Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Sowio Wolska


Liseczek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 469
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A czy w warunkach zabudowych nie ma że tylko albo trzeba robić szambo albo do kanalizacji?

 

Rzeczywiscie w planie zagospodarowania pisza o szambie, a jesli jest kanalizacja, to o koniecznosci podlaczenia sie do niej. Rozmawialem w gminie o oczyszczalni i nie widza problemow. Nie trzeba tez podlaczac sie do przyszlej kanalizacji. Na forum Muratora pisza podobnie, wiec mysle, ze tej wersji mozna sie trzymac:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Mam w planach zakup działki w okolicach sowiej i będę wdzięczny za namiar. Jeździłem trochę na oglądanie w zeszłym roku ale ludziska nie chcieli nic sprzedać na kredyt bankowy ;-( co w sumie dziwne jest bo dostają gotówkę od Banku. Jesli ktoś będzie miał namiar na "normalnego sprzedawcę" będę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Mam w planach zakup działki w okolicach sowiej i będę wdzięczny za namiar. Jeździłem trochę na oglądanie w zeszłym roku ale ludziska nie chcieli nic sprzedać na kredyt bankowy ;-( co w sumie dziwne jest bo dostają gotówkę od Banku. Jesli ktoś będzie miał namiar na "normalnego sprzedawcę" będę wdzięczny

 

Zajrzyj do działu ogłoszeń drobnych, forumowicz Gapcia ma do sprzedania działkę w Cybulicach. Mój znajomy szuka działki na tym terenie i usłyszał od agenta, że właściciele wstrzymują się ze sprzedażą i czekaja na podwyżki :cry:

Mam nadzieję, że uda Ci się ominąc rafy, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich,

planujemy budowę domku m08 z muratora w Adamówku, czyli pewnie miescimy się w lokalizacji. Póki co moja małzowinka walczy z dokumentami, przyłączami......

 

Pozdrawiamy wszyskich i z pewnością w niedalekiej przyszłości poprosimy o Wasze cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za czujność, nie można dopuścić do zapomnienia takiej miłej grupy :D

Mój brak aktywności wiąże się z tym, że chwilowo nic się u nas nie dzieje - wszystkie formalności załatwione, ekipa umówiona, materiały na fundamenty i ściany kupione...

Czekamy mam nadzieję , że tylko do przyszłego tygodnia na ekipę i wtedy znowu będzie o czym pisać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliśmy różne ekipy i dostawaliśmy różne wyceny - począwszy od firm typu Budmaster z Dębiny, po ekipy z poza Warszawy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na górali z Krynicy, poleconych przez forumowicza Gapcia, który buduje się w Cybulicach. Szef ekipy przekonał nas do siebie, a jak buduje zobaczymy. Obiecują, że u nas skończą w czerwcu, nie wiem czy mają następne budowy umówione, ale mogę się dopytać. Preferują nasz rejon, ponieważ wynajmują mieszkanie w NDM. Nie wiem jak budują, bo nie ogladaliśmy "jego" budów, nie znamy się na tym - czy robi to dobrze, będzie sprawdzać nasza pani inspektor...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za czujność, nie można dopuścić do zapomnienia takiej miłej grupy :D

Mój brak aktywności wiąże się z tym, że chwilowo nic się u nas nie dzieje - wszystkie formalności załatwione, ekipa umówiona, materiały na fundamenty i ściany kupione...

Czekamy mam nadzieję , że tylko do przyszłego tygodnia na ekipę i wtedy znowu będzie o czym pisać :wink:

 

Witaj,

gdzie i kiedy kupowaliście materiały, jeśli wolno spytać? Wszyscy mnie straszą, że teraz zakup materiałow graniczy z cudem :cry: i że na lepsze materiały są już zapisy na przyszły rok :o Jakie masz doświadczenia i co radzisz w tym temacie?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały kupowaliśmy w ostatnim tygodniu. Bloczki na fundamenty oraz suporex na garaż i ściany działowe wynalazł nam nasz wykonawca: bloczki po 2.40 za sztukę, suporex po 5,50.

Resztę materiałów zamówiliśmy w składzie budowlanym między NDM a Jabłonną przy skręcie na Janówek (tel: 022 794 17 26). Nawet keramzytobeton na ściany zewnętrzne oraz kominy zamówiliśmy u nich, ponieważ dają taką cenę jak producent, natomiast mają tańszy transport.

Jeszcze przed nami zamówienie stropu, więźby i blachodachówki. Dopiero zaczynamy się rozglądać...

Zapisy na materiały :o .... nie słyszałam. Wiem, że są kłopoty z materiałami, które były dotąd najtańsze (ale nigdy nie były najlepsze), takimi jak cegła max (podobno osiągneła już cenę 5 zł, a dwa lata temu kosztowała 1.90 :evil: ) suporeks też poszybował w górę.

W projekcie mieliśmy ściany z maxa, ale zmieniliśmy na keramzytobeton. Za podobne pieniądze będziemy mieli ściany o lepszych parametrach...

W naszych okolicach jest na szczęście sporo składów - trzeba się tylko dogadać.

Już niebawem zaczynamy, więc zobaczę jak w praktyce wygląda zaopatrzenie :wink: terminowość dostaw, elastyczność dostawców :-?

Na pewno ostanią rzeczą jaką należy robić jest przejmowanie się straszeniem. Materiałów budowlanych nie było w 1983, gdy mój ojciec budował dom... i wybudował dom "jak się patrzy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku dawno tu nie zaglądałem przepraszam

a tu o hohoho dzieje się..., i jak wiem nie tylko na grupie, ale i u nas na wsi

proponuję spotkanie, może w końcu w szerszym gronie w ten weekend ma być piękna pogoda, dla nas najlepiej po południu w niedzielę, ale może być i sobota

Pzdr

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

co do spotkania - jestem za :D

Jeśli chodzi o termin to dla mnie najbliższa niedziela odpada (mam uroczystość rodzinną :D ), a w sobotę na pewno będziemy, myślę że ok. 12 - 15:00.

Jarku daj znać, jak coś ustalicie.

Myślę, że teraz to już wcześniej niż później uda nam się zwołać grupę, przyszła wiosna i natura ciągnie an łono :D :D

Pozdrowienia dla Moniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzamy budować domek w Sowiej Woli, załatwiamy aktualnie kwity w gminie i startujemy jak tylko znajdziemy ekipę gdyby ktoś miał kogoś godnego polecenia - bardzo proszę o kontakt.

 

Witaj w grupie :D To super że nas przybywa :D

Ból szukania ekipy dotyczy wszystkich zaczynających budowy :cry:

Domek, nie powiem, okazały. Gratulacje.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...