Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

de-dwudziestkoczwórkowcy


Gość majki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 568
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam,

 

PaF - gratuluję rozpoczecia! Oby tak dalej, trzymam kciuki!

 

Bentul - nie zawsze jest czas, aby pisac, szczególnie jak się przystepuje (znowu) do zadań budowlanych. Na razie to głównie czytam, Forum też.

 

Ale na poważnie... Jestem przerażony zmianami na rynku budowlanym. Ceny zwalają z nóg, a wykonawcy śmieją się w nos. Zrobiłem niedawno kosztorys na to, co chciałbym pouzupełniać w domku i w jego otoczeniu - masakra. Teraz czekam na efekty mojego "zwrócenia się z uprzejmą prośbą" do instytucji pod nazwą BANK o wsparcie :)

 

Poza tym czuję /w kościach też/, że w najbliższym półroczu mocno podciągnę swoją kondycję fizyczną za sprawą samodzielnie wykonywanych aktywności budowlano - wykończeniowych. Nie ma to jak zrobić samemu - najlepiej i kosztowo najefektywniej. Oczywiście to, co się da, bo pewnych spraw nie pociągnę. Ale jak to się mówi, nie święci garnki lepią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

PaF - gratuluję rozpoczecia! Oby tak dalej, trzymam kciuki!

 

Bentul - nie zawsze jest czas, aby pisac, szczególnie jak się przystepuje (znowu) do zadań budowlanych. Na razie to głównie czytam, Forum też.

 

Ale na poważnie... Jestem przerażony zmianami na rynku budowlanym. Ceny zwalają z nóg, a wykonawcy śmieją się w nos. Zrobiłem niedawno kosztorys na to, co chciałbym pouzupełniać w domku i w jego otoczeniu - masakra. Teraz czekam na efekty mojego "zwrócenia się z uprzejmą prośbą" do instytucji pod nazwą BANK o wsparcie :)

 

Poza tym czuję /w kościach też/, że w najbliższym półroczu mocno podciągnę swoją kondycję fizyczną za sprawą samodzielnie wykonywanych aktywności budowlano - wykończeniowych. Nie ma to jak zrobić samemu - najlepiej i kosztowo najefektywniej. Oczywiście to, co się da, bo pewnych spraw nie pociągnę. Ale jak to się mówi, nie święci garnki lepią.

 

Skąd ja to znam...?

Plan dnia: praca a potem budowa. Weekend: budowa a potem też budowa...

Generalnie ja lubię tego typu zajęcia - daje mi to jakąś tam satysfakcję, jednak ogrom pracy jest duży i czasowo nie wyrabiam... I dlatego niestety jesteśmy skazani na fachowców, a czasami też i na "fachowców"... :(

Ale generalnie trza iść do przodu! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

2 pytanka, tak "kontrolnie" :wink:

- jak robiliście ? Najpierw ubity piach w wykopie, potem ludzie od kanalizy - czy ubijali oni jeszcze ten rozkopany piach ?

- ile dawaliście pierwszej wylewki betonowej "chudziaka" na podłogi ?

U mnie będzie około 15 cm B20.

 

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My zaś czekamy na cieślę... 'trochę' się opóźnia - miał zacząć pod koniec lipca :evil:

z ostatnich newsów wynika, że od poniedziałku rusza z pracą na naszej budowie... oby to tylko był ten poniedziałek za tydzień hehe 8)

Poza tym każdą wolną chwilę spędzamy na działce.. no to i czasu nie ma na udzielanie się na forum - jak tylko cieśla ruszy z pracą to wstawię aktualne zdjęcia.

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem w trakcie wyboru projektu domu. Na 99% jest to d24.

Mam pytanie czy jest ktoś na forum budujący taki dom w okolicach Warszawy?

Jeśli tak, to proszę o przesłanie nazwy ulicy i miejscowości.

Chcę pokazać żonie jak "24-ka" wygląda z zewnątrz ( a jeśli będzie szansa to również rozkład pomieszczeń) w rzeczywistości.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Piotr

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

zgodnie z obietnicą złożoną w komentarzach do dziennika Bentula wstawiam zdjęcia naszego D24- co prawda sprzed tygodnia, ale najaktualniejsze jakie posiadam :D

 

tak się prezentuje domek z zewnątrz:

http://img225.imageshack.us/img225/1457/dsc06064vw9.jpg

 

http://img131.imageshack.us/img131/3236/dsc06060vx8.jpg

 

mamy już bramę garażową

http://img126.imageshack.us/img126/1369/dsc06049fm8.jpg

 

i tynki w środku

http://img513.imageshack.us/img513/8572/dsc06023iy3.jpg

 

tynki skończone w środę 24go, ekipa wysprzątała po sobie na błysk :) tylko zdjęć od tamtego czasu w środku domu nie udało się zrobić...

 

obecnie "walczymy" z oczyszczalnią, tynkujemy piwnicę, 5tego wchodzi dekarz a 12 tego hydraulik... aaaa i zamówiliśmy kominek Dovre 2180 CB modern - Bentul czy ty w końcu się też na ten zdecydowałeś? Za ile udało Ci się kupić, jeśli można wiedzieć?

i tym sposobem w przyszłym tygodniu już będzie ciepełko w domku :)

 

pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nadal jestem zdecydowany na ten kominek :) . Nie mam go jednak jeszcze i w najbliższym czasie nie będę go kupował (w ciągu 1-2 miesięcy) - przynajmniej tak zakładam... Cieszę się natomiast bardzo :D , że Wy go kupujecie!!! Naprawdę! Mam w związku z tym nadzieję na Waszą opinię o tym kominku. Będę czekał z niecierpliwością.

A tak swoją drogą - ile kosztował? I ile płaciliście za tynki gipsowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola&Artur - patrzę na Wasz domek i podziwiam :D

Ale mam też pytanie : więźbę czymś zabezpieczaliście ? Bo nie ma żadnego "koloru", no chyba że ciśnieniowo 8) ?

Ja właśnie zabezpieczam ( Fobosem ) poszczególne krokwie i to idzie ... :roll: wooooollllllllnnnnnoooooooooo ........... :evil:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bentul- jak dobrze pójdzie to kominek zostanie zamontowany w przyszłym tygodniu, oczywiście jak najbardziej możesz liczyć na naszą opinię 8) Cenę kominka i tynków podsyłam Ci na priva.

 

Dzięki Majki :) więźbę 'zabezpieczali' nam cieśla i jego pomocnicy, ale zrobili to tak, że rzeczywiście koloru nie widać. Sami teraz po nich poprawiamy i robimy to przy pomocy opryskiwacza i idzie w miarę szybko :) przyłożyli się za to do impregnacji łat, a było to już po tym jak podziękowaliśmy im za współpracę (mieli nam jeszcze kłaść dachówę ale tego już nerwowo bym nie wytrzymała...) Używamy FOBOSU z barwnikiem w kolorze brązowym.

 

Pozdrawiam Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola&Artur - ciekawe czy w ogóle została czymś "zabezpieczona" :wink:

Ja smaruję pędzlem, opryskiwaczem jakoś idzie mi wolniej, ale jak widze ile mam jeszcze do zrobienia, to coś mi sie zdaje, że tak jak Wy będę kończył zabezpieczanie już na zrobionym dachu ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...