Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

de-dwudziestkoczwórkowcy


Gość majki

Recommended Posts

Jakość towaru z marketów jest tak w ogóle ciekaweym tematem. Majki tu wspomnaił o przewodach. Ja zaś się nasłuchałem o kafelkach, które mogą być od tego samego producenta, z tej samej kolekcji a mimo wszystko podobno są inne w marketach a inne w hurtowniach. Być może tak i jest ale, ja różnicy nie zauważyłem.

Natomiast małe hurtownie mają jedną niezaprzeczalną zaletę, przynajmniej miały do niedawna a mianowicie można było negocjować ceny. Mi udało się kupić kafelki jeszcze z rabatem 15 % ale kostkę brukową tylko 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 568
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A propos jakości. Kupiłem drzwi Porta. Zostały dostarczone na budowę zapakowane i wydawało się, że są OK. Zostały zamontowane i w trakcie zauważono, że jedne są wypaczone i jest pęknięta okleina. Poleciłem obejrzeć dokładnie wszystkie pozostałe. Okazało się się, że na połowie są drobne defekty.

Dziś sprawdziłem warunki gwarancji :evil: :evil: :evil: i żeby ją uznali to trzeba ją zgłosić przed montażem, mieć opakowanie itd.

Ciekawe co będzie dalej ale wygląda na to, że wystawię im super rekomendację.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam udało się kupić na początku maja (promocja w Leroyu) z izolacją 750V w cenie 1,59pln/mtr za 3x1,5 i 2,65pln/mtr za 3x 2,5.

 

Miałem informacje, że te kable z marketów "nie trzymają przekrojów", są zaniżone przekroje w stosunku do opisu towaru.

Wiadomo, że kable to początek, będzie sporo innych dodatków, podobnie z długością kabli zależy co i jak sie zaprojektuje.

Dobry pomysł z zakupem w jednym miejscu, zawsze można coś urwać z ceny.

Ciekawią mnie te kable z Telefoniki co na Allegro mają.

cos takiego było

http://www.allegro.pl/item202238503_zwariowalem_prawie_za_dramo_przewod_ydyp_3x2_5.html#photo

 

Kamil1967 czy u Ciebie elektryk nie miał problemu z podłączeniem włączników i gniazd przy tak dużym przekroju kabla 2,5mm, te druty są sztywne?

 

 

A przy okazji pochwale się kolejną "inwestycją", nabyłem radio CB, jako lekarstwo na fotoradary 8), polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ucichło na forum... Czyżby brak czasu? :-?

Niektórzy calkowicie zaprzestali pisania! Np. "walkipaw", "Kisiel", "mag_mat" czy "mlk", który całkowicie "odpuścił" sobie naszą grupę... :( :evil:

Halo! Panie i Panowie - trochę więcej zaangażowania! Trochę info i może zdjęć by się przydało... Toż to jeszcze nie jest okres wakacyjny?...

 

U mnie wyciągnięto kominy, położono folię i przybito łaty oraz kontrłaty (zdjęcia wkrótce).

 

Pozdro dla Wszystkich i apel o nieco większą aktywność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Bentul, tak jak piszesz, brak czasu ... :cry:

Ja w swoim dzienniku zdjęcia zamieszczam, ale co tam u mnie ..., na razie zaczynają kopać fundamenty ... :roll:

Mogę tylko powiedzieć z rzeczy bardzo bieżących, że dziś wpłaciłem zaliczke na dachówkę, będzie BRASS cisar grafitowy + rynny Lindab stalowe + 2 wyłazy dachowe Fakro.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bentul mam podobne odczucia co Ty.

Ja często tu zaglądam, ale nie mam za bardzo co pisać.

Mogę dodać tylko, że budowę zaczynam 2 lipca, od jutra urlop, a w ten poniedziałek jadę odpocząć przed budową na Półwysep Helski do Jastarni 8), będę z synem Bartkiem budował zamki z piasku :D tak dla rozgrzewki na początek :D :D.

Po za tym badam ceny materiałów, zastanawiam się na pewnymi zakupami na przyszłość, jak przewody do instalacji elektrycznej, obserwuje co sie w tym temacie dzieje na Allegro, mają ceny konkurencyjne, jest kilka ogłoszeń hurtowni.

 

A co do cen po ile u Was jest beton B20 z gruszki? U mnie po 230 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jutro koniec malowania wnętrz. Od dziś jest ekipa z Komandora a we wtorek pojawią się meble w kuchni.

Kafle na podłogach są, panele są, listwy kupiłem takie do malowania :D ciekawe jakie będą efekty.

W łazienkach idzie powoli.

I ekipa przymierza się już do tarasu i wjazdu.

Powoli się wykańczam.

:wink:

p.s.

Zdjęcia pokażę jak będzie na gotowo aby nie straszyć. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ucichło na forum... Czyżby brak czasu? :-?

Niektórzy calkowicie zaprzestali pisania! Np. "walkipaw", "Kisiel", "mag_mat" czy "mlk", który całkowicie "odpuścił" sobie naszą grupę... :( :evil:

Halo! Panie i Panowie - trochę więcej zaangażowania! Trochę info i może zdjęć by się przydało... Toż to jeszcze nie jest okres wakacyjny?...

 

U mnie wyciągnięto kominy, położono folię i przybito łaty oraz kontrłaty (zdjęcia wkrótce).

 

Pozdro dla Wszystkich i apel o nieco większą aktywność!

a skąd możesz wiedzieć czy ja tu zaglądam? masz dostęp do statystyk forum?? :o :o

 

FYI, klikam na ten wątek jak tylko dostanę mailowe powiadomienie o nowym poście, tyle że betonu, cegieł itp to ja już dawno nie kupowałem, bo skończyłem budowe

z newsów, to ostatnio wysiałem trochę trawy i zasadziłem róże :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd możesz wiedzieć czy ja tu zaglądam? masz dostęp do statystyk forum?? :o :o

Niestety nie mam... A chodziło mi przede wszystkim o wypowiedzi. Ale jakoś Cię to poruszyło i o to chodziło :D. Był to typowy "post zaczepny". Wywołanie kogoś "po imieniu" zawsze daje dobre efekty 8) (Mam jednak nadzieję, że ta delikatna nutka agresji wypływająca z Twojego postu nie świadczy o tym, że masz żal, iż Cię z imienia wywołałem do tablicy? :-? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

A u mnie kończą zbrojenia i szalunki do fundamentów. W poniedziałek na 100% ( przekładane już 2 razy i nie wiadomo czy nie będzie znów ) betonowanie :-?

Kuran cały tydzień piękny, a teraz popadało i mam rynny z wodą zamiast ław ... :evil:

 

pozdrawiam, wypoczywających i innych :lol:

majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie pozostało bez odpowiedzi... :(

No cóż... Od poniedziałku ruszają z chudziakiem i będą robić właśnie za owe 12zł/m2 netto...

Dzisiaj przeżyłem chwile grozy... no może za dużo powiedziane...

Pojechałem autem z przyczepą po cement i w trakcie powrotu (już prawie na mojej działce) lunęła ulewa... No cóż... ponad pół tony cementu zostało w kilka minut przerzucone pod dach (aj... mój kręgosłup) aczkolwiek i tak worki zamokły i przy okazji dwa z nich rozleciały mi się w rękach. Zatem UWAGA na pogodę! Jak ładowałem cement na przyczepę, nic nie zapowiadało ulewy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...