Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Sowio Wolska


Liseczek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 469
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja sie pochwalę.

- geodeta zamówiony na za tydzień

- materiał zarezerwowany (BK i bloczki fundamentowe na całość)

Brak tylko potwierdzonej ekipy...

Ale dobrze będzie ;-)

A tak z ciekawości zapytam czy kontaktowałeś się z moim wykonawcą? A jeśli tak to ciekawa jestem jakie zrobił na tobie wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam czy kontaktowałeś się z moim wykonawcą? A jeśli tak to ciekawa jestem jakie zrobił na tobie wrażenie...

A nie kontaktowałem sie. Z kilkoma innymi rozmawiałem.

Mam drobny dylemat - czy robic z ekipą trochę droższą ale samowystarczlaną zaopatrzeniowo czy robić za zaopatrzeniowca...

Samowystarczalni najpierw dają mi kwote do zaaakceptowania a potem kupują i dowożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy czy masz baaaaaaardzo dużo czasu oraz talenty negocjacyjne :D

My na przykład zamawiamy materiały wg listy przygotowanej przez wykonawcę w poleconym przez niego składzie, bo jak sprawdziliśmy rzeczywiście jest u nich trochę taniej. Dzięki temu wykonawca dzwoni do składu i mówi co i kiedy mają mu przywieźć (ale wczoraj to nie zagrało, bo mieli "awarię" transportu :evil: )

Poza tym nasz wykonawca zamówił nam bloczki fundamentowie w cenie niedostepnej już na rynku, oraz więźbę tańszą od cen podwarszawskich...

Czasami drożej w rzeczywistości może być taniej i.... wygodniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam baaaaardzo dużo czasu. Musze pracować a że pracuje na własnym to musze dbac o Klientów.

Mi ci drożsi też załatwiają bloczki po cenach przy których betoniarnie mi nie dawały nawet bez faktury. Więc to wszystko zależy od bardzo wielu elementów na które wpływu dużego nie mamy (a tym bardziej przewidziec co i jak się potoczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się słabo udzielam, bo moja budowa idzie tak niemrawo, że nie ma doprawdy czym się chwalić :cry:

Ambroma, jak zakupy materiałów, udało się coś???

Mam kupione bloczki keramzytobeton Monolit 25 + działowe + trochę stali na zbrojenia. Mam zamówioną też dachówkę Euronit cementową, podwójnie S. Mam umówionego dekarza. Materiały leżą w hurtowni i czeją na sygnał do startu. Obecnie doogaduję się z ekipą murarzy, ale to ważna decyzja więc ważę wszystkie za i przeciw... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz dom jest już wytyczony. Pisałam już wcześniej że działkę kupiliśmy z tym projektem i wylaną ławą fundamentową. Tak że pewien etap mamy za sobą. Ale jest z tym też kłopot :cry: Nie wiadomo tak naprawdę jak ta ława jest zrobiona :(

Mam nadzieję, że zaczniejmy koniec maja / początek czewrca. Oby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się słabo udzielam, bo moja budowa idzie tak niemrawo, że nie ma doprawdy czym się chwalić :cry:

Ambroma, jak zakupy materiałów, udało się coś???

Mam kupione bloczki keramzytobeton Monolit 25 + działowe + trochę stali na zbrojenia. Mam zamówioną też dachówkę Euronit cementową, podwójnie S. Mam umówionego dekarza. Materiały leżą w hurtowni i czeją na sygnał do startu. Obecnie doogaduję się z ekipą murarzy, ale to ważna decyzja więc ważę wszystkie za i przeciw... :-?

 

 

No to super! Ile teraz kosztują te bloczki? Ciekawa jestem czy były jakies ostre podwyżki u Leiera? A czym planujecie ocieplać ścianę? Trzymam kciuki za negocjacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...