Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Sowio Wolska


Liseczek

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 469
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej Sowiowolanie,

dizś w godzinach południowych przejechał przez nasza wieś (bardzo wolno :-? ) samochód, kierowany przez kobiete :wink: :lol: :roll:

Widziała jednego z Was :D :D ale była bardzo skupiona i nie zdążyła pomachać :oops:

Nikogo nie rozjechała :D wszystkie płoty zostały całe :D

To byłam ja za kierownicą :-? :-? Po 10 latach :wink:

Chyba od teraz będziecie widywać mnie częściej. :p

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Maju, toż to wyczyn!!! Ja po zrobieniu prawa jazdy wogóle nie prowadziłam i po wyjeżdżeniu 30 godzin jazd doszkalającycych w ubiegłym roku nadal nie czuję się gotowa :roll: Chyba czeka mnie następne 30 godzin z instruktorem i może wtedy się odważę :roll:

 

Domek z dachówką prezentuje się "piknie" a jak jeszcze przybędą okna!!! Ja moge się pochwalić, że okna już mam i Jankowo bardzo skorzystało na tej zmianie :D

A co się dzieje na twojej budowie Grzegorzu bo ostatnio nie podajesz żadnych szczegółów????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambroma,

Zauważyłam, że udzielasz się w wątkach dotyczących projektów wnętrz - dostałaś już portfolia projektantów, którzy ogłaszają się na forum? A ceny są powalające czy do rozważenia??? Muszę przyznać, że przy rozmieszczaniu świateł w domu, brakowało mi fachowego wsparcia, budżet nie jest z gumy :roll: Trochę zarwanych nocy mnie to kosztowało ... a czy będę zadowolona z efektu własnej pracy to się dopiero okaże, gdy te światła się zapalą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambroma,

Zauważyłam, że udzielasz się w wątkach dotyczących projektów wnętrz - dostałaś już portfolia projektantów, którzy ogłaszają się na forum? A ceny są powalające czy do rozważenia??? Muszę przyznać, że przy rozmieszczaniu świateł w domu, brakowało mi fachowego wsparcia, budżet nie jest z gumy :roll: Trochę zarwanych nocy mnie to kosztowało ... a czy będę zadowolona z efektu własnej pracy to się dopiero okaże, gdy te światła się zapalą...

Witaj Renka,

Owszem interesowałam sią trochę projektami wnętrz, ale muszę Ci powiedzieć, że nic ciekawego nie znalazłam. To portfolio które dostałam, raczej niepowalające, ale może to ja się nie znam :wink:

Jeśli chcesz podam Ci namiary ale moim zdaniem chyba szkoda kasy. Poza tym właściwy projekt wnętrz powinien być całościowy, ale mało kogo na to stać. Większość z nas próbuje radzić sobie samodzielnie, co zresztą daje dużo satysfakcji.

Co do budowy, jutro wchodzi hydraulik. Po niedzieli okna i ocieplenie zewnętrzne. Aż się boję :roll: Poza tym jeżdżę :lol: :lol: :wink: :wink:

na razie z ogromną tremą. Dziś jestem pierwszy dzień w pracy własnym autem :wink: A oprócz tego jakby było mało wrażeń syn zdaje maturę :-? :roll: Niezły stresik co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stresik z pewnością a nawet porządne stresisko :D :D :D ale również jaka satysfakcja, że przetrwałaś już ze swoim dzieckiem tyle eksperymentów edukacyjnych naszych kolejnych udanych rządów :roll: to teraz już Oxford stoi otworem :D Kasztany pięknie kwitną więc w tym roku matura też się uda... Słyszałam, że planowana jest kolejna reforma i powróci na maturę obowiązkowa matematyka. Jako maturzystka pierwszego rocznika, który matematyki na maturze nie musiał zdawać, mogę stwierdzić obiektywnie, że bardzo dobrze że wróci. Matematyki i tak musiałam się uczyć porządnie chociaż cierpła moja skóra humanistki, bo miałam wymagającą nauczycielkę. I bardzo jej za to jestem wdzięczna bo jak się okazało w praktyce nie tylko ballady i romanse potrzebne są w życiu :lol:

Ja też powinnam zacząć jeździć do pracy, ale akurat tak się składa, że zawiezienie mojego dziecka do przedszkola samochodem przez most śląsko-dąbrowski a potem wjechanie w jednokierunkowe uliczki Muranowa to rano niezły wyczyn i baaaaardzo czasochłonny. Tak więc na razie pomykam do pracy tramwajem, metrem i autobusem- przynajmniej się nie nudzę :D

Jeśli chodzi o projktantów to jest to luksus nie przeczę i zamierzam polegać na swojej inwencji, tylko tak miło byłoby mieć tzw. wizualizacje bo wyobrażnia czasami płata figle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadamy co kilka dni na budowe. Zejezdzamy, wysiadamy i pierwsze słowa to: ależ tu pięknie :D Zwłaszcza teraz kiedy wszystko rozkwita :p

Mamy obok sąsiadów z brzoziaczkiem ( u nas zresztą tez posadzilismy kilka) i bardzo lubimy zagapic się na ten fragment krajobrazu. Ale tuz obok proza budowy :evil: folie, puste butelki, opakowania, i nie będę juz pisać co jeszcze :evil: Dzś nazbierałam dwa worki :evil: Tez tak macie ze sprzatacie po robotnikach? Może tylko ja jestem taka głupia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280 zł kontener na odpady czyste czyli gruz, ziemia, 320 zł na pozostałe, pojemność kontenera 5 m3, firma Krix-pol z Łomanek. W rezultacie my sortujemy śmieci, szkło i plastiki wywozimy do odpowiednich kontenerów, gruz czeka na wywiezienie do sołtysa, który później sprzedaje to wszystko ludziom podnoszącym poziom działki. Ja już mam dosyć tej ekologii, ale mój mąż jest nieugięty :wink: i ma argument trudny do odparcia - ekonomiczny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie z drzwiami zewnętrznymi, tzn. wstawiacie od razu docelowe czy przejsciowe? Boje sie że zanim wszystko zostanie wykończone drzwi mogą się zniszczyć :cry: Nie jestm w stanie wszystkeigo przypilnowac, a czekają nas tzw. brudne roboty czyli tynkarze :wink: Rozglądałam się za jakaś przejsciowa opcja dla drzwi ale nie znalazłam nic sensowengo tzn. taniego i nadającego się do zamontowania. Jak robicie u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras imponujący - życie towarzyskie będzie miało przestrzeń :D

Drzwi zdecydowanie tymczasowe - przynajmniej nie stresuję się, że wjeżdżając taczką z zaprawą coś uszkodzą... U nas drzwi zewnętrzne docelowe pojawią się pod koniec prac nad elewacją. Wystarczy, że stersuję się z powodu okien. U nas tynki już skończone, okna były zabezpieczone folią, ale przy otwieraniu do suszenia i tak nakurzyło się do środka. Jutro spędzę urocze popołudnie na odkurzaniu okien bo nie chcę, aby zatarły się okucia :roll:

Może ktoś na forum ma do sprzedania drzwi tymczasowe za symboliczną cenę. Warto poszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, jakie robiliście tynki? Cement-wapienne? Jak się sprawdziła ekipa? Można prosić o kontakt?

Wielkie dzięki.

U nas od wczoraj trwa oklejanie styropianem. Ekipa jak na razie Ok. Wparowali wczoraj szerokim frontem :wink: , w 8 osób :roll: Byłam w szoku, bo zanim się rozeznałam już każdy trzymał coś w ręku i było ich wszędzie pełno :p

Gdyby nie to że zabrakło im styropianu (ach te wyliczenia :oops: ) pewnie skończyli by oklejanie. A tak finisz jutro. Mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 osób :o :o :o to ja jeszcze nie widziałam takiej ekipy!!! Pójdą jak burza!!! Moi tynkarze są jak najbardziej godni polecenia tylko nie wiem czy dyspozycyjni. Młodszemu rodzi się dziecko na dniach i już zniknął, został tylko starszy i walczy z garażem z pomocą mojego taty. Zapytam jak z ich planami, a jaki termin Cię interesuje?

Moje tynki są cementowo - wapienne, wyprostowali to co nie było całkiem proste, ale tynki sa dość chropowate i zastanawiam się czy nie poeksperymentowac tu i ówdzie z gładzią oraz tynkami strukturalnymi, na razie czekam na natchnienie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Reniu, kolejnosc jest taka: w najbliższy poniedziałek okna i drzwi (jak kupimy cos doraźnego :-? ), we wtorek obróbka glifów i zakończenie elewacji na zewnątrz. Potem chcemy położyć elektrykę, no a potem czas na tynki. Myślę że to byłoby najbliżej ok. połowy czerwca. Napisz jak możesz na priva jakie ceny mają Twoi tynkarze.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...