Ostatecznie wykorzystaliśmy belki na nadproża. Ale tak jak wspominałam wcześniej - taniej w Oświęcimiu nie znaleźliśmy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z terivą też mieliśmy pierwszy raz do czynienia. Układaliśmy to w 4 osoby. Pooglądaj sobie filmiki (na YouTube jest sporo) jak się to robi. Skoro fundamenty zrobiłeś sam to masz jakieś pojęcie o budowie, więc z tym też sobie poradzisz. Większej filozofii nie ma. Z tego co pamiętam to w Severze nam wyliczyli ile materiału będziemy potrzebować. Mały problem wynikł tylko na końcu - wstępnie ustaliliśmy że jak zostanie nam belek i pustaków to możemy zwrócić, jak przyszło na koniec do zwrotu to się wyparli :sad: Ostatecznie wykorzystaliśmy belki na nadproża. Ale tak jak wspominałam wcześniej - taniej w Oświęcimiu nie znaleźliśmy.

 

Pozdrawiam

 

witam ponownie,

dzięki za odpowiedź , chyba jednak sami spróbujemy... przynajmniej nie będzie na kogo narzekać :_)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My nie mamy nic i słuchamy jak nam leci... a leciało ostatnio że hej, dobrze że samochodem pojechałem do pracy bo miałbym blachę do klepania..

Ale nie narzekamy. Kwestia przyzwyczajenia, podobnie jak z wiatrem na poddaszu jak są wichury.

Pozdrawiamy wszystkich, budujących i mieszkających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wiosnę w Babicach chcę rozpocząć budowę i szukam ekipy budowlanej. Zamówiony wcześniej murarz poważnie zachorował i zostałem na lodzie. Na forum pełno informacji o fachowcach od wykonczeniówki, a niewiele mówi się o ekipach od SSO. Kurcze, wszyscy własnymi siłami stawiają mury? :confused:Proszę o namiary na godne polecenia ekipy (murarza) od budowy domu od podstaw, a dokładnie od piwnicy... Z góry dziękuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się pochwali swoim kominkiem ? :D jestem na etapie szukania wkładu, interesuje mnie płaski z popielnikiem zdecydowanie styl "nowszy", jakie firmy polecacie?

 

Unico Dragon http://www.kominki.owo.pl/90-kominki-unico-dragon-2b.html z szyba dzieloną. Jest rewelacyjny, bez płaszcza wodnego, taki jaki chcialem. Szyba czysta, szamotka ładna, ciepełko i wogóle. Nie chce kotowni w salonie, dlatego bez płaszcza wodnego, za to z delikatnym rozprowadzeniem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się pochwali swoim kominkiem ? :D jestem na etapie szukania wkładu, interesuje mnie płaski z popielnikiem zdecydowanie styl "nowszy", jakie firmy polecacie?

 

Witaj,

My mamy DOVRE 2175 CBS3, z rozprowadzeniem ciepła grawitacyjnie do pomieszczeń na górze, tylko w pionie.

Daje radę, jesteśmy bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wiosnę w Babicach chcę rozpocząć budowę i szukam ekipy budowlanej. Zamówiony wcześniej murarz poważnie zachorował i zostałem na lodzie. Na forum pełno informacji o fachowcach od wykonczeniówki, a niewiele mówi się o ekipach od SSO. Kurcze, wszyscy własnymi siłami stawiają mury? :confused:Proszę o namiary na godne polecenia ekipy (murarza) od budowy domu od podstaw, a dokładnie od piwnicy... Z góry dziękuje za info.

 

Mogę polecić Mariusza z Chełmka (firma UL-MAR) generalnie wykonuje dachy i jest w tym świetny, ale mnie przejął budowę po poprzedniej ekipie (były wykonane fundamenty ale źle wykonane dlatego zmiana wykonawcy) wyprowadził co się dało, wymurował ściany, kominy, strop, i przykrył elegancko dachówką. Jestem bardzo zadowolona. Podaje telefon 608 134689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych użytkowników.

Zapytanie z szuflady papierowej;słyszeliście coś w temacie, że 2013 to ostatni rok, kiedy można się starać o zwrot części VATu za materiały budowlane??Orientował się ktoś w temacie???

 

Rok 2013 jest ostatnim rokiem gdzie można złożyć wniosek o zwrot VAT na materiały budowlane, ale działa to na zasadzie praw nabytych czyli w okresie 5 -cio letnim możesz składać nadal wnioski. Ważne aby zrobić to w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM DO PODDASZY:

 

- Wieszak płaski do poddaszy ES 60 250mm profil CD60, opakowanie 73 szt.

- CENA - 60 zł

 

http://imageshack.us/a/img405/2517/uchwytykg6.jpg

 

http://imageshack.us/a/img685/7019/uchwytykg5.jpg

 

http://imageshack.us/a/img802/2179/uchwytykg4.jpg

 

- Wieszak do Poddaszy Kotwowy Uniwersalny 170mm 100szt. do Płyt G-K - ponad 100 szt. (jest ich chyba 115)

- CENA - 30 zł

 

 

http://imageshack.us/a/img59/6233/uchwytykg3.jpg

 

http://imageshack.us/a/img521/5943/uchwytykg2.jpg

 

http://imageshack.us/a/img706/6206/uchwytykg1.jpg

 

Nieuzywane, pozostałości po zabudowie poddasza.

Cena atrakcyjna, nawet biorąc pod uwagę allegro.

 

604 251 526

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów orientował się w temacie bruków, ceny za m2 robocizny. Mam zamiar w tym roku zrobic opaske dookoła domu i taras. Macie kogoś godnego polecenia? Najlepiej z okolicy Kęty Andrychów Oświęcim. Szukam kogoś sprawdzonego, nie grupy pijaczkow spod sklepu, ktorych musiałbym popędzać i uczyć roboty. Możecie kogoś polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...