Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

de-dwudziestkoczwórkowcy


Gość majki

Recommended Posts

]

Kisiel faktycznie stary temat wysupłałeś.

:D

Ja jeszcze nie testowałem podłogówki ale zakładam, że w zupełności wystarczy do ogrzania. Dosyć gęsto są położone rury. Ba nawet zamontowali mi termostaty co pozwoli odcinać poszczególne obwody. Mam oddzielne na łazienki, wiatrołap i salon.

 

I bardzo dobrze. Regulacja obwodów to jeszcze większy komfort. Spokojnie podłogówka wystarczy, tylko trzeba mieć dobre podłoże. U mnie akurat wszedzie jest glazura / terakota, nie ma problemu z przewodzeniem cieplnym. W kuchni pod meblami oraz w salonie w miejscu wypoczynku radziłbym jednak nie za gęsto z rurkami... A w garderobie najlepiej wcale.

 

Fajną masz kolekcję bike'ów.

:D

 

Dzięki, to takie małe hobby. Ale przez to hobby samochód nie stoi w garażu, bo miejsca brak. Budujcie większe garaże!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 568
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dość biernego podglądania, też pochwalimy się naszym D24 :)

stan jak widać - piwnica, strop, drenaż prawie zrobiony, ocieplenie dziś zostało dokończone po paru tygodniach przerwy. A z wielkich newsów wczoraj przywieźli nam wreszcie pustaki :)!!!!!! ruszamy dalej z pracą.. zamówiliśmy też dachówę - Nelskamp, H10 w kolorze brąz angobowany.

 

http://img159.imageshack.us/img159/7026/dsc03303xw4.jpg

http://img254.imageshack.us/img254/5480/dsc03304eg3.jpg

 

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, podpiwniczenie jest częściowe, bez garażu i części kuchenno-salonowej.

Wyszło 90m2 piwnicy, dla nas wystarczy ;)

Pustaki nas trochę pociągnęły po kieszeni - 15,80pln za sztukę już z klejem...No i czekaliśmy na nie dwa miesiące...

 

Pozdrawiam

Jola

:oops:

 

A jakie macie pustaki, że aż taka cena?

Wyglądają na 24 cm ale pewny nie jestem.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss

dawno tu nie byłem jakoś, a tu tyle nowości.

Witam wszystkich powracających :D, witaj Kisiel,

i nowych witajcie Jola&Artur

 

Kisiel ja chyba też za chwile zmienię swój podpis :wink: (moto)

 

Ja już odliczam dni do rozpoczęcia, umowa z majstrem podpisana, materiały czekają, jeszcze parę pierdół i naprzód.

Już bym pojechał i kopał :lol: :lol: nosi mnie jak jasna ch@#$% :D

 

Co do cen to kosmiczne są, ale mam wrażenie że się coś sytuacja stabilizuje, głodni sie najedli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo wątek nam "spada na psy":wink:

 

Bentul to zależy kto ile zapłaci, każdy by chciał najtaniej. Po prostu daj dobrą cenę i sprzedasz, a tak będą ci tylko zawalały.

 

Pytanie:

Jakiej wysokości macie mieszkania docelowo? 260 czy 270 cm, a może wyższe?

 

Jak dla mnie to 260 będzie ok, ale może warto podnieść, w końcu pomieszczenia nie są małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo wątek nam "spada na psy":wink:

 

Bentul to zależy kto ile zapłaci, każdy by chciał najtaniej. Po prostu daj dobrą cenę i sprzedasz, a tak będą ci tylko zawalały.

 

Pytanie:

Jakiej wysokości macie mieszkania docelowo? 260 czy 270 cm, a może wyższe?

 

Jak dla mnie to 260 będzie ok, ale może warto podnieść, w końcu pomieszczenia nie są małe.

 

Ze spadaniem to chyba aż tak źle nie będzie.

Musimy tylko zmotywować nowych przyszłych :lol: :lol: mieszkaczy (mieszkaczy :o ?) D24. Jak jeszcze założą dzienniki to będzie cool.

p.s.

Chyba kupię starego moplika :lol: :lol: :lol:

bo powoli się tu robi fanclub 2 kółek.

:D

A bym zapomniał. Ja podniosłem do 2,75

2,60 to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba i ja podniosę :D, wszystko za chwile wyjdzie w praniu, ale nie chciałbym mieć potem wrażenia że mieszkam w piwnicy na parterze :(. Tak sobie rozważam na przyszłość, wiecie jak to jest, człowiek siedzi nocą i myśli, myśli i siedzi późną nocą :D

 

Co do zakładania dziennika to się zobaczy, a może zrobię fotodziennik 8)

 

Co do motorków to mnie zaczynają podobać się quady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam czasu na pisanie dziennika :( Co oznacza, że od czasu do czasu będę 'zaśmiecać' główny wątek zdjęciami naszego D24. O ile się nie zbuntujecie rzecz jasna :wink:

 

My będziemy mieć wysokość pomieszczeń 270.

 

A tak wygląda nasza chatka dziś :p

 

http://img408.imageshack.us/img408/4986/widokodfrontuhh4.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/931/azienkigarabl6.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/8615/garacu3.jpg

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach staniał cement o około 30 zł/t, to dobry news przed zalewaniem może i beton spadnie z ceny.

 

Pytanie do tych co mają już instalacje elektryczną, ile orientacyjnie potrzebowaliście kabla YDY 3x2,5, a ile YDY 3x1,5 na całą instalacje i gdzie jaki stosowaliscie?

Mnie się wydaje że 500mb kabla nie będzie za dużo.

 

A może też jesteście zieloni jak ja w tym temacie ? :D

 

Rozglądałem się bo chcę kupić wcześniej, na Allegro jest w korzystnej cenie taki towar z Telefoniki i jeszcze jakiś inny mniej znanej firmy. Są tez w sklepach internetowych. Różnica w cenie dochodzi do 1,30zł na metrze. U mnie w jednym ze składów mają po 4,30 (3x2,5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają już instalacje elektryczną, ile orientacyjnie potrzebowaliście kabla YDY 3x2,5, a ile YDY 3x1,5 na całą instalacje i gdzie jaki stosowaliscie?

Mnie się wydaje że 500mb kabla nie będzie za dużo.

 

Według wyliczeń naszego elektryka potrzeba 150m 3x2,5 i 400-500m 3x1,5.

Nam udało się kupić na początku maja (promocja w Leroyu) z izolacją 750V w cenie 1,59pln/mtr za 3x1,5 i 2,65pln/mtr za 3x 2,5.

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają już instalacje elektryczną, ile orientacyjnie potrzebowaliście kabla YDY 3x2,5, a ile YDY 3x1,5 na całą instalacje i gdzie jaki stosowaliscie?

Mnie się wydaje że 500mb kabla nie będzie za dużo.

 

Według wyliczeń naszego elektryka potrzeba 150m 3x2,5 i 400-500m 3x1,5.

Nam udało się kupić na początku maja (promocja w Leroyu) z izolacją 750V w cenie 1,59pln/mtr za 3x1,5 i 2,65pln/mtr za 3x 2,5.

 

Pozdrawiam Jola

 

Ilość zużytego kabla zależy oczywiście od tego jak będzie wykonana instalacja i jak będzie rozbudowana.

Wg elektryka, który u mnie kładł kable 3x1,5 tylko na oświetlenie a wszystkie gniazda i doprowadzenie napięcia 3x2,5. Jak słusznie zauważyli Jola&Artur izolacja powinna być na 750V. U mnie o ile pamiętam poszło w sumie 700-800 m Ceną wyjściową w hurtowniach nie ma się co przejmować bo dają duże upusty jak się kupuje w jednym miejscu, nawet do 40%. Warto szukać w hurtowniach sieci Onninen. Mają korzystne ceny. Poza tym przewody to nie wszystko. Policzcie chociażby gniazdka i wyłączniki.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola&Artur - podobno nie powinno się kupować kabli z "marketów" bo sa marnej jakości zarówno miedź jak i otulina. Tak przynajmniej mi mówili elektrycy jak czasami z nimi gadam. A że ostatnio często mam kontakt z pradem :wink: to się nasłuchałem :-?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...