Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

de-dwudziestkoczwórkowcy


Gość majki

Recommended Posts

Dzień dobry!! Witam wszystkich serdecznie:)

Mam pytanie natury technicznej. Jak połączyć belki stropu drewnianego z murłatą? Wyciąć zamek w belce stropowej o wysokości i szerokości murłaty i "nałożyc" na murłatę? A może położyć belkę stropową na murłatę? Prosze o podpowiedź! Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 568
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bentul, majki dzięki 8)

 

 

Bentul co do rekuperatora to prawdopodobnie będzie to Mistral 400 Geo. Koszt podam Ci na priva po zainstalowaniu tego cudeńka, ok?

 

majki dachówka Nelskamp F7 brąz angobowany, stronka internetowa producenta http://www.nelskamp.de

zamówiliśmy początkowo H10 ale okazało się, że nie produkują jej w brązie a bardziej zależało nam na kolorze dachu niż na kształcie dachówy, trochę się obawiałam że tak duża dachówka jak F7 nie będzie dobrze wyglądać na dachu D24, no ale jak widać jest super :)

 

okna z firmy MALKOR, profile VEKA, kolor orzech

drzwi robił nam stolarz, niestety nie mogliśmy znaleźć nigdzie gotowych drzwi, które by się nam podobały, tym bardziej, że od samego początku planowaliśmy 90+40 obydwie części otwierane. Projekt nasz własny (a właściwie mojego męża), drzwi sosnowe malowane dwukrotnie farbą sikkens w kolorze teak (tylko taki z palety kolorów sikkensa pasował mi do okien, orzech był zdecydowanie za ciemny), ten sam stolarz robi nam drzwi wewnętrzne :D

 

tak wygląda pojedyncza dachówka

 

http://img99.imageshack.us/img99/521/braunengobiertep0.jpg

 

 

HORACJUSZ niestety nie pomogę, my mamy strop betonowy...

 

pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość justyna_m

Witam

 

właśnie wczoraj zakupiliśmy projekt domku D24.

 

Długo zastanawialiśmy się nad projektem...myśleliśmy o Konkursowym M02 a później jeszcze o projekcie z pracowni Lipińskich oraz o dg10 z Bauherr'a...

 

ale w końcu zdecydowaliśmy się na D24 "Z wykuszami" i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadziję, że możemy przyłączyć się do forum i w trakcie budowy polegać na Waszym doświadczeniu:)

 

Zaczynamy w marcu...teraz załatwiamy już niezbędne dokumenty oraz kredyt. Jeśli można podajcie ile wyszedł wam stan surowy i ewentualnie wszystkie koszty jakie możecie podać. Będziemy bardzo wdzięczni.

 

Następnym razem prześlę kilka zdjęć działki. W naszym domku planujemy dużo zmian we wnętrzach, będzie się tym zajmował architewkt wnętrz, jak tylko będę miała jakieś rysunki to od razu podeślę:)

 

Pozdrawiam

 

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich!

 

Jestem studentka III roku budownictwa na Politechnice Wrocławskiej. Mamy tu taki przedmiot jak "Technologia i orgzanizacja budownictwa". Zajmujemy sie tu teoretyczna czescia budowy domu, czyli co, ile, i... za ile :) Planujemy budowe domu od fundamentow, po elewacje.

Stad moja prosba... Chcialam za swoj projekt do budowy wziac wlasnie dom D24. Bardzo mi sie podoba i chcialabym sie wglebic w jego budowe. Niestety nie moge nigdzie dostac rysunkow, ktore sa mi niezbedne (tzn. przekroj kondygnacji, fundamenty, wiezba dachowa itd.).

 

Czy istniala by mozliwosc, aby ktos udostepnil mi te rysunki? Bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ale sie ciesze! :D Nie wiem jak dziękować!

Jestem z Wrocławia (z rodzinnego miasta Jelenia Góra). Byłabym bardzo wdzięczna za formę elektroniczną. Bardzo zależy mi na czasie.

W jakim programie są zapisane rysunki?

 

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc!

 

Ps. Prosze rys przeslac na email [email protected]

 

Bardzo dziekuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
hej!! No faktycznie masa roboty nie ma w co rąk włożyć. Ja właśnie skończyłem "zero" murarz miał wejść ale niestety wszedł na stół opercyjny, zawał serca. Wczoraj byłem u znajomej brygady murarskiej i "wcisneli" mnie na lipiec, trochę opóźnienia, ale za to odpocznę przy grodzeniu:) PZdr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość justyna_m

Witam ponownie wszystkich budujących D24.

 

 

Powinnam założyć już dziennik...ale zrobie to jak juz na dobre w lipcy zaczniemy...na dzień dzisiejszy mamy stan "0" a od połowy lipca ruszamy dalej...teraz załatwiamy kredyt.

 

A tak dla oka.....oto nasz domek po zmianach:-)

 

http://images32.fotosik.pl/285/892bf083fc571092med.jpg

 

powiększyliśmy też taras...

 

http://images23.fotosik.pl/229/6cbd84ef9fe6f0ddmed.jpg

 

na dziś to tyle:-) mam nadzieje że podobają wam się nasze zmiany

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
Gość justyna_m

ale tu cisza...wszyscy tak zajęci budową...a może ktoś nowy zacznie teżbudowę D24 :D

 

 

w skrócie co u nas: (szerzej w dzienniku :D )

- ściany są

- jutro przyjeżdża część wiązarów

- jutro pomiar okien

- brama zamówiona

 

zapraszam do dziennika :D :D :D

 

Pozdrawiam

 

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...